Zanim...
Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest piątek 14 gru 2018, 18:35

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

Jesli chodzi o łódkę to tylko pytam, pytam jak się zachowa dron. Zdążą mi się łowić z Łodzi ale to bardziej rekreacyjnie i rzadko. Stad to pytanie, bo napewno wezmę kiedy drona by fajnie sfilmować się do okola lub jak wyciągam sporego tuńczyka.

Głównie lowie z brzegu. Plaża, port, skaly itp. W większości przypadków mam zawsze obok miejsce płaskie z betonu lub skaly np na lądowisko. Lazurowe wybrze, pełne morze.

Co do wiatru to oczywiście sa wiatry, ale tu wspomniałem o logicznym myśleniu. Nie wznosić drona zbyt wysoko bo tam warunki sa inne, nie latać gdy wieje zbyt silnie. Mając trochę rozumu w głowie mniej więcej można określić kiedy mogę sobie na to pozwolić. Noce często so bardzo spokojne

A powrót do domu, chodzi mi o to czy po przyciśnięciu guzika w nocy po ciemku dron sam wróci w miejsce startu, tak jak w dzień.

pieczyk111 pisze:
Pełne morze i kilkanaście metrów w powietrzu. Ludzie latają i drony żyją. Przy zachowaniu logicznej bezpiecznosci i odrobinie rozwagi, plus teoria w obsłudze... No myśle ze musiał bym mieć naprawdę wielkie nieszczęście.

Dużo latam nad wodą.
Nisko też ale wtedy raczej blisko (była już gadka na temat czujników ultradźwiękowych).Obiektyw fajtoma jest szeroki-z doświadczenia: na podglądzie wyglądało, że jeszcze daleko do wody a w realu kapkę poniżej 50 cm
Na wysokości kilkunastu metrów jest OK.
Startowałem też z łodzi na Zalewie Szcz.Powrót obowiązkowo ręczny.
Edit:
Zapomnij przy starcie z łodzi o automatycznym powrocie (RTH) czy w dzień czy w nocy.Chyba, że przycumowana.

hornet2 Mariner ma jeden mankamencik - brak FPV :-(

pieczyk111 pisze:
Jesli chodzi o łódkę to tylko pytam, pytam jak się zachowa dron. Zdążą mi się łowić z Łodzi ale to bardziej rekreacyjnie i rzadko. Stad to pytanie, bo napewno wezmę kiedy drona by fajnie sfilmować się do okola lub jak wyciągam sporego tuńczyka.

Głównie lowie z brzegu. Plaża, port, skaly itp. W większości przypadków mam zawsze obok miejsce płaskie z betonu lub skaly np na lądowisko. Lazurowe wybrze, pełne morze.

Co do wiatru to oczywiście sa wiatry, ale tu wspomniałem o logicznym myśleniu. Nie wznosić drona zbyt wysoko bo tam warunki sa inne, nie latać gdy wieje zbyt silnie. Mając trochę rozumu w głowie mniej więcej można określić kiedy mogę sobie na to pozwolić. Noce często so bardzo spokojne

A powrót do domu, chodzi mi o to czy po przyciśnięciu guzika w nocy po ciemku dron sam wróci w miejsce startu, tak jak w dzień.

A jakie znaczenie ma dla drona noc ? Bo tego nie rozumiem . Przecież GPS działa tak samo w dzień jak i w nocy . :-D Z tym powrotem do domu . Nie zawsze dron chce powrócić do tego domu . :mrgreen:

Jagoda pisze:
"Zapomnij przy starcie z łodzi o automatycznym powrocie (RTH) czy w dzień czy w nocy.Chyba, że przycumowana".

Właśnie o tym pisałem .

samolot Spitfire (spalinowy)
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
copter Aosenma CG035
copter Bayangtoys X21
copter FQ 777 -124
cybird Bird2

hornet2 pisze:
[

Właśnie o tym pisałem .

Wiem.
Ale pieczyk z uporem powtórzył pytanie ;-)

OK wszystko już wiem co chciałem. Dzięki za odpowiedzi. Przydał by się tylko jakiś link do pomocy w ustawieniach przy lataniu nad woda.
I takie pytanie, sa plany może na nowego phantoma? Lub może zbliżająca się premiera, to wstrzymał bym się jeszcze z miesiąc lub dwa z zakupem.

Awatar użytkownika

A jak ten fajtom miałby ci wypuścić tego woblera do tego to raczej dron budowany pod siebie z radiowym wyzwalaniem wyrzucania i czy dron sie nie wywróci targając żyłkę ? która zresztą się wplącze w śmigła jak wiatr powieje nie tak . Jak dla mnie nie przejdzie ten pomysł bo sama żyłka na wietrze już będzie niezłym żaglem na kilkudziesięciu metrach .

Ja znalazłem jeszcze prostszy sposób gdzie zawieszam sam haczyk, wylatuje on gdy obracam drona o 180 stopniowo.

https://dronefishing.com/product/phantom-4-pro-gannet-bait-release/

Dostanę coś takiego w w Europie?

I prosił bym o wytłumaczenie jak dokładnie dron zachowuje się nad woda? Chodzi o to jakie sensory to widza, jak to widza, czy ma szanse zawisnąć w powietrzu np metr/półtora nad woda itd. Czy może coś wyłączyć, jakaś opcje? W 4 pro by działał lepiej? Albo przydałby by się linki z odsyłaczami bo niewiele udało mi się znaleźć.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.