DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

pull_up pisze:W specyfikacji napisane jest: MP4/MOV (H.264/MPEG-4 AVC), wiem o tym.
Wiec dlaczego jestes zdziwiony ze surowka z Air jest w takim wlasnie formacie i dlaczego podejrzewasz ze ktos w nim "grzebal". Przeczysz sam sobie.
pull_up pisze:Chcesz się na kimś wyżyć?
Nie, chce zebys zmniejszyl czestotliwosc pytania, a zwiekszyl czytania. Odpowiedz na wiekszosc z Twoich pytan jest juz albo tu na forum, albo w instrukcji, albo na stronie DJI.
pull_up pisze:Dla 4K standardowym kodekiem jest HEVC
A kto tak powiedzial? Centralne biuro standaryzacji "pull_up"? Uzywasz takiego kodeka za jaki zaplacisz.
pull_up pisze:dlatego w tym przypadku 100 Mbit/s ale dla h.264 nie jest wartością oszałamiającą.
Ale jest wystarczajaca, szczegolnie ze Air nie jest oszalamiajaca platforma do video. Pomijam fakt ze HEVCa bedziesz mial problem pozniej odtworzyc na wielu PCtach...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

Jeśli dla Ciebie dociekliwość to zaprzeczanie samemu sobie, to ok, zaprzeczam. A poważnie, wielokrotnie spotykam się z błędami w specyfikacjach więć nie traktuję ich jako ostatecznej wyroczni. Myślałem, że takie forum jest miejscem, gdzie można o takie rzeczy zapytać, wyjaśnić. Już wiem, że się myliłem.

Czyli kolega decyduje tutaj o częstotliwości pytań??? Nie wiedziałem, przepraszam:-)) Poproszę jeszcze o listę pytań, które mogę zadać a których unikać. Jeśli nie wiesz dlaczego standardowym kodekiem dla 4K jest HEVC i "kto to powiedział" tym razem ja doradzam głębsze zapoznanie się z tematem. Nie ja to wymyśliłem.

Dlaczego niby HEVC ma być problematyczny dla wielu PC? Masz chyba na myśli słabe komputery sprzed 10 lat... Poza tym strumień video nie jest przeznaczony wyłącznie dla komputerów.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

pull_up pisze:A poważnie, wielokrotnie spotykam się z błędami w specyfikacjach więć nie traktuję ich jako ostatecznej wyroczni.
A wiec nalezalo zapytac "czy specyfikacja DJI jest prawidlowa" a nie snuc teorie spiskowe...
pull_up pisze:Czyli kolega decyduje tutaj o częstotliwości pytań??? Nie wiedziałem, przepraszam:-)) Poproszę jeszcze o listę pytań, które mogę zadać a których unikać.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=554260#p554260
pull_up pisze:Jeśli nie wiesz dlaczego standardowym kodekiem dla 4K jest HEVC i "kto to powiedział" tym razem ja doradzam głębsze zapoznanie się z tematem. Nie ja to wymyśliłem.
Argumentacja na naprawde wysokim poziomie...
pull_up pisze:Dlaczego niby HEVC ma być problematyczny dla wielu PC?
Bo jest bardziej zlozony obliczeniowo.
pull_up pisze:Poza tym strumień video nie jest przeznaczony wyłącznie dla komputerów.
Jesli masz ochote ogladac wylacznie surowki z lotow to prosze uprzejmie. Ale jak chcesz zrobic z tego materialu cos sensownego to bez obrobki na komputerze sie nie obejdzie.
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

Teorie spiskowe...? No bez przesady, to było po prostu zwyczajnie pytanie.

Argumentacja zaczerpnięta z Twojego wcześniejszego postu. Tylko tyle.

Zgadzam się z Tobą, jest bardziej wymagający dlatego napisałem, że może stanowić problem dla starszych, mało wydajnych komputerów. Nie dla współczesnych maszyn średniej klasy.

Chcę zrobić z materiałów coś sensownego i posiadam do tego odpowiedni sprzęt. A wynik swojej pracy chciałbym nagrać na płytę BD. Jedynym obowiązującym kodekiem dla płyty BD UHD (i obrazu 4K) jest HEVC. Tak więc w tym wypadku czeka mnie konwersja, która zawsze negatywnie odbija się na jakości. Stąd moje zainteresowanie, wątpliwości i te nieszczęsne pytania na temat kodeków w Mavic Air.

Czy wiesz może jaki jest max bitrate dla materiałów 1080p 60 fps w Mavic Air? Nie widziałem tego w specyfikacji. Jest tylko ogólnie max bitrate i nie wiem czy dotyczy ono tylko 4K czy również pozostałych.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

pull_up pisze:Argumentacja zaczerpnięta z Twojego wcześniejszego postu. Tylko tyle.
Czyli znowu nie czytasz, bo w poscie do ktorego sie odnosisz podalem Ci dwa argumenty ktore raczyles zignorowac:
pawelsky pisze:Uzywasz takiego kodeka za jaki zaplacisz.
pawelsky pisze:Ale jest wystarczajaca, szczegolnie ze Air nie jest oszalamiajaca platforma do video
Dobierajac kodek wybierasz taki jaki jest wystarczajacy do zastosowania (pod wzgledem technicznym, ekonomicznym i biznesowym), a nie taki jaki blizej niesprecyzowany ktos uzna sobie za jedyny i sluszny standard.

