DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic Air

Post autor: s050197 »

Połączenie kablem jest dużo bezpieczniejsze = pewniejsze.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Dzięki połączeniu kablem, masz lepszy obraz, mniejsze lagi niż na wifi.
Na wifi działać będzie, ale widać różnicę, pomiędzy tymi dwoma połączeniami.

Poczytaj jeszcze o fcc i masz komplet na możliwie jak najlepszy i najpewniejszy zasięg, jakość połączenia.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: DJI Mavic Air

Post autor: kruger »

Verid pisze:
krall pisze:No jak? Przecież ogólnie wiadomo, ze czerwony jest najszybszy... ;-)
O kurna, fakt...ale wtopiłem. Chyba będę musiał swojego na Care oddać bo w Konarzynach będę bez szans :mrgreen:

@photolucas - co do wyłączania silników to widziałem patent że złapanego w dłoń koptera gwałtownie odwraca się brzuchem do góry. Ten wykrywa to jako kraksę i odłącza napęd. Nie ma potrzeby narażać palców sięgając do baterii.
Zawszę startuję z ręki oraz ląduję łapiąc drona.Nigdy nie przechylam drona bo nie ma takiej potrzeby choć można i tak.Bezpieczniej trzymać lewy drąg na dół przez dłuższy czas,czujniki po 2sec odpuszczają i lądujesz w "łapce" prosta sprawa...
Mam pewność że zanieczyszczenia nie dostaną się w gimbal,silniki itp...
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

kruger pisze:czujniki po 2sec odpuszczają i lądujesz w "łapce" prosta sprawa...
To kolega chyba nie lądował przy bardzo mocnym wietrze..
W ten sposób, to można stracić palce, lub pociąć sobie dłoń.

W idealnych warunkach, jest to jedno z kilku rozwiązań, ale w ekstremalnych (jak na przykładzie jachtu), zdecydowanie lepszym pomysłem jest szybkie złapanie i obrócenie.
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :-) To mój pierwszy post na tym forum :-)
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Aira (wersja Combo). Czerwonego ;-) , bo ten jest niby szybszy ;-) Mam pytanie dotyczące dodatkowych akcesoriów typu dodatkowe, dłuższe nóżki, kapturki na silniczki, filtry na obiektyw, itp, itd. Co warto kupić? Co jest rzeczywiście przydatne?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Filtry - nie używam ale ja jestem amatorem. Koledzy z "czulszym okiem" w temacie jakości obrazka stosują. Musisz sam ocenić czy ci obrazek odpowiada jaki jest czy wymaga poprawy filtrami.
Nóżki - jestem zwolennikiem startu i lądowania "do łapy" (mniejsze szanse na paprochy na i w maszynie) więc zbędny balast.
Kapturki na silniczki - nie zdejmuję śmigieł a biorąc pod uwagę fakt że sprzeta dostajesz w zgrabnym, utwardzanym etui to wydaje mi się to przerostem formy nad treścią.

Myślałem nad osłoną obiektywu redukującą światło boczne (minimalizacja cienia od śmigieł) ale z racji tego że w przypadku MA ten efekt zbyt często się nie pojawia to póki co na myśleniu się skończyło. Taki sam los spotkał uchwyt pozwalający użyć MA jako kamery ręcznej - może kiedyś.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Przy zdj zbędne, możesz to uzyskać w postprodukcji (nie licząc polara)
ND w filmie, to poczytaj czy będziesz potrzebował.
Nawet w smarku mam.
Lord_Vader
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 10:28

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Lord_Vader »

Verid - możesz powiedzieć jak wystartować "z ręki"? z lądowaniem wiem, przechylam drona i silniki się wyłączają, nawet nie trzeba go obracać do góry nogami, wystarczy na bok
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Normalnie - łapiesz kopter pod brzuszek tak żeby ci paluchów nie pociął, odpalasz silniki, podnosisz kopter nad glowę żeby ci facjaty nie pokancerował, dajesz w palnik i tyle.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

