Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: darek11 »

Witam serdecznie wszystkich pasjonatów DJI. :lol: Jako, że jest to mój pierwszy post najpierw przedstawię się a potem problem. :-( Mam 63 latka, ileś :roll: wylatanych godzin na Mi24 a teraz na starość nawiodło mnie na drona. Mój problem i pytanie do doświadczonych użytkowników- dron jak w tytule Phantom 3 SE, po włożeniu szybkiej karty pamięci micro sd ( Sandisc ultra 32Gb) wywala permanentny błąd karty w trakcie próby zapisu filmu, przy zdjęciach problemu nie ma. Testowane 3 karty różnych firm, wszystkie o poj. 32Gb. Po włożeniu starej karty z telefonu o poj. 8 Gb problemy znikają, tj. możliwy zapis w każdej rozdzielczości filmu. Moje pytanie: czy w ustawienia aplikacji jest coś co ogranicza pojemność karty? Czy ja czegoś nie wiem lub nie doczytałem? Czy w końcu nowy dron jest fabrycznie uszkodzony? Instr. obsługi mówi o maks. 64Gb poj. kart, które kamera drona powinna obsłużyć. Będę wdzięczny za każdą radę. Pozdrawiam Darek.
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: kryzys78 »

Dołączam się do tematu. Także kilka tygodni temu zakupiłem drona Phantom 3 SE i wywala mi karty pamięci Sandisc 32Gb oraz Samsung 32 Gb- obydwie z prędkością ok.90Mb. Za każdym razem wyskakuje błąd karty SD. Udaje się to połowicznie obejść - z poziomu DJi Go trzeba zresetować ustawienia kamery i z tegoż też poziomu sformatować kartę SD. Ale jak mówię jest to rozwiązanie połowiczne - przecież za każdym razem nie będę resetował kamery i formatował karty... Jest ktoś w stanie coś pomóc?

Pozdrawiam
cdn333
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 10 sie 2017, 06:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: cdn333 »

Już ten problem był omawiany. Pomogła wymiana karty na 16GB lub 64GB.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=42781
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: darek11 »

To niestety nie jest rozwiązaniem problemu, tylko półśrodkiem. Napisałem do support DJI, zobaczę czy odpowiedzą. Pozdrawiam Darek.
kryzys78
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 20:35

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: kryzys78 »

Normalnie masakra z tymi kartami pamięci. Dzisiaj przetestowałem Samsung Evo 16Gb i nic się nie zmieniło. Człowiek normalnie zbankrutuje na zakupach kart pamięci. Dajcie znać czy wsparcie coś odpisało lub wiecie jak raz na zawsze poradzić sobie z tym problemem...


Pozdrawiam

Edytuj posty!

Wsparcie DJi Support napisało:

Jeśli karta SD jest sformatowana na komputerze, karta SD, która jest mniejsza lub równa 32 GB, powinna być sformatowana tylko w systemie plików FAT32. Zalecany rozmiar klastra to 32 KB. Karta SD większa niż 32 GB powinna być sformatowana tylko w systemie plików exFAT. Zalecany rozmiar klastra to 128 KB.

Oni chyba sami nie ogarniają tego tematu.... Tyle w temacie
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: darek11 »

kryzys78 pisze:Oni chyba sami nie ogarniają tego tematu.... Tyle w temacie
Paradoksem w tej odpowiedzi supportu jest fakt, że urządzenie czyli Phantom powinien sformatować kartę na odpowiedni system plików, w zależności od rozpoznanej pojemności. Niestety pozostanie chyba tylko metoda prób i błędów i w konsekwencji znalezienie tej jedynej właściwej karty. :-/ :roll:
cdn333
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 10 sie 2017, 06:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: cdn333 »

darek11 pisze: ... Niestety pozostanie chyba tylko metoda prób i błędów i w konsekwencji znalezienie tej jedynej właściwej karty. :-/ :roll:
Albo stworzenie tutaj wykazu kart, które działają bez problemu.
Diabolique
Posty: 56
Rejestracja: środa 25 paź 2017, 22:15

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: Diabolique »

cdn333 pisze:
darek11 pisze: ... Niestety pozostanie chyba tylko metoda prób i błędów i w konsekwencji znalezienie tej jedynej właściwej karty. :-/ :roll:
Albo stworzenie tutaj wykazu kart, które działają bez problemu.
A tego nie powinien załatwić producent DJI? Jak zawsze klient jest testerem. Żenujące.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: potrek »

Poczytajcie wątek o kartach w p3 standard.
Tam jest napisane jakie karty działają. To samo będzie pewnie w p3se.
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: darek11 »

potrek pisze:Poczytajcie wątek o kartach w p3 standard.
Tam jest napisane jakie karty działają. To samo będzie pewnie w p3se.
A jakiś link ? coś konkretnie? czy tylko tak sobie, bo ja bez mała całe forum przewertowałem zanim założyłem ten temat. :-?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: potrek »

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=40046
Sam założyłem ten wątek, bo też miałem problem z kartą w P3S.
Jedyna jaka zadziała to sandisk Extreme, w moim przypadku to była 32GB, ale ponoć 64 też bez problemu śmigają.
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: darek11 »

potrek pisze:http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=40046
Sam założyłem ten wątek, bo też miałem problem z kartą w P3S.
Jedyna jaka zadziała to sandisk Extreme, w moim przypadku to była 32GB, ale ponoć 64 też bez problemu śmigają.
Dzięki serdeczne za odpowiedź, przyjdzie zaprzyjaźnić się z marketem :mrgreen: i rozpocząć testy. Koszmarek- zabawka za ponad 2tyś.PLN i metoda jak testy starej pralki :oops:
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: potrek »

darek11, myślę że w ciemno możesz brać sandiska extreme, ale warto dogadać się ze sprzedawcą na zwrot w razie niepowodzenia.
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: Kamyk »

Jeżeli chodzi o zwrot karty, to nie polecam zakupów w EuroRTV. Miałem niedawno nieprzyjemną sytuację, która mimo wszystko(po przejrzeniu monitoringu) zakończyła się na moją korzyść. Ktoś odłożył mniejszą kartę, na miejsce tych większych i się stało, ja głupi popatrzyłem tylko na etykietkę z ceną i nazwą- zakup na szybko. Poza tym mają napisane jasno w regulaminie, że "Gry, programy komputerowe, karty pamięci, które są sprzedawane w zapieczętowanych opakowaniach, mogą być wymienione lub zwrócone jeśli opakowanie nie zostało otwarte (np. nie została zdjęta folia ochronna)."
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Phantom 3 SE- problem z kartą pamięci.

Post autor: darek11 »

potrek pisze:darek11, myślę że w ciemno możesz brać sandiska extreme, ale warto dogadać się ze sprzedawcą na zwrot w razie niepowodzenia.
Sandisc Extreme 16 Gb i..............już mnie szlag trafia. Oczywiście Ph 3 SE nie akceptuje jej. A zwykłą 8Gb i owszem. Niedługo będę się kartami rzucał w wnukiem :oops: :cry: Kolejne pieniądze wyrzucone. Sorry za ew. błędy jestem już zmęczony tym wynalazkiem, zanim zacząłem się nim cieszyć. :evil: :evil:

Ok. ostatni rzut na taśmę- zamówiłem kartę rekomendowaną przez DJi 1. Lexar 633X 16GB microSDHC Class 10 UHS-I Zobaczymy.............. :oops:
ODPOWIEDZ