DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

dronfly
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 13 maja 2018, 09:46
Lokalizacja: Toruń

Re: DJI Mavic Air

Post autor: dronfly »

Verdi, dziękuję za Twoją aktywność nie tylko w tym wątku:)
Wzmacniacz kupiłem, by w mieście móc lecieć nie 300 m a np. 500 bez lagowania. Latam wysoko, bardziej przy zabudowaniach niż nad nimi, ale chyba to faktycznie zbyt ryzykowne. Słyszałem o tym że można zgubić nawert smaego gps-a (jakieś radiolinie, które zakłócają) i wtedy może być ciężko. Ale kusi...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

dronfly pisze:Wzmacniacz kupiłem, by w mieście móc lecieć nie 300 m a np. 500 bez lagowania
A sprawdziłeś zasięgi po przejściu na FCC? W przeciwieństwie do wzmaka ten mod jest za darmo...
Ten wredny...
dronfly
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 13 maja 2018, 09:46
Lokalizacja: Toruń

Re: DJI Mavic Air

Post autor: dronfly »

Tak, od początku mam tryb FCC poprzez floatera. Mam nadzieję, że tego nie zablokują niebawem. Sam wzmacniak (kierunkowy..) jest na tyle tani (40 zł) że postanowiłem spróbować (lepsza jakość sygnału, chociaż kierunkowość ma swoje minusy).

Edytuj posty. Nie pisz jeden pod drugim.
plama144 pisze:No też mam pytanko zastanawiam się nad zakupem ,ale ....
na wielu filmikach i recenzjach piszą że traci wizje po 100 czy po 200 metrach tego nie ma w sparku .
Ciekawe czy wina oprogramowania czy coś zwalili .
Chyba wstrzymam się z zakupem i zobaczę jak sprawa się rozwinie .
latałem kilka dni temu w okolicach Torunia, domki jednorodzinne itd. poleciałem na 0,5 km bez problemu na wysokości 40m, nie było jeszcze lagowania. Mam tryb FCC oczywiście. Dalej bałem się lecieć ale te pół kilometra jest spoko.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

dronfly pisze:Sam wzmacniak (kierunkowy..) jest na tyle tani (40 zł) że postanowiłem spróbować (lepsza jakość sygnału, chociaż kierunkowość ma swoje minusy).
To nie jest wzmacniacz tylko reflektor https://pl.wikipedia.org/wiki/Wzmacniacz
A skoro na FCC osiągasz rezultaty o które ci chodziło to po co ci jeszcze ten klunkier na antenach?
Ten wredny...
dronfly
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 13 maja 2018, 09:46
Lokalizacja: Toruń

Re: DJI Mavic Air

Post autor: dronfly »

Warunki są różne, dzisiaj lepiej jutro gorzej. To nie zajmuje dużo miejsca, na gearbset takie są, skłądany kawałek plasiku. Zawsze dobrze mieć takie coś pod ręką.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Mam mieszane uczucia co do takich wynalazków - z jednej strony racja, nie zawadzi mieć bo jak sam napisałeś, bywa różnie, pieniądze niewielkie, objętość znikoma. Ale z drugiej strony - skoro jednego dnia było ok a drugiego jest źle to znaczy że coś tam sieje. Jak cos tam sieje to ty nie chcesz tam być bo jak ci przypadkiem dżipsa przykryje to ci żadna parabola nie pomoże.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Tak z innej beczki, byla tu kiedys duskusja o smiglach ich cenach i zrodlach pochodzenia. Ponizej zdjecie-ostrzezenie ktore mysle w dosc prosty sposob pokazuje dlaczego w przypadku skladanych smigiel lepiej nabyc je z pewnego zrodla niz przyoszczedzic pare USD

Oto zdjecie smigla z Tomtopa (na dole) wraz z oryginalnym smiglem do porownania (na gorze). Z pozoru zbytnie sie nie roznia, Tomtopowe ma mniej precyzyjne malowanie i mniej gladka powierzchnie.
smigla.jpg
smigla.jpg (131.41 KiB) Przejrzano 3325 razy
Gdy sie im jednak przyjrzec uwazniej widac ze oski nie zostaly do konca wprasowane, przez co u dolu lopatek praktycznie nic nie trzyma i oski wyskakuja otworow. Czym to sie moze zakonczyc w locie - nie trzeba chyba tlumaczyc.
osie.jpg
osie.jpg (114.11 KiB) Przejrzano 3325 razy
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Mavic Air

Post autor: arocopter »

Zasada, którą wyznaję od bardzo dawna - "Coś co jest tanie, nie może być dobre".
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

arocopter pisze:Zasada, którą wyznaję od bardzo dawna - "Coś co jest tanie, nie może być dobre".
Zasada ktora tak naprawde nic nie znaczy, bo co to jest drogie automatycznie nie staje sie dobre. ;-)

Nie cena bym sie tu kierowal a zrodlem pochodzenia i opiniami innych...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

potrek pisze:I ja zamówiłem sobie wczoraj air-a. Wybrałem czarny kolor w podstawowej wersji. Cena na tomtop 799, i do tego teraz szybko z cashbackiem się uwijają na topcashback.com
Z tego co mi się wyświetliło mają wypłacić w przeciągu 2 tygodni.
Tak więc suma 730 się zrobi ;)
Coś pozmieniali w systemie logistycznym chyba. Kiedyś szło UPS teraz DHL z holandi. Czekam już 8 dzień i nawet zmiany statusu nie ma w trackingu DHL. Caly czas ze otrzymano informację o przesyłce, nic więcej.
Ostatnim razem w 8dni dron był już u mnie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Uzbroić się w cierpliwość i czekać.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Air dziś dotarł. Od momentu kup teraz do odbioru mineło 11 dni.
Sam sprzęt rewelacja. Kamera kreci zauważalnie lepszej jakości filmy. Nie jestem szpecem od obrazu, ale widać mniej szumów i przykładowo patrzac na drzewa nie ma efektu "poszarpania" krawędzi. Do tego nie ma tego denerwujacego tap to focus. Ostrość w air jest zawsze...
Sam dron lata krócej ale ilosc minut wystarczajaca ( mam dwie baterie i jest spoko)
Zasięg na FCC jest w mojej ocenie taki sam jak w Mavicu w trybie CE a moze nawet i lepiej.
Dzis na szybko w otoczeniu lasu ( wysokie drzewa) poleciałem na 1400 metrów i wróciłem o własnych siłach.
Polecam niezdecydowanym.
Ostatnio zmieniony piątek 18 maja 2018, 16:47 przez potrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

potrek pisze:Kamera kreci zauważalnie lepszej jakości filmy.
Od czego? To istotne, pro? Platinum?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Adrián pisze:
potrek pisze:Kamera kreci zauważalnie lepszej jakości filmy.
Od czego? To istotne, pro? Platinum?
W porównaniu do mavica pro.
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic Air

Post autor: sp5l- »

Kamera chyba taka sama w air jak w pro.
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
ODPOWIEDZ