DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Watkins
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 kwie 2019, 12:30
Lokalizacja: Winiary

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Watkins »

Jezu chłopie, połącz drona z telefonem i poszukaj w ustawieniach, chyba było w ustawieniach kamery, albo ogólnych, nie pamiętam, nie będę za ciebie szukał w instrukcji
Jak nie ma w polskiej to poszukaj w angielskiej, nie zawsze wszystko tłumaczą jak należy

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
msg77
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 14 kwie 2019, 15:58

Re: DJI Mavic Air

Post autor: msg77 »

ok spoko. Jeszcze jedno. Czy jest jakaś opcja aby wyłączyć ładowanie telefonu przez kontroler?
Watkins
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 kwie 2019, 12:30
Lokalizacja: Winiary

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Watkins »

Niestety nie, chyba że telefon na to pozwala, ale ja jeszcze takiego nie miałem, z ustawień DJI nie ma szans
Jak podłączysz telefon to kliknij sobie na telefonie w ustawienia połączenia usb, może będziesz miał taki wybór żeby nie ładowało

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
msg77
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 14 kwie 2019, 15:58

Re: DJI Mavic Air

Post autor: msg77 »

ok dziekuje. przynajmniej tyle ze kontroler można ładować z power banku :)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

pawelsky pisze:volender pisze:
hmm... przecież po to jest instrukcja, żeby ją czytać.

A sam czytales? I w ktorym miejscu instrukcji znalazles odpowiedz na pytanie msg77?

https://store.dji.com/guides/dji-go-4-manual/2/

a to video potrafi Ci pomóc w ew. poszukiwaniach mavica, jeśli nie wiesz gdzie wylądował/spadł.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Ja mam włączone zapisywanie tych plików, nigdy z nich nie korzystam, nigdzie nie kopiuję, i kasuję z telefonu zaraz po zakończonym locie, ale na wypadek crash'a warto mieć to wideo by przynajmniej wiedzieć, co widział dron na chwilę przed crash'em. Albo na chwilę przed utratą sygnału. Ostatnio i tak praktycznie nie latam, albo za gorąco, albo za bardzo wieje, albo jedno i drugie.

Editt
Ja bardzo często mam na aplikacji przy ikonce "ludzika" N/A. Ja wiem, że tam ma się wyświetlać odległość między dronem a kontrolerem. No i ta odległość szwankuje. Też tak macie? Da się to jakoś poprawić?
MTplayer
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 11 lip 2019, 19:15
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: DJI Mavic Air

Post autor: MTplayer »

Witam, mam pytanie do osób które przesiadły się ze sparka na mavica air, czy rzeczywiście jest tak głośny? Zastanawiam się między sparkiem a maviciem air, ale nie chce zbyt głośnego drona. Są filmy na yt które porównują dźwięk, ale jednak wrażenia na żywo to zawsze co innego, prosiłbym o wypowiedź, dron chciałbym zarówno do fotek/filmów jak i polatania dla przyjemności gdzieś na otwartej przestrzeni.
dronfly
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 13 maja 2018, 09:46
Lokalizacja: Toruń

Re: DJI Mavic Air

Post autor: dronfly »

Niestety, jest głośny, ale może to i dobrze bo odstarsza ptaki :)
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Czy tak odstrasza, to bym nie powiedziała, ja się nie mogę odpędzić od jaskółek i gołębi. Interesuje je Mavic Air bardzo. Na razie incydentów nie było, tylko latają blisko niego.

Mieliście aktualizację stref w ciągu ostatnich paru dni? Ja miałam.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Potwierdzam - jaskółki wręcz lgną do MA, szczególnie w okresie wyprowadzania młodych.
Obraz1.jpg
Obraz1.jpg (753.83 KiB) Przejrzano 4957 razy
Na fotce, przed nosem mam 3 a za plecami kolejne 10.