H.264 a w przypadku 4k/30fps jest zupelnie wystarczajacy.
pull_up pisze:Tak więc w tym wypadku czeka mnie konwersja
W przypadku HEVCa rowniez czekalaby Cie konwersja.
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

Niczego nie zignorowałem, nawiązałem do innego postu, w którym odsyłałeś mnie do specyfikacji. A więc ja również odesłałem Cię do specyfikacji formatu BD UHD. Summa summarum było to na identycznym "poziomie". Pozwolisz, że nie będę już kontynuował tej przepychanki, bo naprawdę nie mam na nią ochoty i nie ja ją rozpocząłem.

To nie "bardziej niesprecyzowany ktoś" ustala przydatność kodeków a konkretne instytucje. A w przypadku HEVC czekałaby mnie konwersja na co? Na HEVC...? Konwersja to zmiana formatu a jeśli jestem zainteresowany właśnie HEVC to mając go z "drona" nie byłoby potrzeby czegokolwiek konwertować.

A propos ignorowania... co z moim pytaniem o bitrate? Jesteś w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

pull_up pisze:Pozwolisz, że nie będę już kontynuował tej przepychanki
Proszono Cie o to juz pare postow temu, mimo to wciaz ja ciagniesz...
pull_up pisze:A w przypadku HEVC czekałaby mnie konwersja na co? Na HEVC...?
Na format posredni nadajacy sie do edycji, a pozniej na HEVC nadajacy sie do publikacji.
pull_up pisze:A propos ignorowania... co z moim pytanie o bitrate? Jesteś w stanie mi pomóc?
Zostalo zignorowane, bo szczytem lenistwa jest pytac o cos co mozesz znalezc wpisujac "mavic air bitrates" w Google.
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

Proszono mnie o coś innego i zastosowałem się do tej prośby. Nie ja rozpocząłem tą poboczną dyskusję w związku z czym nie na mnie spoczywał obowiązek kończenia jej ale biorąc pod uwagę realia postanowiłem to zrobić...

Na format pośredni? Montowałem wielokrotnie materiały HEVC i w żadnym wypadku nie dokonywałem takiej konwersji. Import HEVC, montaż a następnie eksport HEVC, bez zmiany formatu. Tutaj czekałaby mnie konwersja HEVC --> h.264 i to już będzie trochę degradujące obraz.

Wiesz, zgodnie z Twoim wpisem całe to forum jest zbędne bo w google i na youtube można znaleźć praktycznie wszystko na temat dronów, kodeków itp. Oczywiście, że można przekopywać się przez tysiące prawdziwych i nieprawdziwych informacji w sieci ale moim zdaniem fora tematyczne są chyba najlepszy źródłem, prawda? Przynajmniej powinny być. Szczytem lenistwa jest nie odpowiedzieć na grzecznie postawione pytanie. A w ogóle, to jeśli nie chcę lub nie mogę komuś pomóc, po prostu nie odpisuję...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

pull_up pisze:Nie ja rozpocząłem tą poboczną dyskusję w związku z czym nie na mnie spoczywał obowiązek kończenia jej ale biorąc pod uwagę realia postanowiłem to zrobić...
I wciaz ja ciagniesz...
pull_up pisze:Import HEVC, montaż a następnie eksport HEVC, bez zmiany formatu.
A jak otworzysz w edytorze graficznym plik .jpg i potem zapiszesz go jako .jpg to wydaje Ci sie ze otrzymasz ten sam plik (bo przeciez nie zmieniasz formatu)?
pull_up pisze:Oczywiście, że można przekopywać się przez tysiące prawdziwych i nieprawdziwych informacji w sieci ale moim zdaniem fora tematyczne są chyba najlepszy źródłem, prawda? Przynajmniej powinny być. Szczytem lenistwa jest nie odpowiedzieć na grzecznie postawione pytanie.
Nastepny roszczeniowy, ktory nie rozumie do czego sluza fora - pytam i odpowiadac mi tu natychmiast, bo mi sie nie chce odrobine poszukac. Eeeh, szkoda slow...
pull_up pisze:A w ogóle, to jeśli nie chcę lub nie mogę komuś pomóc, po prostu nie odpisuję...
Wiec Ci nie odpisalem, to podniosles larum ze Cie ignoruja. Znowu nie mozesz sie zdecydowac czego chcesz...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

