DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ZuyRzuuf
Posty: 6
Rejestracja: piątek 01 lut 2019, 14:39

Re: DJI Mavic Air

Post autor: ZuyRzuuf »

Adrián pisze:Osobno nie widziałem, tylko w komplecie.
np
ND32/64 I ND32/64 polar, chociażby w cyfrowe.pl jak i w innych sklepach.
Zamiast ponawiać pytanie, wystarczy użyć google.

[...]
Najwyraźniej Google, podobnie jak Ty, nie jest w stanie podać gdzie można kupić filtry ND. Wiem, że można kupić w komplecie ND i ND/PL, ale mnie nie są potrzebne filtry ND/PL , dlatego pytam bardziej zorientowanych ode mnie.
Co do filtrów z Ali, ja niestety mam kiepskie doświadczenia z filtrami tego typu, więc wolę wydać raz więcej, niż kilka razy mniej, zanim trafię na coś sensownego.
pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

ZuyRzuuf pisze:Najwyraźniej Google, podobnie jak Ty, nie jest w stanie podać gdzie można kupić filtry ND. Wiem, że można kupić w komplecie ND i ND/PL, ale mnie nie są potrzebne filtry ND/PL , dlatego pytam bardziej zorientowanych ode mnie.
Bo takich zestawów nie ma. Wystarczy wejść na stronę producenta polarpro.

Możesz kupić zestaw i sprzedać osobno nd/polar będzie łatwiej sprzedać niż same ND.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Bo takich zestawów nie ma. Wystarczy wejść na stronę producenta polarpro.
Glupoty gadacie Panie Adrián - na stronie producenta polarpro mozesz sobie kupic pojedynczo dowolny filtr i skomponowac z nich dowolny zestaw...
https://www.polarprofilters.com/collect ... individual
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Ja kupiłam takie budżetówki:

https://www.aliexpress.com/item/Neewer- ... 09368.html

Najpierw nauczę się latać i kręcić ciekawe ujęcia, jeśli to będą złe filtry, trudno, ryzyko. Kiedyś kupię coś lepszego.

Nie jestem pewna, czy potrzebuję innego ochraniacza na gimbal, bo według jakiegoś tam filmiku na yt, to nakładanie oryginalnego covera może powodować nadwyrężanie gimbala. Myślę zatem o czymś takim:

http://www.aliexpress.com/item/Camera-G ... 93953.html

Ponoć jest szersza ciut średnica i powoduje to, że można bezpiecznie założyć cover na kamerkę z wkręconym filtrem. Nie dotarły jeszcze zakupy, bo to z Alli, ale ponoć trudno odkręcić fabryczną tą nakrętkę z kamerki, potwierdzam, trudno. Już myślałam, że nie dam rady, ale jakoś poszło, i nawet nie uszkodziłam niczego.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Z filtrów będziesz zadwolona na 100%. Miałem kiedyś tej marki.
Samo przyciemninie sprawi ze transmisja światła się zmniejszy, antyrefleks wyeliminuje refleksy, a polaryzacja wytnie rozproszone światło odbite od błyszczących powierzchi. Efekt będzie taki jakiego oczekujesz ;)
handball
Posty: 1
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 05:25
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic Air

Post autor: handball »

Czy ktoś przeszedł procedurę rejestracji DJI w Chinach. Mam zamierza tam zabrać Mavica Air ale ponad 250 g wymaga rejestracji.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Ja jestem z tego drona naprawdę zadowolona, po tych tanich zabawkach to jak przesiąść się z malucha do mercedesa. Z czasem muszę mu kupić jakieś cichsze śmigiełka, bo nawet mnie irytuje rój rozwścieczonych os, a co dopiero ludzi innych. Nie chcę ich denerwować. Wiem, że tu bardziej chodzi o obniżenie tonacji niż decybeli, ale to już dużo daje.

No i ciągle się zastanawiam nad nóżkami, ewentualnie lądowaniem na dłoni. Oczywiście mam na myśli lądowanie bez przekręcania drona czy siłowania się z nim, ale łatwiej mają tu faceci, bo mają większe dłonie i ten dron jakoś pewniej ląduje na dłoni. Ja bym się bała, że dron zaraz po wylądowaniu mi z tej dłoni spadnie i coś sobie zrobi.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: krall »

Alina81 pisze:Ja jestem z tego drona naprawdę zadowolona, po tych tanich zabawkach to jak przesiąść się z malucha do mercedesa. Z czasem muszę mu kupić jakieś cichsze śmigiełka, bo nawet mnie irytuje rój rozwścieczonych os, a co dopiero ludzi innych. Nie chcę ich denerwować. Wiem, że tu bardziej chodzi o obniżenie tonacji niż decybeli, ale to już dużo daje.

No i ciągle się zastanawiam nad nóżkami, ewentualnie lądowaniem na dłoni. Oczywiście mam na myśli lądowanie bez przekręcania drona czy siłowania się z nim, ale łatwiej mają tu faceci, bo mają większe dłonie i ten dron jakoś pewniej ląduje na dłoni. Ja bym się bała, że dron zaraz po wylądowaniu mi z tej dłoni spadnie i coś sobie zrobi.
Lataj, rób ładne ujęcia i nie przejmuj się dzwiękiem
Lądowanie do ręki jest spoko - wystawiasz dłoń - on to wyczuwa z ~pół metra i przechodzi do autolądowania - jak już prawie dotyka dłoni - łapiesz go palcami - on wyłącza sam silniki i po sprawie
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Nóżki też mnie nęcą. Dron wygląda w nich bardzo fajnie. Tylko nie wiem które nóżki ewentualnie, i czy te nakładane z przodu na anteny nie blokują czasem sygnału. Robię się straszną gadżeciarą. Ale osłonka przeciwsłoneczna na telefon to był dobry gadżet. Przynajmniej coś tam widzę na tym ekraniku.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Ląduję (startuję z resztą też) tylko i wyłącznie do łapy - szkoda mi silników żeby kurz łapały a nóżki to zbędna masa w takim układzie. Tyle że tego się nie robi na płaskiej dłoni a w dwa paluszki za brzuszek. I nie próbujesz go chwytać (bo zacznie uciekać) tylko czekasz aż sam do tych paluszków się zniży.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Też bym musiała się nauczyć tej sztuki
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

Podłączyłem na noc kontroler do ładowania i szybko migała pierwsza dioda. Rano sprawdzam czy się naładowało a tu miga szybko druga dioda.

