"NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

TOMOSM11
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 21:17
Lokalizacja: OLKUSZ

"NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: TOMOSM11 »

Ostatnio zmieniony piątek 01 wrz 2017, 13:12 przez TOMOSM11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: Adrián »

Hmm czy warto?
Cena wyższa, czas lotu może faktycznie się zwiększy, ale baterie droższe. Na tomtop można tanio kupić, to kupisz więcej i dłużej polatasz. Sam mavic też tańszy.
Jak nic więcej nie zmienili, pomijam śmigła, bo zapewne będą pasowały do poprzedniej wersji, to nie warto.

Chyba, że coś pogrzebali z kamerą i jest jeszcze lepiej, to warto będzie poczekać chociaż na recenzje.

Editt
Według specyfikacji baterii, widzę, że są takie same:

Platinum:

Specifications
Capacity: 3830 mAh
Voltage: 11.4 V
Battery Type: LiPo 3S
Energy: 43.6 Wh
Net Weight: Approx.0.5 lbs (240 g)
Operating Temperature: 41° to 104° F (5° to 40° C)

pro:
Specifications
Capacity: 3830 mAh
Voltage: 11.4 V
Battery Type: LiPo 3S
Energy: 43.6 Wh
Net Weight: Approx.0.5 lbs (240 g)
Operating Temperature: 41° to 104° F (5° to 40° C)

Skąd ten dłuższy czas lotu? Tylko przez śmigła? Jeśli tak, to tym bardziej nie warto czekać.
Będzie można spróbować nowych śmigieł do starszej wersji. Nie sądzę, że zmienili mocowanie, to by było nieopłacalne.
TOMOSM11
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 21:17
Lokalizacja: OLKUSZ

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: TOMOSM11 »

no to placimy za kolor i smigla .jak sie pokaza -smigla kupie i sprawdze
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Skąd ten dłuższy czas lotu? Tylko przez śmigła?
Smigla i ESC...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: Jagoda »

Adrián pisze:Jeśli tak, to tym bardziej nie warto czekać.
.
No właśnie ;-)
Adrián, już niedługo rok będzie, jak "bierzemy" tego Mavica :-)
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: Adrián »

Hehe coś w tym jest..

U mnie plany się rozjechały.. Nawet przez chwilę biłem się z myślami nad sparkiem, ale szybko mi przeszło.. Bo jednak jakość nagrań i mnogość ustawień biję go na głowę.
A jedyny plus, jakim jest możliwość latania w mieście, nie przeważył nad jego zakupem.
Wyszły niespodziewanie wydatki, muszę do świnki jeszcze coś wrzucić, by móc co rozbijać he
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: volender »

Z tego wszystkiego by wynikało, że dodatkowe kilka minut lotu wynika ze zmiany śmigieł + sinusoidalnego napięcia podawanego z esc na silniki. No chyba, że obniżyli jakoś wagę samego mavica. 30 minut to już bardzo fajny czas :-). Może sam się też w przyszłym sezonie skuszę na dji.

Odnośnie esc, coś nie mogę znaleźć informacji, jak obecnie jest sterowane napięcie podawane na silnik, np w blheli.. jest prostokątne/trapezowe?
Na ucho faktycznie dźwięk silników nie jest takim ładnym czystym sinusem ;).
Niby wygenerowanie sinusa wymagałoby pewnie stosowania pwm na wyjściu + jakiś filtrów LC, lub bardziej zaawansowanych mosfet'ów...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: kuczy »

Jak wedlug mnie, nowy mavic to totalna sciema marketingowa.

4db cichszy - więc bardzo niewiele - mnie uczono, ze 3dB to dla ludzkiego ucha ledwo wyczuwalna różnica.
2min dłuższy lot, ale drobnym druczkiem na dole materiałów reklamowych napisano "w idealnych warunkach" wiec w realu tą minutę byc może dają same smigla...

W "zbajerowane" ESC nie wierzę, bo pokazano, ze "stary" mavic ma idealny trapez a nowy- idealny sinus. Jakby chcieli z mosfeta wyciągać na siłę sinusa to esc nieźle by sie grzaly wiec lot bylby krotszy. Raczej nie wymyslili nowego esc, mam nadzieje, ze ktos to kiedys sprawdzi na oscyloskopie.

Jestem bardzo sceptyczny, polityka DJI to wypuszczanie nowego i celowe psucie starego przez tzw. Poprawki.
Zobaczcie, ze teraz najwiecej problemow maja uzytkownicy "trojek"..... biznes na naiwnych
DronNOOB

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

Jestem bardzo sceptyczny, polityka DJI to wypuszczanie nowego i celowe psucie starego przez tzw. Poprawki.
To, że obecnie już czwarta generacja "białego" to zapomniałeś? Pierwszy też był "surowy", odlatywał w Chiny i padał, poprawili? Nie zrobili PH2, i tak dalej.
To nie polityka wymyślona przez DJI tak jest na całym świecie. Zapominasz, że DJI to nie jest firma dla uszczęśliwiania użytkowników, to firma do generowania zysków dla właścicieli. A jeśli i coś robi "dla użytkownika" to tylko dla tego żeby konkurencja tego nie zrobiła szybsze.
Pierwsza z brzegu książka z ekonomii o tym pisze.
Ostatnio zmieniony piątek 01 wrz 2017, 12:53 przez DronNOOB, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: MorF »

Biznes jak nic, teraz stary produkt jest "beee" (ale tez nie tak do konca bo dalej go sprzedaja 100$ taniej).
Pewnie skoncza na sprzedazy "platinium pack" w postacji nowych smigiel.
Ale fakt kolorek ma fajny :)

PS. Prosze niech ktos poprawi na "ulepszony" bo oczy bola :-)
TOMOSM11
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 21:17
Lokalizacja: OLKUSZ

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: TOMOSM11 »

Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: Lenny »

Jak ktoś posiada Mavica, to nie warto się przesiadać.
Jak ktoś rozważał kupno, to warto dopłacić do wersji Platinum.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: Kowal »

Albo jeszcze poczekać, bo pewnie za chwilę wyjdzie wersja "Platinum PRO" :mrgreen: :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: kuczy »

DronNOOB, jasne, że niby to logiczne, ale nie kazda firma psuje dobre urządzenia, aby zmusić do zakupu nowych. Tu DJI ma możliwość, bo robi to softwarowo.
Ale nie zawsze tak jest i było, daleko nie trzeba szukać - dawna pancerna NOKIA, Mercedes beczka, audio wieże Unitra itp... wiem stare czasy, ale to klienci po prostu wolą być oklamywani, ze "phantom 3 jest fujka, muszę mieć Phantom 4".

Widać się starzeję. Dowód? Po 20 latach od skończenia technikum elektronicznego spotkałem swojego nauczyciela elektroniki, który z radością mi oświadczył, ze moja praca dyplomowa (syntezer czestotliwosci) działa nieprzerwanie przez te 20 lat :D :D takze, weź na mnie poprawkę. ;)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: mohinder »

Ja z pewnoscia dokupie nowe smigla do sojego Mavica, chocby tak z ciekawosci. Sprwdze czas w powietrzu i halas generowany.
ODPOWIEDZ