Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: potrek »

Hmm, może coś pokombinowali w sofcie. Moj p3s przyjmował wszystko do 16gb, nawet te najwolniejsze karty. Powyżej już był problem i jedyna testowaną przeze mnie jaką przyjął to sandisk extreme.

Potem miałem p4, sparka, teraz mam drugiego mavica i te wszystkie sprzęty działały na każdej karcie.
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: kryzys78 »

darek11 pisze:
potrek pisze:darek11, myślę że w ciemno możesz brać sandiska extreme, ale warto dogadać się ze sprzedawcą na zwrot w razie niepowodzenia.
Sandisc Extreme 16 Gb i..............już mnie szlag trafia. Oczywiście Ph 3 SE nie akceptuje jej. A zwykłą 8Gb i owszem. Niedługo będę się kartami rzucał w wnukiem :oops: :cry: Kolejne pieniądze wyrzucone. Sorry za ew. błędy jestem już zmęczony tym wynalazkiem, zanim zacząłem się nim cieszyć. :evil: :evil:

Ok. ostatni rzut na taśmę- zamówiłem kartę rekomendowaną przez DJi 1. Lexar 633X 16GB microSDHC Class 10 UHS-I Zobaczymy.............. :oops:
Daj znać proszę czy pomogło... ja już trzy karty testowałem, kasa poszła w błoto i nic...
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: darek11 »

Dotarła karta Lexar, o której pisałem wcześniej- czyli rekomendowana przez Support Dji. I oczywiście invalid card :evil: Z nerw wyjąłem ją i włożyłem na działającym Phantomie- i :roll: :roll: karta zadziałała, bez nawet wskazania na formatuj. Zrobiłem ok. 9 testowych zapisów, różnej prędkości, kilka zdjęć- wszystko bez problemacji. Wyjąłem kartę po wyłączeniu Phantoma celem eksportu danych na PC. Po ponownym włożeniu karty do drona ( wszystko zgodnie z instr.) okazało się, że znów invalid card. Wg. mnie w PH3 SE ewidentnie jest coś skopane w sofcie. Stare ( czyt. wolne karty) widzi od strzału i jest ok.- dedykowane j/w. Jest jeszcze jeden dziwny aspekt tego zagadnienia. Za każdym razem gdy jest komunikat invalid card zrywa połączenie wi-fi. Szczerze powiedziawszy, maszynka która miała sprawiać frajdę jest el. nerw i niepotrzebnie wydanych PLN. Pozdrawiam Darek.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: rika2017 »

To wkladaj na włączonym i po problemie

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: kryzys78 »

Odnoszę wrażenie że Dji traktuje model 3SE po macoszemu. Każdy inny model Phantoma z serii 3 ma niezły support natomiast najmłodsze dziecko nie ma kompletnie wsparcia i mimo sugestii klientów na problem z kartą pamięci póki co nie reagują. Ostatnio udało mi się "uruchomić" możliwość nagrywania ale jak wcześniej pisałem- najpierw reset ustawień kamery potem format z poziomu drona i poszło. Tylko nie tak to powinno wyglądać- to Dji powinno reagować. Człowiek nie po to wydaje kasę aby męczyć się z niedopracowanym Phantomem...
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: Fajny717 »

A próbował ktoś z was programem: SD Formatter 4.0 wykonać pełen format karty i ustawić pliki na FAT albo NTFS?
Miałem kilka problemów raz z kartami czy pendrive że jakimś cudem z 32gb zrobiło się 8gb, formatowanie z poziomu Windows nie pomagało, a ten program zawsze przywracał wszystko do normy.
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: darek11 »

kryzys78 pisze:Odnoszę wrażenie że Dji traktuje model 3SE po macoszemu. Każdy inny model Phantoma z serii 3 ma niezły support natomiast najmłodsze dziecko nie ma kompletnie wsparcia i mimo sugestii klientów na problem z kartą pamięci póki co nie reagują. Ostatnio udało mi się "uruchomić" możliwość nagrywania ale jak wcześniej pisałem- najpierw reset ustawień kamery potem format z poziomu drona i poszło. Tylko nie tak to powinno wyglądać- to Dji powinno reagować. Człowiek nie po to wydaje kasę aby męczyć się z niedopracowanym Phantomem...
Tyle tylko, że tą czynność trzeba powtarzać po każdym uruchomieniu drona, co jest delikatnie mówiąc lekko paranoiczne. Żadne formatowania z pozycji czy to programów systemowych czy drona nie dają pewności, że po ponownym uruchomieniu dron będzie współpracował z kartą. DJI powtarza jak mantrę, listę kart SD- co z tego jeżeli te wskazywane przez Support również nie działają :evil: Karty 8Gb tak pozostałe nie- dobrze, że chociaż te współpracują :roll: :lol:

Bardzo proszę o inf. jeżeli któryś z posiadaczy Ph3SE wpadnie na pomysł co z tym fantem zrobić. Stawiam duże piwo :-D :-D
ODPOWIEDZ