Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: VanDark »

Z zasięgiem DJI Phantom 3 SE nie jest tak źle. Jestem w trakcie testów pewnego rozwiązania ale pogoda bardzo mi to utrudnia. Silnie wieje.
Dziś udało mi się odlecieć na 2,2 km bez większych przeszkód z pełnym zasięgiem. W drodze powrotnej przetestowałem RTH - wszystko zadziałało prawidłowo.
Niebawem przedstawię pełny opis.
Dober
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 22 sty 2018, 13:20
Lokalizacja: Opalenica

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Dober »

Czekam zatem z ogromną niecierpliwością :) ja póki co zrobiłem 470 metrów, ale mam obok siebie niesprzyjajace warunki, m.in. dwie wielkie anteny, a wyjazd na otwarty teren na razie jest ciężki do ogarnięcia bo w tygodniu praca do 16, po chwili ciemno, a w weekend pogoda nie pozwala :/ Wracając do Twojego sposobu, jak przedstawisz opis na osobnym temacie napisz proszę priv, lub wiadomość w tym temacie, żeby mi nie umknęło Twoje rozwiązanie :)
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: darek11 »

Też jestem bardzo zainteresowany :lol: Pozdrawiam Darek.
VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: VanDark »

Tutaj pierwszy test wykonany wczoraj z kontrolą funkcji RTH.
Myślę że mógłbym polecieć jeszcze dalej ale zwyczajnie miałem trochę strachu. Zabawkę kupiłem 2 tyg temu.
Jest to mój drugi lot dronem i pierwszy na taka odległości. Wiec proszę o wyrozumiałość i nie hejtowanie jakości filmu montażu i tym podobnych. Nie mam w tym doświadczenia :) przy następnych się bardziej postaram

Ostatnio zmieniony sobota 03 lut 2018, 13:46 przez VanDark, łącznie zmieniany 1 raz.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: s050197 »

Hejtowane to raczej będzie bicie rekordów "na dzień dobry" a nie jakość montażu (w tym wypadku)... Życzę zdrowego rozsądku.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: VanDark »

s050197 pisze:Hejtowane to raczej będzie bicie rekordów "na dzień dobry" a nie jakość montażu (w tym wypadku)... Życzę zdrowego rozsądku.
no i proszę.. hejtowane bo musi :) To jest mój zdrowy rozsądek i wszystko co robię robię bo mogę a nie bo muszę. Dla adrenaliny którą lubię. I nie widzę w tym braku rozsądku. Lot jest nad pustym terenem a nie nad autostradą czy domami. Nikomu na głowę nic nie spadnie a ewentualny upadek zmąci lekko wodę, wystraszy rybki lub popsuje jakieś kretowisko. Dron kosztuje moją tygodniówkę wiec płakał nie będę - kupie drugiego. A testować ktoś musi.

To już nie do końca chodzi o odległości ale właśnie o poprawę bezpieczeństwa- ja nie muszę latać 5 km - ale dzięki FCC mamy bardzo stabilne połączenie miedzy aparaturą a dronem i to jest początek do zdrowego rozsądku.
Dla mnie przejawem jego braku jest posiadanie statku powietrznego nad którym kontrolę traci się po 320 metrach. (nie daj Boże w trybie ATTI)
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: s050197 »

Zdrowy rozsądek to jest zrobić moda i mieć tzw. pewność w lotach zgodnie z przeznaczeniem. Niezdrowy rozsądek to jest korzystać z moda do jego granic możliwości. To tylko sprzęt, nie masz pewności jak zachowa się za sto siódmym razem - może coś odwalić.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: VanDark »

W takim razie nie powinienem również robić licencji pilota w klasie PL(G) a zrobiłem.. Nie latać i nie wsiadać za stery szybowca bo nie mam pewności jak zachowa się za sto siódmym razem - a wsiadam. I pewnie leżeć! nie wstawać! bo istnieje ryzyko że się przewrócę.. - a jednak chodzę.
Z moda nie korzystałem do granic możliwości ( bo jak widać przy 2,2km miałem jeszcze wystarczający zasięg) a test RTH miał właśnie upewnić mnie jak się Phantom zachowa. Po to są właśnie testy.
Mam wrażenie że bardzo Ci zależy by SE pozostał w sferze "nielota.." a mi wręcz odwrotnie. Więc chcesz czy nie będziemy mieli konflikt interesów. :)

Zasada działania nie różni się od innych modeli. A powiem więcej.
Jest poprawiona jak zapewnia sam producent poprzez zastosowanie dwóch pasm nadawania. 5,8Ghz dla komunikacji RC-AC i 2,4Ghz dla transmisji video.
Ograniczenie zasięgu przez DJI spełnia dwie role. Pierwsza to dostosowanie urządzeń do wymogów Unii Europejskiej a druga to marketing. Trzeba wyzbyć się z magazynów modeli Adv i Pro których produkcja się już zakończyła.
Jeśli zdejmiemy ograniczenia do 500m to co otrzymamy ??

https://wybierzdrona.pl/pl/compare/poro ... antom-3-se

Idealny produkt niskobudżetowy!