W smarku, można ustawić przycisk funkcyjny, jeden z dwóch dostępnych, by lądował i startował po jego naciśnięciu. W Air zapewne też się da.
Ja tego nie używam - ale sprawdzone i działa to fajnie, potrzebuję te przyciski do innych funkcji, dlatego z tego nie korzystam.
Fajne przy starcie. Podczas lądowania, lepiej tak jak robisz, czyli łapiesz pod spodem i przekręcasz o 90.
Lord_Vader
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 10:28

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Lord_Vader »

z lądowaniem nie problem - spoko działa

ale jak próbowałem z ręki wystartować to nabrał jakiś obrotów hiper mega wysokich, jak by zgłupiały czujniki....

będę próbował jeszcze, a właśnie z tym przyciskiem funkcyjnym to może dobry pomysł bo skoro w jednej ręce trzymam kopter to trudno trochę
odpalić silnik jedna pozostałą ręką....

dzięki
pozdro
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Z tymi obrotami to normalne bo trzymając go w łapie uniemożliwiasz mu korekty położenia więc walczy silnikami.
A co do startu to wygląda to tak:
-bier koptra w łapu prawu a aparaturu w lewu co by gaz mieć pod kciukiem.
-lewu łapu daje drąg w prawo-dół. Prawy drąg opierasz o łokieć co by poszedł lewo-dół
-jak silniki zaskoczą kopter nad łeb a lewa łapa daje w palnik. Jak poczujesz moc, puszczasz kopter.
Voila.
Jak dalej niejasne daj cynę, zmodzę ci filma.
Ten wredny...
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

Air kupiony, narazie miałem czas tylko na 2 baterie, w sumie nawet nie do końca, muszę jeszcze doczytać jak z tymi ładowaniami, bo chyba było coś o rozładowywaniu ich przed ładowaniem, ale gdy się czyta a tego sie nie widzi to na długo nie zostaje w pamięci:D tak więc muszę wrócić do tematu baterii.
Ale mam pytanko, pewnie znowu do lektury mnie odeślecie... ^^ albo i nie, Air zatrzymuje się przed przeszkodą, ale czytałem że powinien przeszkody omijać, jak to z tym jest? Mam czytać dalej i szukać, coś zepsute, czy ktoś podpowie?:)
Przy drugim locie już miałem spięcie z pojeb... sąsiadka ^^ wylazła na balkon i kazała mi wyłączyć, bo zaglądam jej w taras, debilka.... Najlepsze że potem zobaczyłem że wraca i trzyma wiatrówkę w ręku... Oczywiście nie podglądałem i nie miałem zamiaru;P Dom może i lekko uwieczniony, na nagraniu, ale to raczej nie jest zakazane...:D

A i jeszcze pytanko, jak lądujecie na ręku, czyli łapiecie od dołu, to czujnik nie wyłapuje ręki i Air nie ucieka do góry?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

jacom pisze:Air zatrzymuje się przed przeszkodą, ale czytałem że powinien przeszkody omijać,
I tak i tak.Pierwsze robi w normalnym trybie, drugie w APAS


jacom pisze:Najlepsze że potem zobaczyłem że wraca i trzyma wiatrówkę w ręku
Robisz jej fotę, dzwonisz na Policję że próbuje do ciebie (lub twojego mienia) strzelać i pokazujesz fotkę jako dowód.
Dość szybko uczy rozumu.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Wyciągasz rękę i trzymasz dłoń nieruchomo i lądujesz, nie będzie protestował. Gdy będzie za blisko Twojej dłoni przed lądowaniem, to czujniki pod spodem zadziałają i będzie się unosił do góry.
Łapiąc od spodu trzeba to zrobić szybko, przekręcić o 90stopni na bok i tyle.

Potrenujesz, to zrozumiesz szybciej. Kwestia wprawy.
ODPOWIEDZ