DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Nie wiem ile klatek powinnam mieć, żeby wideo wyglądało OK. Bo na razie to moim filmikom to daleko do ideału.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Wania »

To przeczytaj co napisalem wczesniej
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Mi chodzi też o to, że ustawienia klatek w aplikacji są mylące. Jak czytam 30 klatek, to spodziewam się 30 klatek, a nie 29 coś tam, nie każdy musi mieć w głowie tabelkę klatek w zależności od systemu NTSC/PAL itd. Tak sobie pierwsze wideo zepsułam, szczerze mówiąc, ze wybrałam 30 klatek w exporcie pliku, i wyszła sieczka.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Wania »

To wszystko masz zawarte w mojej wypowiedzi wiec w czym masz jeszcze problem?
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Wszystko, nie tylko klatki, tam jest więcej możliwości niż tylko wybór klatek, ja mam na myśli całokształt bardziej w tym momencie, np jeszcze nie próbowałam się bawić w slow motion, chociaż latam tak powoli, że nie wiem czy jest sens. Obecnie uczę się obsługi programów, kombinowania z kolorami, efektami. Fajna zabawa z tym wszystkim jest, zaczynam się w to solidnie wciągać. Dotąd nagrywałam wyłącznie w 4k/30fps, ale też i przyznam, że nie uważam, że na tym etapie posiadania tego drona robię jakieś super epickie ujęcia. Jeszcze dużo filmów skasuję, zanim mi szczęka opadnie z wrażenia.
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: DJI Mavic Air

Post autor: yasiu18 »

Maveric pisze:A ja mam pytanie odnośnie lądowania.
Instrukcja wspomina o zatrzymaniu silników w locie, czy lądując w pionie z dużej wysokości (tylko lewy drążek w dół dłużej niż 3 sek.) narażam się na przypadkowe wyłączenie silników czy można śmiało tak lądować?
Nic się nie wyłączy. Dopiero jak wyląduje i przytrzymasz drążek w dół. I zgadza się. Jest drugi sposób wspomniany przez @Watkins, ale niezalecany, ponieważ często- gęsto drony się przewracały na bok, gdy operator nierówno pociągnął za drążki (a zwłaszcza Phantomy, bo były wysokie). Dlatego wyłączaj silniki jednym będąc na ziemi. W powietrzu nic się nie wyłączy.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Dziś po raz pierwszy od paru dni mogłam chwilę polatać, ustawiłam więc kamerę na 25 klatek w 4K, i muszę napisać, że nagrało się po prostu strasznie. Okropnie skacze obraz przy każdym niemal ruchu, podczas obrotów (lewy analog), to już w ogóle sieczka. Przy 30 klatkach też takie coś jest, ale nie aż tak widoczne. Pewnie latam za szybko i za nisko, ale aż się nie chce tego oglądać.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Wania »

Jaka karte SD masz?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Ja bym raczej spytal jaki komputer, odtwarzanie 4k jest dosc wymagajace...
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

1. Obudowa: Zalman Z9 U3 - USB3.0 - CZARNA (Z9 U3).
2. Płyta główna: MSI H87-G43 s1150 H87 4DDR3 USB3/GLAN ATX (H87-G43).
3. Procesor: Intel CORE I5-4670 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670).
4. Chłodzenie: CPU SilentiumPC Fera Pro HE1224 [SPC080].
5. Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 256 Bit HDMI, DP, DVI, BOX (GV-N760OC-2GD).
6. Pamięć RAM: GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK CL10 - (GY1600D364L10/8G).
7. Dysk SSD: Crucial M500 240 GB SATA3 2.5' 500/250 MB/s 7mm+9.5mm CT240M500SSD1.
8. Nagrywarka DVD RW: Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM.
9. Karta dźwiękowa: Asus Xonar DX/XD PCI- Express x 1, System 7.1, wyjście SPDIF do VGA z HDM, 24 bity - Xonar DX/XD.
10. Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze (SPS-630MPCBEU).

