DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Mówię to na podstawie obserwacji szkieł w swojej branży. Owszem w optyce okularowej ważna jest krzywizna soczewki i tylko markowi producenci troszczą się o to aby była jak najbardziej optymalna do przekroju mocy.
Ale w filtrach mamy bazę 0 - zerową.
Owszem pewnie powłoki AR w markowych filtrach będą miały większą transmisję światła, ale typowy zjadacz chleba tego nie zauważy:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Zwyczajny czy nie, to bez znaczenia. Od tego zalezy jakość obrazu, więc kupowanie byle jakich filtrów no name to głupota.

Skoro już ktoś pyta o filtry i uważa, że są mu niezbędne, to już nie jest zwykłym zjadaczem chleba (taki nawet nie wiedział by o ich istnieniu, a tym bardziej do czego dany filtr służy) i powinien wybrać najdroższy na jaki go stać. Od jakości powłok będzie zależało, czy będa to dobrze wydane pieniądze, czy nie.

Mnie nie stać na zakup byle czego i jak zależy mi na lepszej jakości obrazu, to na tym nie oszczędzam.

Nie po to kupuje się szkło za kilka tyś, by zepsuć jakość obrazu filtrem za kilka zł który jest wątpliwej jakości.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Z czasem kupię lepsze filtry, ale na razie zwyczajnie nie stać mnie na nic dogiego.

Ja ciąglę jednak chcę drążyć temat uruchamiania Mavic'a Air, bo to parowanie go z kontrolerem mnie martwi. Najpierw podłączam telefon do kontrolera, włączam go (ustawiłam by appka się od razu uruchamiała). Zaraz po włączeniu kontrolera uruchamiam drona, także appka i dron uruchamiają się mniej więcej w tym samym czasie. I zamiast na appce mieć "GO FLY", to mam "ENTER DEVICE", i wybieram od nowa połączenie kablowe z kontrolerem i cała ta procedura parowania od nowa....
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Wania »

Uruchamiasz kontroler
Uruchamiasz mavica
Podlaczasz telefon do kontrolera
Odpalasz apke
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Acha, czyli muszę zmodyfikować procedurę startu. Ja zaczynam od podłączenia telefonu do wyłączomego kontrolera, potem włączam kontroler a na końcu Mavic'a. To źle robiłam. Dzięki. Dziś nie latam, za mocno wieje.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

jak miałem aira, włączałem w kolejnosci jak mi sie chciało i nigdy nie było problemu.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Mi właśnie robi problemy. Ale jak będę następnym razem latać to zobaczę jak to będzie z nową kolejnością. Jeszcze mnie denerwuje telefon bo żyłuje baterię kontrolera.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Alina81, Dopiero teraz doczytałem że mówisz o ponownym włączeniu kontrolera. Wpierw pisałaś o parowaniu.
To o czym piszsesz to normalne w AIR, jakos nie dopracowane to jest w tym modelu. Czyli pewnie kolejnosc ma sens.
W Mavic pro, i mavic 2 nie ma tego problemu.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Pobawiłam się w domu appką, bez latania po domu, i zrobiłam jakiś niebieski balonik na mapce, nie wiem o co chodzi, ale coś mętnie kojarzę, że można mu kazać podlecieć do jakiegoś punktu, mam nadzieję, że nic nie namieszałam i ten balonik zniknie, ale tak serio to jak go się pozbyć? No w każdym razie ta kolejność działa, najpierw kontroler, potem dron, podłączenie fona i uruchamianie appki. Będę pamiętać tą "sekwencję". Bo mówię dotąd to każde uruchamianie sprzętu to od nowa parowanie. Mam krótko, bo od zeszłego piątku i to pierwszy dron tej firmy jaki mam, a z gps to już w ogóle pierwszy i się w tych szczegółach gubię.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Ja zazwyczaj najpierw odpalam całą "bazę" (aparatura, tablet, aplikacja) a kopter na końcu i też działa.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

