DJI Phantom 4 Advanced - problem z uruchomieniem

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

birkut_k
Posty: 3
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 14:14
Lokalizacja: Konin

DJI Phantom 4 Advanced - problem z uruchomieniem

Post autor: birkut_k »

Witam :) Mam duzy problem z uruchamianiem drona. Dron prawidłowo uruchamia się od przypadku do przypadku (i wtedy wszystko działa prawidłowo). Niestety najczęściej aplikacja sygnalizuje brak łaczności z dronem - w tym stanie nie widać obrazu z kamery oraz nie sa pokazywane żadne parametry drona, natomiast dronem mozna normalnie wystartować i latać używając manipulatorów pilota. Kontrolki łączności na pilocie i dronie są zielone. Aplikacja została zainstalowana przez zeskanowanie kodu aplikacji z instrukcji producenta i jest w wersji 4.1.22.
Nawet jak aplikacja "widzi" drona co chwila wyświetlana jest informacja Radio Chanell Quality Poor na przemian z informacją, że jakość sygnału jest dobra co jest dziwne ponieważ nadajnik jest w sumie przy drone w odległości kilku metrów.
Bardzo proszę o jakies wskazówki co mogę z tym zrobić oraz czy jest to może usterka drona?
Pozdrawiam K.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: DJI Phantom 4 Advanced - problem z uruchomieniem

Post autor: df2 »

A co sprawdziłes do tej pory?
Jakie wskazówki znalazłeś i jakie są wyniki?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: DJI Phantom 4 Advanced - problem z uruchomieniem

Post autor: gorszysort »

birkut_k pisze:jak aplikacja "widzi" drona co chwila wyświetlana jest informacja Radio Chanell Quality Poor na przemian z informacją, że jakość sygnału jest dobra co jest dziwne ponieważ nadajnik jest w sumie przy drone w odległości kilku metrów.
Niech zgadnę - w podobnej odległości jest też Twój router WiFi, oraz komputery/tablety z tym routerem połączone. A w kieszeni masz komórkę z aktywną siecią i dodatkowo włączonym Bluetooth.
birkut_k
Posty: 3
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 14:14
Lokalizacja: Konin

Re: DJI Phantom 4 Advanced - problem z uruchomieniem

Post autor: birkut_k »

gorszysort --> pewnie masz rację - w pomieszczeniu, w którym robię próby jest sporo urządzeń mogących zakłócać sygnał sprawdzę to na zewnątrz (narazie u mnie deszcz i zimno :)).
Nadal nie udało mi się rozwiązać problemu bardzo częstego niewykrywania drona przez aplikację - "Go to Fly" udaje mi się osiągnąć bardzo rzadko. Wiem już, że odpowiada za to tablet lub transmisja po USB - podłaczyłęm dla testów swój zwykły smartfon Huawei i na nim łaczę się sto na sto bez zadnego problemu. Zakupiony do drona tablet jest dobrej klasy (Huawei BTV-W09). Eksperymentowałem z łacznością przez USB właczając wszelkie mozliwe opcje (Uruchomiłem też narzędzia programistyczne i włączyłęm tez debugowanie USB). W trakcie eksperymentów właczenie jakieś opcji powodowało samoistne uruchomienie aplikacji DJI Go 4 i prawidłową łączność z dronem ale nie było to powtarzalne. Nie wiem czy kupiony tablet jest na liscie dedykowanych dla tego drona - nigdzie nie udało mi się do tej listy dotrzeć. Zapytałem też o to serwis firmy DILECTRO, która jest zajmuje się produktami DJI - niestety nie otrzymałem odpowiedzi. NIe bardzo wiem co mam zrobić - tablet jest dobry i drogi (ok 1200 netto) i za bardzo nie moge go reklamować tylko dlatego, ze prawidłowo nie obsługuje jakiejś aplikacji.
K.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 Advanced - problem z uruchomieniem

Post autor: Jagoda »

birkut_k pisze: Nie wiem czy kupiony tablet jest na liscie dedykowanych dla tego drona - nigdzie nie udało mi się do tej listy dotrzeć.
iOS Version v4.1.20.
Requires iOS 9.0 or later. Compatible with iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + Cellular, iPad mini 2, iPad mini 2 Wi-Fi + Cellular, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular, iPad mini 3, iPad mini 3 Wi-Fi + Cellular, iPad mini 4 and iPad mini 4 Wi-Fi + Cellular, iPod touch (6th generation). This app is optimized for iPhone 7, iPhone 7 Plus.
Android Version v4.1.22.
Android version 4.4.0 or later. Compatible with Samsung S8 ,Samsung S7 edge, Samsung S7, Samsung S6, Samsung S5, Samsung NOTE4, Samsung NOTE3, Samsung tabs 705c, Ascend Mate 9, Ascend Mate 7, Huawei Honor 8, Huawei P8 Max, Vivo X7, Xiaomi 5, Google Nexus 6p, Nexus 9, Google Nexus 7 II, LG V20.
Źródło:
https://www.dji.com/phantom-4-adv/info#downloads
Pozdrawiam. :), :)
birkut_k
Posty: 3
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 14:14
Lokalizacja: Konin

Re: DJI Phantom 4 Advanced - problem z uruchomieniem

Post autor: birkut_k »

dzięki bardzo za szybką podpowiedź :)
Mój tablet to HUAWEI MediaPad M3 model BTV-W09 - co prawda nie widzę go na tej liście ale dowiedziałem się, że bez problemu obsługuje DJI Phantom 4 Pro czyli wersję Advanced też powinien.
pozdrawiam i jeszcze raz thx za informację.
K.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 Advanced - problem z uruchomieniem

Post autor: Jagoda »

birkut_k pisze: nie widzę go na tej liście ale dowiedziałem się, że bez problemu obsługuje DJI Phantom 4
Nie ma reguł.
Poczytaj:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=2 ... ead#unread

Moje: Szajs S5, Szajs Note 4 są na liście dedykowanych ale i tak dawały 4 litery.Problemy inne niż twoje. Tab galaxy 4 (7") również cienki - lag zwłaszcza przy lataniu w słońcu (temperatura).
Jedynie iPad mini 3 (prezent) zawsze sprawował się jak należy.
Pozdrawiam. :), :)
Misiu Maniak
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 00:33
Lokalizacja: Lębork

Re: DJI Phantom 4 Advanced - problem z uruchomieniem

Post autor: Misiu Maniak »

Słyszałem że na adroidowych sprzętach są problemy. Też mam Ph4 adv i z Ipadem czy Iphonem zero problemów. Tylko z Ipadem mini jedynką nie działa. Dwójkę pewnie można kupić za grosze bo już jest 4.
Ph.4adv, MavicPt
arek156
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2016, 20:36
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Phantom 4 Advanced - problem z uruchomieniem

Post autor: arek156 »

Witam, mam ten tablet i phantom 4. Ogólnie zasada w tym przypadku jest taka, najpierw uruchamiam dron, później aparaturę i na koncu dopiero zapinam kabel do tabletu. W takiej kolejności zawsze pojawia się opcja go fly. Oczywiście musi być włączone debugowanie.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