Pytanie z innej mańki - ostatnio kopter zrobił mi psikusa. W trakcie lotu siadła wizja. Komunikat z aplikacji: "Aircraft disconnected".
Ok, zakłócenia się zdarzają, nic nowego w tej zabawie zwanej FPV. Latałem w zasięgu wzroku i RC nadal było więc bez problemu sprowadziłem gada z powrotem bez potrzeby wymuszania RTH.
ALE - mimo powrotu w teoretyczny zasięg, aplikacja nie odzyskała połączenia i do końca było "Aircraft disconnected".
Macie jakąś sprawdzoną procedurkę na to? Restart aplikacji w tablecie w trakcie lotu wystarczy? Bo ja mu oczywiście zafundowałem pełną procedurę awaryjną czyli restart aparatury/koptera/tabletu a potem lot testowy przed nosem ale może nie ma takiej potrzeby...?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Ja któregoś dnia miałam tylko takie spore lagi, kilkusekundowe utraty wizji, a też był w zasięgu wzroku, nawet blisko. Tylko to była raczej moja wina, w sensie, był nade mną, i anteny mogły nie działać prawidłowo. Ja za to miewam N/A w rubryczce odległości między dronem a kontrolerem i to też mnie drażni, dobrze, że chociaż dystans działa.

I czasem, nawet gdy niebo jest bezchmurne to muszę dłuższą chwilę czekać aż złapie satelity, ja startuję przy 10-ciu, bo w powietrzu to poniżej 13 raczej nie spada, najczęściej jest 17-18.

Uczę się ładnego kręcenia scen i robienia manualnych orbit, nie wychodzą idealnie, ale takie fajne półkole mi wyjdzie. Trzymam teraz analogi dwoma palcami, a nie tylko kciukiem i naprawdę wychodzi wideo o niebo lepsze.
illest_71
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 29 sie 2019, 08:48

Re: DJI Mavic Air

Post autor: illest_71 »

Dzień dobry Wszystkim!

Kompletuje sprzet do video w celu realizacji portretów, reportarzy itp. Na jednej z pozycji jest dron - na ten moment wybór padł na DJI Mavic Air Fly more combo, mój budżet to ok 4k zł.
Nie znam się zbytnio na dronach na zasadzie jaki jest cykl życia np. że jego specyfikacja jeszcze nie odbiega od standardów aktualnie panujących na rynku w danym zakresie cenowym i np. filmy z kamery wyglądają jeszcze świeżo, ostro itd.

Czy jesteście wstanie mi pomóc i ocenić czy warto jeszcze kupić Dji Mavic Air w kwocie 4k z pakietem baterii x 3 czy np. zaraz DJi nie wypuści z tej półki nowego drona i ceny nie polecą?

Ile taki dron zachowa jeszcze świeżość i czy np. za rok tak wszystko pójdzie do wprzodu i zdjęcia z Mavic Air będą wyglądały jak z budżetowego drona i będą się nadawały do komercyjnych celów? Dam rade wykorzystać jeszcze Mavic Air do przebitek w komercynych zleceniach przez 2-3 lata? Nie mówie tu o bardzo profesjonalnych zleceniach, ale tak, żeby przez następne 2 lata obraz w Full HD trzymał jeszcze standardy.

Ujęcia z drona będą zestawiane z ujęciami kamery Sony A7S.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi!
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

illest_71 pisze:Ile taki dron zachowa jeszcze świeżość i czy np. za rok tak wszystko pójdzie do wprzodu i zdjęcia z Mavic Air będą wyglądały jak z budżetowego drona i będą się nadawały do komercyjnych celów?
Troche dziwne pytanie. Zdjecia z Mavica Air beda wygladaly tak samo niezaleznie od tego ile i jakich nowych modeli DJI wypusci w przyszlosci (a co do tego ze wypusci watpliwosci nie ma). Jezeli odpowiada Ci jakosc obrazkow z MA (i jego pozostale parametry) to go bierz, bo w przeciwnym razie mozesz czekac w nieskonczonosc na 'swieze' modele.
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Latttam »

Illest_71 - do 4k zł jest w zasadzie tylko DJI Mavic Air i Parrot Anafi (z nowych). Jeśli chcesz robić komercyjne video to zastanowiłbym się nad używanym Phantomem 4 PRO - jakość video nie do pobicia, lepsza niż w Mavic 2 Pro (za 7k zł). Phantoma 4 PRO myślę, że przez kilka lat nic nie przebije, video powstaje z całej jednocalowej matrycy, a w Mavic 2 Pro z fragmentu sensora (też jednocalowy).
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Latttam pisze:video powstaje z całej jednocalowej matrycy, a w Mavic 2 Pro z fragmentu sensora (też jednocalowy).
To akurat kwestia ustawien (HQ vs Full FOV)
ODPOWIEDZ