DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Wania »

Sprawdz inny kabel. U mnie nie musi byc wypieta ta boczna wtyczka gdy korzystam z dolnego usb
ZuyRzuuf
Posty: 6
Rejestracja: piątek 01 lut 2019, 14:39

Re: DJI Mavic Air

Post autor: ZuyRzuuf »

Wtyczka jest odłączona. Wyciągnąłem cały kabelek, bo mi przeszkadzał wsadzić iPada w uchwyty.
pozdrawiam
Krzysiek
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lesz »

jakies uwagi co do ostatniego firmware? wiecej osob zaktualizowalo i lata bezproblmemowo?
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lesz »

wrzucam jako osobny post, bo edycje moglby ktos przegapic - a temat dla MA dosc interesujacy
ostatnio pojawily sie cichsze smigielka do mavica air. oczywiscie nie od DJI, ale wstepne recenzje sa pozytywne :)
odglos jest mniej bzyczacy, jest tez spadek w dB
link do tematu na force DJI
https://forum.dji.com/thread-183337-1-1.html
producent
https://www.masterairscrew.com/products ... s-x4-black
w temacie znajdziecie filmy, opinie, itd..

deko drogo wychodzi przesylka, bo przynajmniej 15$ (drogo do wartosci smigiel) - rzucam temat, bo moze z czasem jakies zbiorcze zamowienie by powstalo :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

lesz pisze:wrzucam jako osobny post, bo edycje moglby ktos przegapic - a temat dla MA dosc interesujacy
ostatnio pojawily sie cichsze smigielka do mavica air.
Jakies niezalezne testy, obejmujace cos wiecej niz tylko porownanie bzycznia (np. pobor pradu)?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

danlop
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2019, 12:20
Lokalizacja: Wieden

Re: DJI Mavic Air

Post autor: danlop »

Witam,

zakupilem tego Air'a z ibooda, dron przyszedl wczoraj, w weekend postaram sie potestowac. Beda to moje pierwsze loty dronem, nigdy nie mialem zadnego w reku, natomiast posiadam troche kultury technologicznej, fotograficznej i ogolnie nowoczesno-gadzetowej, wiec mam nadzieje, ze nie rozbije sprzetu w 5 minut.
Korzystajac z okacji chcialem sie przywitac i pozwolic sobie zadac jedno pytanie - czy jest mozliwe wykonywanie lotow w nastepujacy sposob:
- nanosze w przestrzeni kilka lokalizacji (punktow) przez ktore dron ma przeleciec (wraz z kierunkiem kamery w tych punktach), najwygodniej "zawieszajac" drona w tych miejscach i zapisujac polozenie jako kolejny punkt przelotu.
- nastepnie "jakas" aplikacja przeliczy mi trase na zasadzie wyliczenia funkcji interpolowanej, albo spline'a tak zeby byly ladne, plynne przejscia i ruchy kamery, lot po krzywej (nie w linii prostej od punktu do punktu).
- na koniec daje "lec" i tylko obserwuje, ewentualnie moge dynamicznie zmniejszac/zwiekszac predkosc lotu.

pozdrawiam,
Daniel
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

@danlop, zacznij od opanowania drona recznie. Dopiero jak tego sie nauczysz bierz sie za misje autonomiczne.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Air

Post autor: lesz »

danlop pisze:Witam,

zakupilem tego Air'a z ibooda, dron przyszedl wczoraj, w weekend postaram sie potestowac. Beda to moje pierwsze loty dronem, nigdy nie mialem zadnego w reku, natomiast posiadam troche kultury technologicznej, fotograficznej i ogolnie nowoczesno-gadzetowej, wiec mam nadzieje, ze nie rozbije sprzetu w 5 minut.
Korzystajac z okacji chcialem sie przywitac i pozwolic sobie zadac jedno pytanie - czy jest mozliwe wykonywanie lotow w nastepujacy sposob:
- nanosze w przestrzeni kilka lokalizacji (punktow) przez ktore dron ma przeleciec (wraz z kierunkiem kamery w tych punktach), najwygodniej "zawieszajac" drona w tych miejscach i zapisujac polozenie jako kolejny punkt przelotu.
- nastepnie "jakas" aplikacja przeliczy mi trase na zasadzie wyliczenia funkcji interpolowanej, albo spline'a tak zeby byly ladne, plynne przejscia i ruchy kamery, lot po krzywej (nie w linii prostej od punktu do punktu).
- na koniec daje "lec" i tylko obserwuje, ewentualnie moge dynamicznie zmniejszac/zwiekszac predkosc lotu.

