DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

danlop
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2019, 12:20
Lokalizacja: Wieden

Re: DJI Mavic Air

Post autor: danlop »

pytalem dzisiaj rowniez w supporcie i powiedzieli, ze - uszkodzony dron musi byc odeslany i wtedy idzie "standardowa procedura" i faktycznie nie wymiguja sie z odpowiedzialnosci.
Natomiast w wypadku utraty drona (utonal, gdzies polecial i zaginal w akcji, itp) dokonuja analizy logow i jesli stwierdza anamalie, ktora przyczynila sie do "niekontrolowanego zachowania" wowczas rowniez "moga" zastosowac Care refresha.

zapomnialem tylko zapytac czy moge tego z appki dji go kupic, czy tylko u siebie w rejonie - roznica w cenie $89 vs 99€
danlop
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2019, 12:20
Lokalizacja: Wieden

Re: DJI Mavic Air

Post autor: danlop »

maly update dot. wrazen.
Wylatalem sie juz chyba wystarczajaco manualnie i jednak mnie to nudzi. Loty robie jeszcze chwile bez uprawnien co dodatkowo ugranicza atrakcyjne tereny, wiec zdecydowalem dzisiaj zaczac trening latania automatycznego.
I na sam poczatek male rozczarowanie... Oczywiscie spodziewalem sie, ze nie bedzie tak prosto, ze caly lot zaplanuje w google earth pro, "przepisze" do litchi i pozniej tylko "play" - z racji jakichs tam przesuniec map. To co mnie zaskoczylo, to ze po nagraniu trasy (zapisanie polozenia drona) i nastepnie probujac odtworzyć nagrana trase, zrobił to z przesunięciem. Pierwszy raz mialem goraco. Gdyby nie szyba pauza to uderzylby chyba w drzewo. Nie mniej to jest wlasnie to co mi sie podoba, nagrany material oglada sie swietnie, super plynny, stabilny, fajne przejscia kamery, ostry obraz, no to jest to co bede chcial robic przez 99% czasu.

PS. i oczywiscie jeszcze pytanko:
Litchi mowi - "the aircraft will fly from waypoint to waypoint and complete the mission even if the signal is lost" - czy moge faktycznie na tym polegac i swiadomie tak planowac trasy, zakladajac ze w pewnym momentach strace kontakt z dronem (i RC i wzrokowy)?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

danlop pisze:Pierwszy raz mialem goraco. Gdyby nie szyba pauza to uderzylby chyba w drzewo.
No to przekonales sie na wlasnej skorze dlaczego najpierw nalezy opanowac loty reczne a dopiero pozniej zabierac sie za autonomiczne...
danlop pisze:czy moge faktycznie na tym polegac i swiadomie tak planowac trasy, zakladajac ze w pewnym momentach strace kontakt z dronem (i RC i wzrokowy)?
Zgodnie z prawem - nie.
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

Jakie są doświadczenia użytkowników z Mavicami "refurbished"? Za różnicę w cenie można czasami zakupić prawie dodatkowy akumulator więc jest nad czym myśleć. Pytanie tylko co kryje się za enigmatycznym stwierdzeniem "odnowiony". Rozumiem, że chodzi o sprzęt po wszelkiego rodzaju katastrofach, którego producent przywrócić do życia? Niby gwarancja jest identyczna jak w przypadku "normalnej" wersji ale... jakaś niepewność się wkrada..;-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Fabrycznie nowe nie jest, ale jest w pełni sprawny. Jest gwarancja pełna i można wykupić care, jak jest dużo taniej, to można brać. Jakby różnica była niewielka, wolałbym fabrycznie nowy. Bo nie ma gwarancji ile części miały nalotu.
Przykład, na ibood była promocja z tego co pamiętam, R kosztował 2399zł - fabrycznie nowy 2700zł czy to dużo, czy mało, odpowiedź sobie sam.
danlop
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2019, 12:20
Lokalizacja: Wieden