Mimo że byłoby mnie stać na zakup DJI Phantom 4 Pro ale zastanawiam się czy chciałbym zapłacić 3500 zł za wątpliwe działające wykrywanie przeszkód, ciut lepsze zdjęcie i dodatkowe 5 min lotu.
https://wybierzdrona.pl/pl/compare/poro ... antom-3-se

Dlatego jeszcze trochę poupieram się przy tym, że potrzebny jest opis i możliwość poprawienia zasięgu miedzy RC i AC.
I nie chodzi tu o bicie rekordów ale spokojne korzystanie z tego co oferował mi producent we wszystkich reklamach a z czego nie mogę korzystać.
Bo chyba jest jasne że każdy by się wkur....zył kupując Ferrari z ogranicznikiem mocy silnik do 70KM i maksymalną prędkością jazdy ograniczoną do 60km/h.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: pawelsky »

VanDark pisze:Zasada działania nie różni się od innych modeli. A powiem więcej. Jest poprawiona jak zapewnia sam producent poprzez zastosowanie dwóch pasm nadawania. 5,8Ghz dla komunikacji RC-AC i 2,4Ghz dla transmisji video. Ograniczenie zasięgu przez DJI spełnia dwie role. Pierwsza to dostosowanie urządzeń do wymogów Unii Europejskiej a druga to marketing. Trzeba wyzbyć się z magazynów modeli Adv i Pro których produkcja się już zakończyła.
Rozni sie i to znacznie (Adv i Pro Lightbridge) wiec nie wymyslaj teorii o cudownym poprawianiu poprzez zastosowanie dwoch pasm.
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: darek11 »

Może wróćmy do meritum :evil: Możesz uchylić rąbka tajemnicy jak tego dokonać? Tak łopatologicznie :-/
VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: VanDark »

pawelsky pisze: Rozni sie i to znacznie (Adv i Pro Lightbridge) wiec nie wymyslaj teorii o cudownym poprawianiu poprzez zastosowanie dwoch pasm.
Tak masz rację - to jest różnica której nie wymieniłem ( przepraszam) z tym że:
Technologia Lightbridge opiera się sprzętowym enkoderze obrazu w celu wyeliminowania opóźnień i lepszej szybszej kompresji obrazu w celu przesłania go do różnych urządzeń.
Jest związana przede wszystkim z obrazem eliminując lagi i czas <50ms. (W przypadku jednak wolnych tabletów i tak prędkość opóźnienia wzrasta do 250ms.)
poprawia to płynność i responsywność sterowania. Niestety nie można potwierdzić że sprzętowa kompresja obrazu ma wpływ na odległość jego przesyłania. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt że zastosowano ten sam chipset Atherosa do nadajników AC (nie rozbierałem osobiście - ale na rosyjskim forum potwierdzają te wiadomości )

Zatem na zasięg video ma wpływ coś jeszcze innego.
Cudowna poprawa jest taka że Phantom SE bez funkcji LB - w krajach poza unią lata stabilnie na zbliżone odległości. I nie mówię tu o biciu jakiś rekordów. Ale o stabilności połączenia w zakresie krótkich lotów i o tym że nie ma żadnych różnić technologicznych w produktach sprzedawanych czy to na rynek USA UE czy Chin. Są to te same urządzenia.

Edytuj posty!
darek11 pisze:Może wróćmy do meritum :evil: Możesz uchylić rąbka tajemnicy jak tego dokonać? Tak łopatologicznie :-/
Wszystko opisałem jak umiałem ..
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=4 ... 19#p540919
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: pawelsky »

VanDark pisze:Cudowna poprawa jest taka że Phantom SE bez funkcji LB - w krajach poza unią lata stabilnie na zbliżone odległości.
Cudowna poprawa wynika z tego ze przy 5.8GHz DJI daje w palnik 1W, ale w UE mu tego nie wolno wiec zasieg pozostal jaki pozostal.

Lightbridge to nie kwestia kompresji obrazu tylko sposobu jego transmisji oraz przede wszystkim polaczenie downlinku video/telemetrii, uplinku danych sterujacych oraz informacji o jakosci polaczenia w jednym 2.4GHz linku. Dzieki temu mozna dynamicznie dopasowywac rodzaj i jakosc przesylanych danych (np. obnizyc bitrate przesylanego obrazu). Do tego dochodzi jeszcze diversity (i takie sprytne zabiegi jak przelaczanie anten w zaleznosci od orientacji drona w powietrzu) dzieki czemu osiaga sie odleglosci nawet 8km bez stosowania wielkich mocy. Lighbridge to zupelnie inna klasa linku.
imhoteps
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 15 lip 2018, 09:52
Lokalizacja: Dębołęka

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: imhoteps »

A ja wgrałem tylko starszą wersję DJI GO i dałem wzmacniacz sygnału antenowego za 30zł. i poleciałem tyle na 2,4GZ. Oczywiście na DJI Phantom 3SE
Załączniki
94tmp.jpg
94tmp.jpg (558.46 KiB) Przejrzano 2739 razy
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Mateusz1988 »

A jak niby zmienić z 5Ghz na 2.4? jak nigdzie nie ma zakładki żeby to uczynić....
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Dji Phantom 3 SE słaby zasięg

Post autor: Kamyk »

W zakładce Wi-Fi- tam gdzie np. ustawiasz hasło; i pierwsze od góry :) Na pewno zauważysz. Oczywiście mowa o apce DJI GO :D
ODPOWIEDZ