DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Watkins
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 kwie 2019, 12:30
Lokalizacja: Winiary

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Watkins »

Kontroler działa na tej samej zasadzie praktycznie co telefon i w dodatku ma słabiutką baterie, raczej nie masz co się przejmować że zostanie naładowany na dłuższy czas, rozładowane baterie nie wybuchają, tylko skracają swój żywot, nie obraź się ale troszkę przesadzasz z tą ostrożnością, co innego jak byś miała Aku typowe do samodzielnego ładowania typu 3s, 4s itp, no to już trzeba wiedzieć o co chodzi przy ładowaniu i magazynowaniu

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: krall »

Banan1970 pisze:
Watkins pisze:Przecież baterie same się rozładują do trybu " storage" po co to komplikować?
Baterie tak, ale kontroler sam się nie rozładuje. A ma ten sam typ baterii.
Pozdrawiam
Wiesz te całe ceregiele z bateriami żeby je przechowywać w trybie storage raczej odnoszą się do bateri napędowych gdzie dbałość o właściwe użytkowanie przekłada się wprost na trwałość i wydajność. W przypadku nadajnika pobory prądu są mniejsze wiec nie są tak czule na przechowywanie w stanie rożnym od 50%. Oczywiscie 50% tez jest dla nich ok ale przełożenie na trwałość/ wydajność dużo mniejsze.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: DJI Mavic Air

Post autor: g.p »

Może ktoś wie gdzie dostanę taśmę gimbala mavic air, czy w ogóle takie są na wymiane...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

https://allegro.pl/oferta/dji-mavic-air ... 7530015967 taka?

Ale to tak na szybko, poszukałbym oryginalnej. Tylko nie wiem czy nową znajdziesz.

Editt
Jest też taka https://droneshopperth.com.au/product/d ... bal-cable/
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: DJI Mavic Air

Post autor: g.p »

Hm chodzi o to że nie działa 1 oś gimbala, wydaje mi sie że taśma powinna być taka jak tu gostek wymienia na filmie...https://youtu.be/v1cg9_t8mCk
Edit.tak to będzie chyba ten z drugiego linku co podałeś dzięki.:)
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Dzięki. Będę już wiedziała co i jak z bateriami. Ale teraz o dziwo jest u mnie pogoda na latanie, więc sobie latam normalnie. Wciąż w tych moich lotach (filmach z lotu bardziej) jednak przebija ostro zwykłe, dziecinne zachłyśnięcie się dronem. Nie wiem czy kiedyś mi przejdzie, ale oglądanie widoczków z lotu ptaka, to dla mnie jedna z największych przyjemności, jakie istnieją. Obym jednak kiedyś zaczęła myśleć nad tym co i jak chce nakręcić, zamiast po prostu latać to tu to tam.


PS (Offtop)
Dziś spaliłam silnik w mojej taniej zabawce latającej, i stwierdziłam, że coś malutkiego do latania po domu to jednak chcę mieć. Wiem, że można kupić silniczki i wymienić, ale ta zabawka jest tania i nie opyla się za bardzo kupować silniki. Najśmieszniejsze jest jednak to, że teraz akurat nie mogę znaleźć tego dronka nigdzie, a wolałabym go odkupić, to pakiety i ładowaka będą pasowały.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Alina81 pisze:Obym jednak kiedyś zaczęła myśleć nad tym co i jak chce nakręcić, zamiast po prostu latać to tu to tam.
Dziwne życzenie. Rób to co cię cieszy. Jak cię bawi latanie to tu to tam to lataj. Nie zakładaj że każdy lot musi być na miarę Spielberga tylko dlatego że masz kamerę.
To hobby, nie robota.
Ten wredny...
Watkins
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 kwie 2019, 12:30
Lokalizacja: Winiary

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Watkins »

Jeżeli cię denerwuje że "marnujesz" możliwości drona, to zaplanuj sobie co chcesz nagrać jeszcze zanim włączysz drona, sprawdza się, wiele razy latałem żeby latać, bez określonego celu, nie ma w tym nic złego, ćwiczenie czyni mistrza

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
msg77
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 14 kwie 2019, 15:58

Re: DJI Mavic Air

Post autor: msg77 »

cześć, mavica użytkuje od sierpnia 2019. Pytanie o kontroler - do tej pory jak naładowałem kontroler to nawet po miesiącu migąly wszystkie kreski, czyli był w zasadzie w pełni naładowany (wiec kiedy chciałem to brałem w teren i latanie). Ostatnio zauważyłem przy okazji ładowania baterii że kontroler nie ma nic prądu, nie załącza się. Naładowałem i cieszyłem się z zabawy. parę dni później naładowałem go na maksa i za 3 dni byłem w górach. Okazało się że całkowicie padł. brak prądu.
Teraz moje pytanie czy bateria padła tak szybko? przecież jak pójdę w teren na 5 dni to nie bede mial jak latać. Do tej pory nic takiego nie miało miejsca.
Miał ktoś taki przypadek?