U mnie w sumie też działa, tylko muszę parować za każdym razem, a to trochę irytujące jest dlatego tą sekwencją go teraz będę włączała bo działa. Dron nie stracił jak dotąd połączenia z kontrolerem/apką ani razu, ale jak się lata na maks 27 metrach, to w sumie co ma zawieźć.... :P Latam bardzo zachowawczo, bo mnie tanie zabawki nauczyły, że drony się trzyma na krótkiej smyczy. Może kiedyś będę latała na 100 metrach, gdzieś nad lasem czy jeziorkiem, ale raczej nie w najbliższym czasie, bo póki co to bym zawału dostała. Niby mam to FCC, ale zawsze może coś zawieźć, choć coś czuję, że prędzej ja niż ten sprzęt. I zauważyłam, że gołębie lubią krążyć wokół drona, co mnie dziwi, to nie są agresywne ptaki, więc co to jest? Jakiś terytorializm, czy zwykła ptasia ciekawość?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Alina81 pisze:U mnie w sumie też działa, tylko muszę parować za każdym razem
Nie powinno się tak dziać.
Alina81 pisze:gołębie lubią krążyć wokół drona, co mnie dziwi, to nie są agresywne ptaki, więc co to jest? Jakiś terytorializm, czy zwykła ptasia ciekawość?
To drugie i czasami zgubne, tak dla ptaka jak i dla koptera. Sprzęt filmowy znajomego został potraktowany przez gołębia jako wygodna półeczka żeby spocząć. Na szczęście dla znajomego to było okto. Gołąb szczęścia nie miał.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Może większe drony budzą większą grozę u ptaków, ponoć sparki są notorycznie przez coś atakowane, jak dotąd mojego Air'a nic nie zaatakowało, ale jak widzę ptaki to dla pewności się stamtąd wynoszę.

Dziś znowu wieje, momentami konkretnie, znowu jestem uziemiona. Pogoda to potrafi człowieka wnerwić...

Myślałam o symulatorze od DJI, tylko mam ciut za słaby komputer i brak miejsca na dysku SSD, musiałabym instalować to na talerzówce. Na niskich ustawieniach grafiki miałoby to szansę zadziałać.

https://www.youtube.com/watch?v=U9fbzlI8q70

Lubię filmy tego kolesia, jest mega zabawny :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Alina81 pisze:Myślałam o symulatorze od DJI, tylko mam ciut za słaby komputer i brak miejsca na dysku SSD, musiałabym instalować to na talerzówce. Na niskich ustawieniach grafiki miałoby to szansę zadziałać.
Możesz latać na telefonie, chyba, że masz tablet. Na sparku to działało, tutaj powinno być tak samo.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Jeszcze mam taką jedną rzecz i na razie w sumie nie mam pytań. Chodzi o to, że telefon żyłuje kontrolera z baterii, po prostu komórka się ładuje, to jest irytujące, może jest jakaś możliwość wyłączenia funkcji ładowania telefonu przez jego gniazdo USB? Sprawdzałam w ustawieniach telefonu, ale nic takiego nie widzę. Mam telefon Samsung S6.

EDIT:

Jeszcze jedno pytanie dodam do listy, czyli prócz tego działania kontrolera jak powerbanku dla mojej komóry. Chodzi mi o to, że myślę o dokupieniu podwyższonych nóżek dla Mavic'a Air. Nie wiem czy to jest sens czy nie ma sensu, ale widziałam takie nóżki i to jest kuszące, bo kamera Mavic'a Air jest bardzo nisko, i pewnie nieraz będzie to problem podczas lądowania i startowania.

https://www.youtube.com/watch?v=cJwhwkj32bw

Nie wiem czy to jest sens wydawać dodatkową kasę na coś takiego, ale jestem świeża w temacie, to mój docelowy dron, na nic droższego mnie nigdy stać nie będzie, a w tym pułapie cenowym on wygrywa. Chcę go utrzymać w dobrej kondycji jak najdłużej, ale nie chcę też wpaść w pułapkę obstawiania się toną niepotrzebnych gadżetów. Dlatego pytam tutaj.
ODPOWIEDZ