pozdrawiam,
Daniel
tak jest to mozliwe, dziala b. fajnie
- Niestety soft od DJI (DJI go) nie wspiera dla MA misji auto. , ale...
- Wszystko o czym mowisz spelni kupny program litchi (planowanie robisz w litchi hub), jest to taka pol-auto. bo nie wgrywasz misji do pamieci drona i on leci niezaleznie od Ciebie i polaczenia, ale program jakby "pilotuje" za ciebie, =wymaga stalego polaczenia dron-aparatura(aplikacja)

zgodze sie tez w pelni z pawelsky, pierwsze 1-2 tyg. poswiec na nauke i poznanie drona, odkryj jego zalety i ograniczenia :D
zaczac proponuje od dobrego przeczytania instrukcji, moze obejrzenia kilku YT z poradami, dalej sprawdzenia przepisow, pogody i wiatru, wszelkie kalibracje, lapanie fixa, HP, opcje RTH, itp.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
danlop
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2019, 12:20
Lokalizacja: Wieden

Re: DJI Mavic Air

Post autor: danlop »

ok, dziekuje Panowie, tak zrobie.
zakupilem (niestety troche kosztuje) Litchi, plus jeszcze znalazlem jakis (niby bardziej polecany) Autopilot. Bede je poznawal.

pozdrawiam,
Daniel
danlop
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2019, 12:20
Lokalizacja: Wieden

Re: DJI Mavic Air

Post autor: danlop »

wylatalem dzisiaj 4 x baterie. Zabawa - swietna, jestem bardzo zadowolony z zakupy. Ponizej lista moich spostrzezen i uwag:

1. dron refurb z ibooda na moje oko wyglada jak nowy - wszystko oryginalnie zaklejone, jedynie nie wiem czemu nie ma "User manual", jest masa innych ksiazeczek - od bateri, sklad zestawu, o smigielkach, quick start, disclaimer i safety guide, ale nie user manual - musialem pobrac z netu.

2. troche nie wiem jak podchodzic do latania manualnego - czy sterowac patrzac na drona, czy na obraz w telefonie. Zapewne jedno i drugie jednoczesnie, ale poki co przechodzac z jednego "trybu" na drugi robie jakies glupie ruchy zanim glowa sie przestawi, wiec troche jeszcze musze polatac.

3. jakosc obrazka - bliz i srednia odkleglosc - rewelacja. Obraz super ostry, ladny optycznie, natomiast w nieskonczonosci bardzo paskudnie rozmazany. Nie wiem moze to juz przejrzystosc powietrza wplywa na bardzo dalekie dystanse (na oko takie >1km).

4. obowiazkowo do dokupienia:
- baterie min 4-5
- ladowarka samochodowa
- ciche skrzydelka
- jakas torba na controller, baterie i karty
- ladowisko
- jakis stojak i zaslonki do telefonu bo w sloncu kompletnie nic nie widac, i w ogole chyba zaczne na tablecie latac.


i na koniec pytanko - mam jeszcze pare godzin - warto dokupic DJI Care - dziala to tak faktycznie uczciwie?
Co w przypadku gdy dron wpadnie do wody i pojdzie na dno - sila rzeczy nie bede go w stanie odeslac "zepsutego"? albo gdzies poleci i go nie znajde?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

danlop pisze:czy sterowac patrzac na drona, czy na obraz w telefonie.
Zawsze sterujesz patrzac na drona. Na odbraz spogladasz jedynie sporadycznie w celu kontroli parametrow.
danlop pisze:ciche skrzydelka
Jesli juz to smigielka. Ale jak do tej pory brak takowych ktore posiadalyby wiarygodnie potwierdzone wlasciwosci.
danlop
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2019, 12:20
Lokalizacja: Wieden

Re: DJI Mavic Air

Post autor: danlop »

pawelsky pisze: Zawsze sterujesz patrzac na drona. Na odbraz spogladasz jedynie sporadycznie w celu kontroli parametrow.
no to najpierw chyba jeszcze do okulisty musze..


a smigielka zamowilem te -

Obrazek

widze, ze juz przyszly wiec dam znac jakos na dniach czy jest roznica.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

danlop pisze:a smigielka zamowilem te
No to bedziesz robil za 'swinke' doswiadczalna :-)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

pawelsky pisze:No to bedziesz robil za 'swinke' doswiadczalna
Więc sugerowane DJI Care w takim przypadku - a co do pytania - tak, działa bardzo uczciwie. Jest cały wątek o tym na forum, ale w skrócie - odsyłasz uszkodzonego drona (musisz mieć jakieś szczątki, więc jeżeli ucieknie/utonie w morzu to raczej nici z wymiany), i zazwyczaj dostajesz propozycję wymiany na nowy z dji care(często refurb), albo naprawy na gwarancji, jeżeli jest podstawa do naprawy gwarancyjnej.
ODPOWIEDZ