DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Re: DJI Mavic Air

Post autor: kefir »

No ok panowie a jak się ma ten mod fcc po utracie sygnału gdzie kopter będzie wracał ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

No tam gdzie zapiszesz Home Point. FCC mod na chwilę teleportuje cię do Stanów przez co aplikacja chce przejść w inny tryb nadawania (FCC) i na co należy jej pozwolić. Po wyłączeniu FakeGPS, Floater'a czy co tam masz, wracasz do Polski czego najlepszym objawem jest każdorazowe pytanie aplikacji czy zmienić tryb nadawania na co absolutnie nie należy się zgadzać :mrgreen:
Nie ma wpływu na dalszą pracę koptera i jego pozycję.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Re: DJI Mavic Air

Post autor: kefir »

A no to gites
Danke :)
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: DJI Mavic Air

Post autor: darek11 »

Niestety w P4 zmiana CE/FCC nie działa. Floater i mapy w USA a w tym samym pozorowanym przez Floatera miejscu i czasie- DJI 4 Europa. Wygląda jakby oprogramowanie P4 miało własną lokalizację. Sorry za OT w tej dyskusji.
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: DJI Mavic Air

Post autor: yasiu18 »

Nie będzie działało na P4. Spark i Air idą po wifi. Reszta po kablu. Potrzeba zmodyfikowanej aplikacji.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lesz »

nie tak dawno wyszedl (w koncu) SDK z obsluga MAir, litchi zdazylo wypuscic update :)
ktos z forum juz zdazyl przetestowac waypointy z airem?
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

Hahah dzisiaj miałem pierwszą zwieche Mavica. Zaczął się nieustannie wznosić. Pomogło wyłączenie i włączenie apki. Wyglądało to tak jak by się aplikacja zacięła. Juz go tak nie kocham jak jeszcze 20 minut temu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

U to grubo, masz pewnie android?

A mnie wkurzają czujniki, bo nie wszystko da się wyłączyć. Np w sparku, dolnych się nie da.. Tylko fizycznie można odpiąć, ale to nie rozwiązanie.
Taki urok gotowców ;-)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

Tak android. Ta aplikacja ma tak niskie wymagania, że nie wiem czy to wina androida. Wyszedł teraz jakiś update do modelu, muszę ogarnąć :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Nie od dziś wiadomo, że na ios działa lepiej. Coś w tym jest.
Poluje na tablet, bo na tel, to za wiele nie widzę..
XGrzesX
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 11 sie 2016, 13:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: XGrzesX »

Zastanawiam się czy kupić wersję standard czy combo. Roznice w tych wersjach są mi znane. Niestety dopłata 800 pln do combo jest dla mnie trudna do zaakceptowania, stąd dylemat. Wiadomo ze jedna bateria to mało, do wersji standard dokupiłbym drugą baterie. Ale zastanaeiam się jeszcze nad praktycznością torby podróżnej z zestawu combo. Czy ktoś kto posiada wersję combo moze sie wypowiedzieć w kwestii tej torby ? Jakoś nie do końca mnie ona przekonuje i moze jesli okaże sie ze torba jest słaba to zaważy i zadecyduje o wyborze wersji standardowej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Brałbym wersję podstawową, ktora i tak jest bogata. Ale tak jak piszesz, baterie dodatkową jedną czy dwie to musisz mieć.
Nie lubię tych "torebek", dlatego i tak bym to sprzedał.
Sprawdź różnicę w cenach i co najwyżej sprzedaj to, co Ci nie potrzebne i może wyjdziesz na tym lepiej, niż zestaw standard.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Jak dla mnie rachunek jest dość prosty - Fly More to dwie dodatkowe baterie, torba, hub i ekstra śmigiełka. Dwa pakiety to 2 x 330PLN. Z 800PLN zostaje ci 140PLN. Zakładam po tonie postu że dodatkowymi śmigłami i hubem nie jesteś zainteresowany więc cała suma zostaje ci na torbę. I teraz - jak masz czas, ochotę i zacięcie to na 100% znajdziesz i dostosujesz jakąś torbę fotograficzną która będzie kosztowała połowę tego. Osobiście przyglądałem się Camrock Cube R10 i myślę że po kilku drobnych modyfikacjach byłaby dobra. Jeżeli natomiast nie chce ci się bawić w takie dzierganie to torba od DJI jest dobrym rozwiązaniem - "miejsce na wszystko i wszystko na miejscu" jak to mówią, bez żadnego dodatkowego wysiłku.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

Torba od DJI wymiata, sprawia wrażenie torby z tej wyższej półki. No i tak jak Verid napisał, mieści się tam wszystko idealnie.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Jeśli lubisz torebki, to nie ma co myśleć.
Jeśli wolisz plecak, lub co lepsze jak u mnie jest ich kilka i spokojnie bym jakiś foto przypasował, to jest zbędna.
Ale mając od razu na combo i tak bym kupił, bo można sprzedać i tak wyjdziesz na tym lepiej, bo cena dodatkowych baterii i ładowarki, która je naładuje (a uwierz, że szybko kupisz następne baterie), to jest to rozwiązanie przynajmniej godne przemyślenia.

Jak nie masz teraz 800 stówek więcej, to nie ma co myśleć. Dokupisz w późniejszym czasie.
ODPOWIEDZ