Wiem już jakie masz o mnie zdanie i jak napisałem wyżej nie kontynuuję tej przepychanki, bo jest już śmieszna. Jeśli interesują Cię szczegóły dot. montażu video, formatów i podobnych zagadnień lub masz jakieś inne uwagi / wnioski odnośnie mojej osoby, zapraszam na pw. Dalsza twórczość w tym miejscu będzie już tylko nabijaniem postów...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

pull_up pisze:Wiem już jakie masz o mnie zdanie i jak napisałem wyżej nie kontynuuję tej przepychanki, bo jest już śmieszna.
Zgadzam sie, jest smieszna, mimo to wciaz ja kontunuujesz...
pull_up pisze:Jeśli interesują Cię szczegóły dot. montażu video, formatów i podobnych zagadnień lub masz jakieś inne uwagi / wnioski odnośnie mojej osoby, zapraszam na pw.
I kolejne niezrozumienie funkcji forum - wiedza dzielimy sie na (nomen-omen) FORUM, nie na PW.
pull_up pisze:Dalsza twórczość w tym miejscu będzie już tylko nabijaniem postów...
Troche juz sobie nabiles, nie krepuj sie. Ale juz beze mnie, dobranoc...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

A ten swoje... Wiedzą dzielimy się na forum owszem (chociaż jest przecież google, prawda?) ale to, gdybyś nie zauważył jest off topic stąd moja propozycja pw (które nota bene jednak na forum jest, więc do czegoś służy).

Patrząc na Twoje 6290 i moje 29 postów od razu widać, który z nas się nie krępuje i jest mistrzem w tej konkurencji!:-))) Dobranoc.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

pull_up pisze:. Wiedzą dzielimy się na forum owszem (chociaż jest przecież google, prawda?)
A czy przez moment przemknęło ci przez łepetynę skąd się biorą wyniki w Google i na co wskazują? Najwyraźniej nie wiec zamiast klecić kolejne pierdolety o tym co ci się wydaje w temacie zastosowania i działania forum zacznij wykazywać trochę własnej inicjatywy w poszukiwaniu wiedzy.
pull_up pisze:stąd moja propozycja pw (które nota bene jednak na forum jest, więc do czegoś służy)
Owszem jest i owszem do czegoś służy ale bynajmniej nie do tego do czego sugerujesz że ma służyć.
pull_up pisze:Patrząc na Twoje 6290 i moje 29 postów od razu widać, który z nas się nie krępuje i jest mistrzem w tej konkurencji!:-)))
Ostatnie ostrzeżenie.
Ten wredny...
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: piwko »

H.265 ma swoje zalety. Mniejszy plik co ma znaczenie dla wielogodzinnych nagrań i małych kart, a 4K to duże pliki. I ten kodek właśnie miał ułatwić życie nie modelarzom, którzy nagrywają w większości kilku(nasto)minutowe filmiki, a innym użytkownikom. Którzy nagrywają wiele godzin materiału, wielkość kart jest ograniczeniem jednak. Niestety ale nie każdy program może go obrobić. Sony Platinium 13 nie rozpoznaje go na przykład :( Mobius 2 ma ten kodek i używam czasami, ale jak mówię jest problem jak coś potrzeba sklecić. "Oszczędności" karty są spore, bo około 30% przy podobnych parametrach nagrań dla obu kodeków dla 5 minutowego filmu. Internety podają, że nawet 50% można uzyskać, ale jak to internet coś tam doda od siebie :lol:
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Według mnie Mavic Air jest dronem półprofesjonalnym, więc i kodek powinien być półprofesjonalny. Jak kogoś stać na kilkanaście nieraz tysięcy, albo i lepiej, na drona, to go stać też na specjalistyczny program i kompa do obróbki wideo z takiego drona. Mavić Air moim skromnym zdaniem, jest dronem najtańszym z takich, których wideo już wygląda super. Obecnie na niego ciułam i oglądam na youtube mnóstwo filmów o tym modelu i z tego modelu, więc w porównaniu z moją Symą (którą miałam krótko, bo mnie za bardzo wkurzała, więc została sprzedana), to naprawdę dzień do nocy. Osobiście gdybym miała full kasy, to kupiłabym raczej Inspire 2, bo ten dron jest prześliczny, ale do moich celów wystarczy mi raczej Mavic Air. Następne w kolejce będzie ciułanie na licencję VLOS.... Tam się ponoć zdaje na własnym dronie, a ja mogę teraz wystąpić co najwyżej z FuriBee F36.... Nie mam zamiaru wydać nawet grosza na jakiegoś drona pośredniego.


Z moich pytań odnośnie Mavic'a Air, to mam tylko małe kosmetyczne pytanie odnośnie ochraniaczy na łopatki. Obejrzałam tyle filmików i nigdzie nie mają te modele założonych ochraniaczy. Zastanawiam się z czego to wynika, z wygody, z oszczędności baterii, miejsca w bagażu, a może ten model z ochraniaczami po prostu fatalnie lata? Ja zawsze zakładałam ochraniacze, i ta moja nieszczęsna Syma X8HC i zbiegły JJRC H31, oba miały ochraniacze, bo bałam się latać bez nich. FuriBee ma te tak dobrze rozwiązane, że nawet nie biorę pod uwagi obcinania ochronek.
ODPOWIEDZ