Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: pull_up »

Przeglądałem specyfikacje obu modeli i przyznam, że trudno o jednoznaczne wskazanie lepszego modelu... Z jednej strony w SE mamy 4K ale podejrzewam, że kamery są identyczne a różnica jedynie programowa. Jest też o 2 minuty dłuższy lot, minimalnie mniejsza waga, mocniejsza (szybciej ładująca) ładowarka oraz większy bitrate video, wynikający z obecności trybu 4K. Z drugiej zaś strony mamy taką informację dla SE: Max Transmission Distance: FCC Compliant: 2.5 mi (4 km) CE Compliant: 0.3 mi (500m) - gdzie przy modelu Advanced było odpowiednio 5 km i 3.5 km!!! To jednak znacznie więcej. Drugą smutną informacją jest remote controller battery: 6000 mAh LiPo 2S w Advanced i zaledwie 2600 mAh LiPo 2S w SE! Czy to pomyłka? Nie bardzo rozumiem tego typu różnicę...

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat tych dwóch modeli oraz przytoczonych różnic?
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: rika2017 »

Porownujesz Mercedesa i Fiata.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: pull_up »

No chyba trochę przesadzasz... Advanced i SE są w bardzo podobnej cenie poza tym nie ma przewagi jednego a raczej wymieszanie zalet i wad. A jeśli już obstajesz przy swoim twierdzeniu - który jest Mercedesem i dlaczego?:-))
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: s050197 »

Pomimo kamery 4k w SE to i tak Adv jest dronem o klasę lepszym. Z danymi nie ma dyskusji.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: pull_up »

Rozumiem, że masz na myśli dane, które podałem? W innych chyba nie ma większych różnic, przynajmniej ich nie zauważyłem.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: s050197 »

Różnic jest dużo. Nie działają ci google, żeby poczytać?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: pull_up »

Ty masz chyba jakiś słabszy dzień Panie Kolego... Nie masz ochoty pomóc, to nie odpisuj. Już w drugim wątku jesteś grubiański i niemiły... Bawi Cię to? Wyobraź sobie, że wszedłem na stronę producenta i znalazłem właśnie te różnice, o których napisałem.

https://www.dji.com/phantom-3-adv/info#specs
https://www.dji.com/phantom-3-se/info?lang=cn#specs

Z różnic, o których nie napisałem należy wspomnieć o tym, że SE pracuje również w paśmie 5GHz a Advanced nie.
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: Kamyk »

Dokładnie nazwałbym to tak, jak napisał pull_up. Jeżeli chodzi o baterię w aparaturze w ADV i SE, to nie można się sugerować tak powierzchownie liczbami, ponieważ bateria w ADV musi poradzić sobie z wysyłaniem/odbieraniem sygnały sterującego, jak i obrazu video. SE potrzebuje tylko sygnału sterującego. Pewnie stąd ta mniejsza bateria(dla porównania w Standardzie była 2600, a mając go nie narzekałem na częste ładowanie).

Poza tym to szumne 4K i 4K... jeszcze ze 2 lata i to będzie standard albo może i przeżytek. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy ta rozdzielczość będzie nam potrzebna do czegoś więcej, jak sklejenie filmu, pokazanie znajomym itd. Sądzę, że do tego na spokojnie wystarczy 2.7(30fps, więc ze zwolnieniami nie poszalejemy) albo też FHD(60fps).

Co do SE i tych 5Ghz, to super pomysł. Na pewno troszkę mniejsze zakłócenia sygnału video, co przełoży się na dalszy zasięg z dobrym podglądam.

Starałem się napisać, to, co ja subiektywnie o tym myślę i jak to widzę. Na pewno ktoś przyjrzy się temu dokładniej/dogłębniej. Chętnie wtedy poczytam. Człowiek się czegoś nauczy zawsze!
Ostatnio zmieniony czwartek 28 gru 2017, 23:51 przez Kamyk, łącznie zmieniany 1 raz.
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: pull_up »

Kamyk pisze:Jeżeli chodzi o baterię w aparaturze w ADV i SE, to nie można się sugerować tak powierzchownie liczbami, ponieważ bateria w ADV musi poradzić sobie z wysyłaniem/odbieraniem sygnały sterującego, jak i obrazu video. SE potrzebuje tylko sygnału sterującego. Pewnie stąd ta mniejsza bateria
Dobrze, że o tym wspomniałeś. Chyba coś przeoczyłem;-) Czyli podgląd w SE jest rozwiązany inaczej?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: Verid »

Kamyk - doczytaj troszkę zanim coś napiszesz, nawet subiektywnie, ok? Bo to nie są jakieś tajne dane, wystarczy zrozumieć co się czyta. GLONASS mają oba więc nie wiem komu to taki wielki plus. 5Ghz wynika z tego że SE ma podgląd ma w innym systemie niż Adv i tu akurat nie poczytywałbym tego na plus dla SE - wystarczy zwrócić uwagę na szacunkowe zasięgi obu aparatur.
Generalnie wybór jest pomiędzy: 4K ale gorszy zasięg albo bez 4K ale lepszy zasięg. Pytanie co komu potrzebne bardziej.
Kamyk pisze:Czyli podgląd w SE jest rozwiązany inaczej?
Tak. Podgląd w SE jest jak w Standard. W Adv to jest właśnie ta klasa wyżej pod względem jakości linku wideo/rc.
Ten wredny...
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: Phantom 3 Advanced vs Phantom 3 SE

Post autor: pull_up »

I wszystko jasne! Póki co, bardzo dziękuję za informacje. Teraz wybór może być zdecydowanie bardziej świadomy;-)

Edit:
A swoją drogą SE to dosyć ciekawa hybryda - z jednej strony oparty o platformę Standard ale z drugiej posiada mocniejszą ładowarkę, czy choćby to "nieszczęsne" 4K.
Verid pisze:Generalnie wybór jest pomiędzy: 4K ale gorszy zasięg albo bez 4K ale lepszy zasięg. Pytanie co komu potrzebne bardziej.
Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy i loty niekomercyjne nawet zasięg SE jest "dużo za duży";-)

Jeśli już mowa o akumulatorach. Czy posiadacie jakieś sprawdzone metody ładowania ich w terenie? Czytałem o wykorzystaniu akumulatora samochodowego itp., chodzi mi jednak mniej o "partyzantkę" a bardziej o bezpieczne i sprawdzone rozwiązania.
ODPOWIEDZ