Co może być nie tak ? Jak dobrze pamiętam to po podłączeniu do ładowania diody zapalają się sekwencyjnie jedna po drugiej, potem gasną wszystkie i od nowa ? Ładowałem oryginalnym zasilaczem i przewodem z adapterem od DJI.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

U mnie ładowanie kontrolera też idzie powoli, ale nie aż tak. Nie masz uszkodzonego kabelka usb? U mnie migają diody cały czas podczas ładowania, ale nie powiem dokładnie jak, bo się nie przyglądałam nawet, czekam aż pogasną i odłączam ładowarkę. Swoją drogą to ciekawe czy da się wymienić accu w kontrolerze.

EDIT:

Poskarżę się na pogodę... Od dwóch dni nie latam... :) A przyszły filtry i nie mam jak wypróbować.


EDIT 2:

Dziś była pogoda na latanie, użyłam filtra nd8pl, z linka który wcześniej podawałam. No i było i tak prześwietlone, więc muszę używać 16, albo może nawet pomyślę o jakimś nd32pl.

I tutaj moja wielka prośba, lub pytanie, jak kto woli. Jak ustawić shutter, żeby to jakoś działało? Ja OK wiem, że mam patrzeć na histogram, tylko że gdzieś na jakimś filmiku była mowa o tym, że shutter powinien być ustawiony na 2xfps, czyli jak ja nagrywam w 29,7 coś tam, to powinnam mieć go ustawionego na 60, tylko że pomimo filtra nd8pl, nadal jest prześwietlone foto, a jak zrobię shuttera tak by nie było prześwietlone, to nie podoba mi się wideo (z filtrem lub bez). Jakieś porady by mi się przydały jak ustabilizować histogram, czyli jak mieć wideo odpowiednio naświetlone.

Kolory mam inne na tym filtrze, takie bym powiedziała zbyt soczyste, przejaskrawione ciut, albo może mi się wydaje. Na razie ciężko mi powiedzieć, czy te filtry są fajne czy nie, bo w momentach nie prześwietlonych jest super tylko jak to naświetlenie ustabilizować....
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

Problem ładowania występował przez uszkodzony kabel.

Pytanie odnośnie panoramy 360 stopni. Zrobiłem kilka i po włożeniu karty sd do komputera mam pliki zdjęć jakie mavic zrobił ale sklejonego pliku nie widzę. W czym to połączyć w panoramę 360 albo gdzie znajdę plik już gotowy, połączony ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Dziś będę jeszcze testowała filtry, ale to naprawdę super sprawa.

I rzeczywiście potwierdzam, że z filtrami raczej da się zamknąć oryginalną osłonę gimbala, ale faktycznie spowodowałoby to lekki nacisk na gimballa, więc ja tego nie robiłam. Po lotach będę odkręcała filtr i zakładała zwykłą ramkę fabryczną, do czasu aż nie dotrze ta inna osłonka, bo ja zazwyczaj latam w ciągu dnia, i filtr 16 zwykle będzie w stałym użyciu. Mogę się w tych filtrach tylko doczepić ich opakowania, trudno się otwiera, a do tego trzeba sobie dociąć gąbkę na paluchy, bo inaczej trudno wyjąć te filtry.




EDIT

Na razie to przechwaliłam te fitry. Wczoraj założyłam ND8PL i było ciut za widno, ale momentami już OK. Dziś jest podobne światło jak wczoraj, więc założyłam ND16PL i wyszła kaszana. Wcale dużo ciemniej nie było, a do tego doszło ziarno na drzewach i takie migotanie natężenia kolorów, głównie na drzewach. Za to podczas zakrętów super, tylko podczas lotów do przodu. To o co tu może chodzić? W każdym razie większość materiału do kosza, a w zasadzie to cały, bo co mi po filmach, gdzie dobre są tylko zakręty. Naprawdę przydałyby się mi jakieś porady jak ogarnąć to światło.


EDIT


Kolejna zmiana, nie bardzo lubię wprowadzać zmian do postów sprzed kilku dni, bo na liście tematów nie ma wzmianki o aktualizacji postów, ale trudno, na razie nikt tu nic nowego nie napisał, więc muszę edytować.

A sprawa jest taka, czy w ciągu ostatnich kilku dni wyszła jakaś aktualizacja do Mavica Air lub aplikacji? Ja jeszcze jestem świeża w temacie i ilekroć odpalam aplikację z dostępem do neta, to mi truje o jakiejś aktualizacji związanej chyba ze startowaniem drona tym "dokładnym" sposobem, ja zazwyczaj jej używam, tak "just in case". Nie wiem czy to jest kwestia jakiś problemów mojego zestawu czy wyszło coś nowego, a ponoć nie powinno się tak od razu wgrywać wszystkich aktualizacji jak leci. Nie wiem co mam zrobić, więc po prostu upewniam się, ze telefon nie ma dostępu do neta gdy odpalam aplikację.


https://i.imgur.com/oIMJ0lW.png
ODPOWIEDZ