Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

darek11 pisze:Witam serdecznie. Ponieważ również zakupiłem Ph3 SE i miałem podobny problem- sprawdź po uruchomieniu aplikacji Dji czy nie woła o instalację nowego oprogramowania?
Właśnie nie, u góry jest napisane "latest software", zastanawia mnie tylko jak aplikacja łączy się z internetem, żeby zobaczyć czy wersja jest aktualna, skoro jest połączona przez Wi Fi z dronem, ale internetu nie ma.
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: darek11 »

Uruchamiasz aplikację przed połączeniem z wi fi Phantom. Oczywiście w tel. Czy też tablecie musisz mieć dostęp do netu. Sprawdzisz dostępność aktualizacji pobierasz ja i po połączeniu z wi fi Phantom działasz zgodnie z instrukcją tak jak przy rejestracji.Sorry za ew. Błędy piszę z tel. Darek.
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

Ale mówimy o aktualizacji aplikacji Dji go czy aktualizacji drona? Pytam, ponieważ przed podłączeniem do wi fi nie widzi drona i nie ma jak sprawdzić czy wersja jest aktualna
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

Żeby zaktualizować drona musisz wgrać Soft na kartę pamięci i włożyć ja do gimbala. :D
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

A gdzie znaleźć informacje o aktualnej wersji, oraz skąd ściągnąć aktualną? Jest mi strasznie głupio za te pytania ale jestem jeszcze zielony w tych kwestiach, także dzięki za cierpliwość do mnie :D
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

Ja tego nie sprawdzałem, po prostu ściągnąłem Soft z forum dji, najlepsze że na stronie producenta nie mogłem znaleźć, dopiero po przeryciu forum znalazłem w komentarzach link do ostatniej wersji. Jak zrobić update znajdziesz na YT.

EDIT: proszę bardzo https://dl.djicdn.com/downloads/ ... _FW_V01.03.0020.bin
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

Ogromne dzięki, po pracy się zabieram za obbadanie sytuacji :) Audiomachine, widzę, że mieszkasz nie daleko więc jak się zrobi ciepło i nauczę się latać to przyjadę z dronem i postawie piwo za pomoc :D
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

Śmiało wpadaj, mogę też sprzedać Ci windsurfer po cenie za jaką go kupiłem(15zl). Kupiłem do SE, ale przyszedł po tym jak oddałem drona. ;)
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

O, to fajnie, to już nie będę zamawiał tylko kupię od Ciebie ;)
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

Jak dla mnie możesz wleciec nawet jutro lub przy weekendzie. Muszę przetestować mojego PH gdzieś za miastem.

Edit: Wybacz Panie, tu jest najnowsza wersja https://dl.djicdn.com/downloads/phantom ... 5.0040.bin.

Zawsze można wrócić do poprzedniej wersji.

Czytam teraz forum dji I ludzie piszą, żeby nie instalować najnowszego oprogramowania, bo są problemy z zasięgiem. Może Ty masz właśnie te oprogramowanie. Na początek zainstaluj te starsze. Wgraj na kartę pamięci, włóż do gimbala i jeśli nic się nie ruszy, to znaczy że masz nowsze.
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

Wyczytałem starszy plik aktualizacyjny, po ukończeniu utworzył się plik z informacją o poprawnej aktualizacji, więc chyba jest ok, niestety tego teraz nie sprawdzę bo zimno i ciemno :(

Edit:
Po downgradzie na aplikacji mam komunikat że wymagana aktualizacja do wersji 1.5.40, rozumiem że teraz tak będzie pokazywać ale mimo to można latać tak?
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

Dokładnie, olej to. Użytkownicy na forum dji nawet radzą nie aktualizować jeśli wszystko działa dobrze. ;)
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

Poleciałem zobaczyć czy jest różnica, na polu przy osiedlu zrobiłem 230 m odległość na 90 m wysokosci i był pierwszy komunikat słaby sygnał, ale nie zerwało polaczenia, więc poprawa jest, jutro zobaczę w jakimś spokojnym miejscu jak sprawa się ma ;) jeśli z windsurferem będzie jeszcze lepiej to na razie mi wystarczy, a za dwa lata uzbieram na ph4 :D

Edit:
A, i jeszcze jedno, jak ustawiam antenę pionowo to są zakłócenia, przewyra, a jak ja ustawie "na jeden ząbek" odchylenia to zakłócenia momentalnie znikają :mrgreen:
Awatar użytkownika
audiomachine
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: audiomachine »

Nie lataj tak wysoko w taką pogodę, bo lód może osadzic się na smiglach i będzie Ci lądował awaryjnie. Pamiętaj też żeby ogrzać baterię przed lotem w ujemnych temp.

Antenę możesz mieć pionowo ale musisz celowac RC w drona.
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

Ok, dzięki za info ;)
ODPOWIEDZ