DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

Dzięki, wyczyszczenie aparatury pomogło.

Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka. Nagrywałem filmik w różnych miejscach i na karcie brakuje kilku ujęć. Na pamięci wbudowanej też ich nie ma. Jestem pewien że kliknąłem start nagrywania oraz zakończyłem nagrywanie przed wyłączeniem drona. Czy ktoś miał taki przypadek i wie czy można te ujęcia odzyskać ?

Kiedy odkryłem to że kilku ujęć brakuje to nagrałem na stole krótki film by zobaczyć czy się nagrał. No i nagrał się automatycznie dostając numer kilka wyżej niż powinien.
mavic air.PNG
mavic air.PNG (26.28 KiB) Przejrzano 5205 razy

Za to w innym folderze znalazłem pliki z rozszerzeniem .THM i tam widnieją te brakujace ujęcia tyle że nie są zapisane w formacie wideo.
mavic air1.PNG
mavic air1.PNG (43.04 KiB) Przejrzano 5205 razy
Ktoś wie co może być powodem tego że kilka ujęć nie zostało zapisanych ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Piotrowy »

toretto1995 pisze:Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka
Próbowałeś z inną kartą :roll:
Awatar użytkownika
Myshor
Posty: 51
Rejestracja: sobota 11 paź 2014, 16:15
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Myshor »

toretto1995 pisze:[...] No i nagrał się automatycznie dostając numer kilka wyżej niż powinien.
Na tym pierwszym listingu wyświetlone są wszystkie pliki, czy jest filtr na same MP4? Może zrobiłeś kilka zdjęć i masz JPGegi zamiast brakujących filmów.
Na telefonie z apką masz zapisane brakujące filmy (w niskiej rozdzielczości)?
Jeśli faktycznie brakuje plików, to problem z kartą byłby pierwszym kandydatem. Jeszcze mi się nie przytrafiło, żeby Mavic Air nie zapisał pliku.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

Znalazłem na karcie folder o nazwie LOST.DIR w którym znajdowały się pliki bez rozszerzeń. Dziwnym trafem było ich tam tyle co brakujących ujęć i ważyły na oko mniej więcej tyle ile powinny. Dodałem dla tych plików rozszerzenie .MP4 i działają. Da się je odtworzyć, obrobić. Bardzo ciekawe, może faktycznie karta już siada.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Latttam »

Co do kart polecam: Sandisk (ale w dobrym sklepie, bo jest mnóstwo podróbek), Lexar, Transcend, PNY, Toshiba, itp. (ogólnie wszystko z USA, Japonii czy Tajwanu).
grubyzzz
Posty: 11
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 20:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: grubyzzz »