Re: DJI Mavic Air

Post autor: danlop »

a gdzie w PL kupi nowego za 2700? najtaniej jak porownywalem to ponad 3k, a to juz 2 baterie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

danlop pisze:a gdzie w PL kupi nowego za 2700?
Przedwczoraj byl na ibood.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lesz »

danlop pisze:Litchi mowi - "the aircraft will fly from waypoint to waypoint and complete the mission even if the signal is lost" - czy moge faktycznie na tym polegac i swiadomie tak planowac trasy, zakladajac ze w pewnym momentach strace kontakt z dronem (i RC i wzrokowy)?
z tego co pamietam, to w planerze wybieralo sie co ma dron robic jak straci lacznosc - czy czekac w punkcie na operatora, jechac misje, czy RTH.

chyba tez kiedys tez byl konflikt z twardymi ustawieniami RTH przy okreslonym poziomie baterii, ponoc stawaly sie nadrzedne do litchi i dron wybieral linie prosta oraz wysokosc (ustawiona w dji go) >>> zasuwal do home, ignorujac litchi. Nie wiem jak jest teraz.

jak przetestujesz master airscrew podziel sie opinia :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

pawelsky pisze:
danlop pisze:a gdzie w PL kupi nowego za 2700?
Przedwczoraj byl na ibood.
Ten ibood jest bardzo zagadkowym i ciekawym jednocześnie sklepem. Dosyć trudno znaleźć tam coś wprost a często oferują różne rzeczy dosłownie przez chwilę w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie udało mi się dowiedzieć z czego to wynika i czym się kierują. U mnie zawsze duże obniżki wywołują pewne podejrzenia ;-) Tutaj pewnie niepotrzebne ale cena 2700 za nowiutkiego Mavica Air (nie odnawianego) to prawie 400 zł mniej niż inna najniższa oferta. W żadnym innym polskim sklepie nie spotkałem się z czymś takim.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Ibood to super sklep. Korzystałem nie raz. Bezproblemowa gwarancja, dwa razu reklamowałem jakieś produkty. Za każdym razem dostałem cały zwrot na konto w ciągu paru dni.
danlop
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2019, 12:20
Lokalizacja: Wieden

Re: DJI Mavic Air

Post autor: danlop »

pull_up pisze:Pytanie tylko co kryje się za enigmatycznym stwierdzeniem "odnowiony". Rozumiem, że chodzi o sprzęt po wszelkiego rodzaju katastrofach, którego producent przywrócić do życia?
odnosnie tego iboodowego refurba - na 100% (no a przynajmniej dalbym sobie duzo uciac) elementy zewnetrzne, ktore widac musza byc nowe (tj. obudowa, silniki, smigla, gimbal z kamera). Po swoim pierwszym locie zrobilem takie mikrozabrudzenia (np. smigielka musialy jakiegos owada zmielic, na szczelinach sa jakies pylki), ktorych nie bylbym w stanie sam usunac bez sladu. Po kilkunastu lotach mam juz mikroryski raczej niemozliwe do usuniecia w ogole. To co jedynie moze byc - jak piszesz - po katastrofach to "bebechy" - elektronika.
danlop
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2019, 12:20
Lokalizacja: Wieden

Re: DJI Mavic Air

Post autor: danlop »

smigielka w koncu doszly po 11 dniach od zamowienia. Pierwsze wrazenia bardzo ok, jestem zadowolony i bede na nich latal caly czas. Ale przejdzmy do szczegolow -

Po rozpakowaniu robia wrazenie bardzo delikatnych, delikatniejszych niz ori., od polowy do koncowek sa cienkie prawie jak klisza fotograficzna, i o ile oryginaly wydaja mi sie bardziej kruche, to te sa jakby bardziej elastyczniejsze i predzej sie wygna niz zlamia. Ale to tylko takie moje macane doznania.
Maja wieksza powierzchnie (polakierowana na gladko), krawedzie bardziej ostre. I sa tez lzejsze - takie piorkowe sie wydaja.