Tylko w międzyczasie zmienił się RAM, na 16gb. Grafika nie jest porażająca, to wiem, a co do dysku, to mam SSD zawalony i generalnie pracuję na talerzówce. System jest na SSD, ale już pliki z filmami się nie mieszczą.

I mam pytanie, bo znalazłam niby coś w rodzaju opcji kalibracji gimballa a nigdy tego nie robiłam, a może powinnam, tylko muszę poczytać i może jakiś filmik o tym zobaczyć. I druga rzecz, latam z filtrem, może jest za ciężki dla drona, czy co? Sama konieczność zmiany filtrów jest uciążliwa, zwykle latam z ND16PL od Neewer'a, i przydałaby się możliwość pozostawienia go na dronie, żeby ciągle nie majstrować przy tej kamerze, ale do tej pory nie dotarła zastępcza zaślepka gimballa... w między czasie kupiłam od Chińczyków inne rzeczy i zdążyły dojść, a zaślepka idzie drugi miesiąc... Zwykle jest podany przybliżony czas dostawy więc mają jeszcze czas, ale zazwyczaj rzeczy przychodzą szybko, nawet w ciągu dwóch tygodni. Zdążyłam kupić i otrzymać drona zabawkę do ćwiczeń bez wspomagaczy, a zaślepka... cóż, czeka.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: DJI Mavic Air

Post autor: hornet2 »

Alina81 pisze:Dziś po raz pierwszy od paru dni mogłam chwilę polatać, ustawiłam więc kamerę na 25 klatek w 4K, i muszę napisać, że nagrało się po prostu strasznie. Okropnie skacze obraz przy każdym niemal ruchu, podczas obrotów (lewy analog), to już w ogóle sieczka. Przy 30 klatkach też takie coś jest, ale nie aż tak widoczne. Pewnie latam za szybko i za nisko, ale aż się nie chce tego oglądać.
No cóż ? Mam koptera Yuneec Q500 4K . Próbowałem nagrywać filmy w jakości 4K 30 kl./sek . Telewizor w ogóle tego nie trawił . Laptop tak jak piszesz . Dopiero przejście z 4K 30kl./sek na Full HD 60 kl./sek dało pożądaną jakość.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Wania »

Alina81, to skopiuj plik na pulpit
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Pulpit to dysk C i nie ma na nim miejsca, bo to dysk SSD. Miejsce na pulpicie nie bierze się z powietrza :D
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Wystaw ten plik gdzies po prostu, to sie przekonamy gdzie jest problem.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Znacie może jakiś program, który potnie filmik na części i zapisze tym samym kodekiem i z taką samą jakością jak plik źródłowy? Zwykle nagrywam cały przelot, włączam nagrywanie przed startem i wyłączam po wylądowaniu,stąd te pliki są duuuże. 3,6gb kawałek filmu który ma 4-4,5 minuty. Bym coś wycięła po prostu.


EDIT:


Dron mnie trolluje. Myślę, że chodzi tu też o oprogramowanie którego używam do odtwarzania filmów, Dotąd używałam starszej wersji KMPlayer'a, na którym te filmiki to już w ogóle się cięły, przeszłam na MediaPlayerClassic i było o niebo lepiej, ale też momentami się tnie. Dziś pobrałam AllPlayer'a i jak na razie wygląda najlepiej. Tak więc na razie zostanę przy 4K 25fps, zobaczę jak się temat rozwinie. Także zapewne film wygląda dobrze tylko komputer ma problem, nie tyle komputer, co dysk. Muszę dokupić dysk SSD. Ale skubańce tanie nie są.

A kartę do drona mam jedną z zalecanych, SanDisc Extreme Pro A1, 32GB. Nawet żałuję, że kupiłam 32, skoro na bieżąco ściągam dane z drona. Wystarczyłoby 16GB, a może wtedy po prostu dwie te karty używane naprzemiennie.

Spróbuję kalibracji gimballa, to może też coś dać.
ODPOWIEDZ