Witam. Troszkę odgrzej kotleta bo mam mały problem i nie wiem o co chodzi. Mam mavica pro i jak nagrywam video to bez względu co ustawie w opcjach, na karcie zapisuje się film w zwolnionym tempie a na telefonie zapisuje się normalnie ale tylko w rozdzielczości 1280 na 720 . Może mi ktoś pomóc bo nie ogarniam. Dziekuje
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Ja musiałabym odpalić mojego chociaż w domu, bo od 3 miechów nie latał bidulek i trochę się boję o baterie w dronie i kontrolerze. Generalnie jest OK, ale czasem zdarza mu się zupełnie bez widocznej przyczyny zdryfowywać na boki, albo lecieć jeszcze chwilę po tym jak puszczę drążki. Niekoniecznie mi się to podoba. Przed następnym razem zrobię mu konfigurację nie tyle kompasu, co czujników, czy jak to tam się nazywa, chodzi o to gdy się śmigiełka zdejmuje i go kładzie na równej powierzchni. Ogólnie, to jak na moje potrzeby, to gdyby się czas cofnął, albo inaczej, gdybym teraz dopiero kupowała drona, to kupiłabym Mavica Mini 2. Tańszy, mniejszy, lżejszy i w ogóle parę innych rzeczy też mi się w nim bardziej podoba. Wciąż uważam, że Mavic Air 1 robi lepsze wideo od Mavica Mini 2, ale za to parę innych rzeczy wolę w Mini 2.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Alina81 pisze:Ja musiałabym odpalić mojego chociaż w domu, bo od 3 miechów nie latał bidulek i trochę się boję o baterie w dronie i kontrolerze. Generalnie jest OK, ale czasem zdarza mu się zupełnie bez widocznej przyczyny zdryfowywać na boki, albo lecieć jeszcze chwilę po tym jak puszczę drążki. Niekoniecznie mi się to podoba. Przed następnym razem zrobię mu konfigurację nie tyle kompasu, co czujników, czy jak to tam się nazywa, chodzi o to gdy się śmigiełka zdejmuje i go kładzie na równej powierzchni. Ogólnie, to jak na moje potrzeby, to gdyby się czas cofnął, albo inaczej, gdybym teraz dopiero kupowała drona, to kupiłabym Mavica Mini 2. Tańszy, mniejszy, lżejszy i w ogóle parę innych rzeczy też mi się w nim bardziej podoba. Wciąż uważam, że Mavic Air 1 robi lepsze wideo od Mavica Mini 2, ale za to parę innych rzeczy wolę w Mini 2.
Air 1 lepsze video ?
Przeciez to te same kamery, Air 1 co najwyzej daje bardziej pokolorowany obrazek. Ja tam wolę bardziej płaski profil kolorystyczny, zawsze można domalować w postprodukcji w ciągu kilku sekund. Co do dryfowania to wina kontrolera, trzeba go rozebrac i przeczyścic „gałki”-gimbale
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: krall »

potrek pisze: Co do dryfowania to wina kontrolera, trzeba go rozebrac i przeczyścic „gałki”-gimbale
A skąd takie 100% przekonanie?
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

krall pisze:
potrek pisze: Co do dryfowania to wina kontrolera, trzeba go rozebrac i przeczyścic „gałki”-gimbale
A skąd takie 100% przekonanie?
https://youtu.be/tJSEKlB77XQ

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: krall »

hmm, ten film mnie nie przekonał ;-)
Jeśli już chcesz iść tą drogą (bo przyczyny dryftu drona mogą być też inne) to pierwsza rada to sprawdzenie w aplikacji czy faktycznie odczyty z drążków fluktuują.
Jeśli faktycznie to dopiero można się zabierać za rozkręcanie nadajnika. A to co gość robił na tym filmie to niby prościzna ale i tak nie każdy powinien się za to zabierać...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

Od jakiegoś czasu gimbal zaczyna mi wariować w locie i efekt można zobaczyć na filmiku:



Żadne błędy nie wyskakują. Jak obracam gimbala ręcznie to wszystko chodzi bez zacięć.
Ktoś miał podobny problem albo domyśla się co nim może być ?

Wydaje mi się, że pojawia się to randomowo albo ja nie umiem znaleźć zależności.

Dawno nie latałem i drona odłożyłem na półkę ale wakacje się zbliżają i muszę to ogarnąć ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Wiesz co Torr - mój tak nie robi. Ale jakby zaczął to bym mu puścił kalibrację IMU, niezależnie czy zgłasza jakieś błędy czy nie. Tak pro forma.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: DJI Mavic Air

Post autor: g.p »

Czy ktoś próbował regenerować ogniwa w baterii? ,czy w ogóle się da? są dostępne? Nowe baterie to jakiś żart chyba cenowy....
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

z ciekawości aż zajrzałem w nety, i ja w ogóle nie mogę znaleźć ofert nowych baterii do air 1 w PL.
Są tylko używane, i szukajka proponuje głównie baterie do air 2.

Jak kupowałem 2gą baterię do swojego, to 3 lata temu kosztowała 323zł.


To chyba jakiś ogólny problem https://forum.dji.com/thread-239042-1-1.html . Dosyć słabo to wygląda :/
Jedynie na ali za 175$: https://pl.aliexpress.com/item/1005003125430756.html
Ostatnio zmieniony czwartek 02 gru 2021, 22:55 przez volender, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