dziekuję
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

Mój po 2 latach trzyma miodzio. Za to po roku dziwna sprawa, ale padł mi buzzer :roll:
Już nie pipcy, że trzeba lądować... i może się człowiek zagapić :|

Hmm... kontroler ładuje się przez microusb, więc może powerbank awaryjnie Cię poratuje w terenie?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

msg77 pisze:naładowałem go na maksa i za 3 dni byłem w górach. Okazało się że całkowicie padł. brak prądu.
Rozladowanie akumulatora do zera oznacza jakies uszkodzenie. Inna ewentualnosc to przypadkowe wlaczenie podczas transportu jest wrzuciles go np. luzem do torby, ale to bys raczej sulyszal bo po jakims czasie wlacza sie alarm bezczynnosci.
msg77
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 14 kwie 2019, 15:58

Re: DJI Mavic Air

Post autor: msg77 »

dzięki za odpowiedź,
no niestety jak naładuje w domu i zostawię to dzieje się to samo (2-3dni). Nie ma szans aby się włączył sam w trasie bo jest zabezpieczony. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak wysłać do serwisu.. tylko aby chcieli się pochylić nad problemem (bo przecież 3 dni trzyma )?

dzieki
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: DJI Mavic Air

Post autor: vwrafi »

Właśnie dokonałem zakupu Mavic Air 1 ( wiem, pisałem w wątku o Mavic Air 2 że nie kupię wersji pierwszej, ale akurat trafiła się chyba dosyć dobra okazja cenowa na Air 1 Fly More Combo i aż żal było nie kupić ).

No więc egzemplarz który kupiłem, nie posiada kabelka, który łączy kontroler z telefonem. Czy taki kabel musi być jakiś specjalny czy po prostu USB micro -> USB typ C? Czy da się jakoś bezprzewodowo połączyć telefon z kontrolerem czy też musi być to jednak kabelek?

Czy super ciche śmigła, które pojawiają się w ofertach, są naprawdę coś warte? Czy dzięki niemu dron będzie latał ciszej i nie straci nic na kontroli?

Czy sprzedawca musi jakoś wylogować drona ze swojego konta, żebym ja mógł go używać na swoim telefonie? ( miałem kiedyś przypadek z opaską Xiaomi Band2, że sprzedawca jej nie wylogował ze swojego konta i później było trochę komplikacji ). Jeśli nie, to ok, a jeśli tak, to sprzedawca jeszcze go nie wysłał więc mogę do niego napisać żeby go wylogował.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

vwrafi pisze:Właśnie dokonałem zakupu Mavic Air 1 ( wiem, pisałem w wątku o Mavic Air 2 że nie kupię wersji pierwszej, ale akurat trafiła się chyba dosyć dobra okazja cenowa na Air 1 Fly More Combo i aż żal było nie kupić ).
:roll:
vwrafi pisze:Czy taki kabel musi być jakiś specjalny czy po prostu USB micro -> USB typ C?
Musi byc OTG. Mozesz tez uzyc zwyklego kabla USB-A USB-C i podlaczyc sie do drugiego gniazda.
vwrafi pisze:Czy da się jakoś bezprzewodowo połączyć telefon z kontrolerem
Nie da sie
vwrafi pisze:Czy sprzedawca musi jakoś wylogować drona ze swojego konta
Nie musi
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: DJI Mavic Air

Post autor: vwrafi »

pawelsky pisze:
vwrafi pisze:Właśnie dokonałem zakupu Mavic Air 1 ( wiem, pisałem w wątku o Mavic Air 2 że nie kupię wersji pierwszej, ale akurat trafiła się chyba dosyć dobra okazja cenowa na Air 1 Fly More Combo i aż żal było nie kupić ).
:roll:
vwrafi pisze:Czy taki kabel musi być jakiś specjalny czy po prostu USB micro -> USB typ C?
Musi byc OTG. Mozesz tez uzyc zwyklego kabla USB-A USB-C i podlaczyc sie do drugiego gniazda.
vwrafi pisze:Czy da się jakoś bezprzewodowo połączyć telefon z kontrolerem
Nie da sie
vwrafi pisze:Czy sprzedawca musi jakoś wylogować drona ze swojego konta
Nie musi
No Air 1 FMC za 3500zł to była średnia okazja biorąc pod uwagę że już jest niewiele drożej Air 2. Dlatego kupiłem Air 1 ale używanego, bez kabla USB i bez osłony śmigieł. Cena w miarę OK ( o ile przyjdzie i będzie działać ) i wystarczy mi na przeczekanie aż może cena Air 2 spadnie i wtedy tego Air 1 sprzedam.

OK, czyli wystarczy zwykły kabel USB -> USB C ale w wersji OTG a sprzedawca nie musi wylogować swojego drona, dzięki.
ODPOWIEDZ