Zamontowalem, zmniejszylem wszystkie 4 gainy na 80% i latam...

- pod wzgledem halasu jest tak minimalnie ciszej. Smiegielka oczywiscie nie zmieniaja drona w cichego podgladacza, aczkolwiek roznica poziomow glosnosci jest faktycznie slyszalna. To co sie natomiast zmienia to jego jakby barwa - oryginal jest strasznie denerwujacy i brzmi jak zarzynana kosiarka do trawy na 10 mln obrotow, natomiast te akcesoryjne brzmia przyjemniej, dzwiek jest nizszy, taki bardziej wiatrowy, wydmuchany, a nie wybzyczany jak na ori.
Za to +

- natomiast bardzo zauwazalnie zmienila sie responsywnosc drona i jego odczuwalna moc - jakby szybciej zmienial obroty. Po pierwsze dron potrafi duzo stabilniej zawisnac w bezruchu - jakby stal na stojaku. Po drugie jego ruchy sa natychmiastowe, doslownie wskakuje w kierunek ktory mu sie zada. Super sprawa, i to robi bardzo duze wrazenie.
Rowniez duzy +

- no i ostatnia rzecz, ktorej nie jestem w stanie stwierdziec, ale jesli faktycznie tak jest to rowniez super - a mianowicie, dluzszy czas lotu.
Wiec kolejny +

Podsumowujac: jakby wnosily tylko jedna zmiane to bylyby mi obojetne, natomiast w sumie - przyjemniejszy dzwiek, super fajna responsywnosc i stabilnosc, dluzsza praca na baterii sprawia, ze bardzo mi sie podobaja i uwazam, ze warto bylo je kupic.

To sa moje pierwsze wrazenia po 10 minutach takich prostych wyglupow na ogrodzie. Bede je testowal dalej, jak sie cos zmieni, albo pojawi nowego dam znac.

I standardowo pytanie - Ustawienia Gain mam tylko w DJI GO 4, a co z innymi apkami jak np. Litchi? One sie jakos "spropaguja" do innych aplikacji? czy bede latam w tych apkach na defaultowych 100 (co ponoc powoduje bledy)?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

danlop pisze:- no i ostatnia rzecz, ktorej nie jestem w stanie stwierdziec, ale jesli faktycznie tak jest to rowniez super - a mianowicie, dluzszy czas lotu.
Wiec kolejny +
Skoro nie jestes w stanie czegos sprawdzic (choc nie bardzo rozumiem dlaczego mialbys nie byc w stanie) to nie pisze ze to kolejny plus bo tego po prostu nie wiesz.

To co nalezy sprawdzic to pobor pradu na obu rodzajach smigiel. Smigla kreca sie wolniej ale za to maja wiekszy skok co bedzie powodowac wieksze obciazenie - trzeba porownac pobor pradu w logach.

P.S. Uzywaj forumowego hostingu do zdjec a nie jakichs zewnetrznych wynalazkow...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pull_up »

potrek pisze:Ibood to super sklep. Korzystałem nie raz. Bezproblemowa gwarancja, dwa razu reklamowałem jakieś produkty. Za każdym razem dostałem cały zwrot na konto w ciągu paru dni.
Być może jest tak jak napisałeś, na razie niczego tam nie kupowałem. Spojrzałem tylko na opinie https://www.opineo.pl/opinie/ibood-pl A tam na 22 osoby 0% opinii pozytywnych, 9% neutralnych i... 91% negatywnych ;-) To mnie troszkę zastanowiło. Szczególnie w zestawieniu z (jak napisałem wyżej) dość mało przejrzystą formą sprzedaży - tam właściwie nie szuka się produktów tylko okazji, które jakoś tam losowo na chwilkę się pojawiają.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

W opinie od dawna już nie wierzę. Teraz wszystko się sprzedaje. Nawet opinie.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