Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

aldii
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 18:12
Lokalizacja: Włądysławowo

Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: aldii »

Od niedawna jestem właścicielem PH3 Pro. Po opisach spodziewałem się fajnych zdjęć i filmów. Emocje szybko opadły. Mój telefon nagrywa mega lepsze filmy i robi zdjęcia. Zresztą każdy telefon chyba robi lepsze zdjęcia. O co tutaj chodzi z zachwalaniem kamery 4K itp.??? Brak możliwości ustawiania punktu AF, szumy, słaba ostrość. Wasze odczucia jakie są?
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: kaktus »

Sprawdź sobie filmy na youtube Ph 3 robi wymiatające w dzień wieczorem już szału nie ma ale nie sądzę aby jakiś telefon robił lepsze wideo zdjęcia rób w raw da się je podciągnąć no ale tu szału nie ma. Prawdopodobnie masz źle ustawiony obiektyw to można skorygować trzeba rozebrać kamerę i kręcić obiektywem do skutku. To zdjęcie z ph4 ale jak dla mnie trójka robi podobnie jak nie identyczne.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5AC5252C

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5AC4B95E

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5AD4B02E
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: s050197 »

Phantomy robią świetnej jakości filmy, zdjęcia trochę gorzej. Jednak gdzieś czytałem że do zrobienie zdjęcia lepiej jest wyciąć konkretną ramkę z filmu niż strzelać foty bezpośrednio phantomem.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: Jagoda »

kaktus pisze: To zdjęcie z ph4 ale jak dla mnie trójka robi podobnie jak nie identyczne.
Po procesie w postprodukcji.Należałoby wspomnieć. ;-)
Czym "grzebałeś"? ;-)
s050197 pisze:Phantomy robią świetnej jakości filmy, ..
Ktoś się naczyta podobnych tekstów i pomyśli, że żadna kamera już lepiej nie "nakręci".
Wracając do postprodukcji to widziałem co zdolny grafik komputerowy potrafi z "szajsu" wyciągnąć.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: kaktus »

A jaka kamera lepiej nakręci ? inspire ok a kto zauważy różnicę prawie nikt chyba że wieczorem bo w nocy to DJI żaden nie nagra w 50 000 iso jak np. sony a7s. Moim zdaniem Ph 3 czy Ph 4 daje wysoką jakość video w warunkach dziennych za te pieniądze nie ma nic lepszego na podobnym poziomie . Co do Raw to myślałem że to oczywiste że trzeba go w czymś ,,wywołać" ja robie to w lightroom.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: Jagoda »

kaktus pisze: Moim zdaniem Ph 3 czy Ph 4 daje wysoką jakość video w warunkach dziennych za te pieniądze nie ma nic lepszego na podobnym poziomie
I w tym zawarty cały sens oceny.
Ja jeszcze dodam, że jak na tą matrycę i obiektyw wielkości kapsla od piwa to fotki wyglądają całkiem, całkiem,Jest niezły pod światło (po zdjęciu niby UV filtra)
Ps.
IMHO Twoje pierwsze zapodane zdjęcie zbyt wyostrzone - już bez powiększania widoczna biała "obwódka" na linii zamek - tło
Pozdrawiam. :), :)
aldii
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 18:12
Lokalizacja: Włądysławowo

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: aldii »

O ile przy zdjęciach z wysoka, kilkadziesiąt metrów jest w miarę ok, to jak chcę zrobić zdjęcie z kilku metrów np. siebie to zdjęcia są bardzo nie wyraźne. Myślałem o robieniu zdjęć zbiorowych na ślubach ale chyba będzie z tego lipa. A tak wogóle to w telefonach kamerka jest wielkości łepka od szpilki zdjęcia są super i wyraźne przy 5Mpx. Kolejna wada to to że nie można ustawić punktu gdzie ma łapać ostrość, niestety to co za mną jest ostrzejsze niż ja na zdjęciu w przypadku robienia sobie zdjęcia z kilku metrów.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: Jagoda »

W telefonach przy robieniu zdjęć od razu działa programowa tzw. "postprodukcja".
Zdjęcia od razu są wyostrzane, odszumiane, itp,itd.
W fajtku nic z tych rzeczy czy to jpg czy RAW.
Fakt, w PH nie można "tapnąć" ostrości (to bodajże w mavicu) a tylko punkt/miejsce naświetlania.
Obiektyw jest tzw. fix focus.
W moim Note 4 mogę tapnąć ostrość ale czy to jest programowe czy sprzętowe?Nie wnikałem.
Jednak dynamika obrazu w kamerce Phantoma jest lepsza (jasne, że daleko jej do mojego Nikona)

Czy aby u Ciebie nie jest tak, jak wspomniał kaktus - obiektyw źle ustawiony?!
Może kaktus zapoda linka, tutoriala, jak sprawdzić i ustawić?

P.s.
Poszukaj w necie jak uzyskać dobry obraz z latadełka

np.http://djiphantom3.pl/jak-uzyskac-filmo ... phantom-3/
Na forum też chyba było.

Przykładów znajdziesz dużo.Albo więcej.

Ps.2
Żaden telefon nie.....lata :-P
No chyba, że o rzut beretem :mrgreen:
Pozdrawiam. :), :)
aldii
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 18:12
Lokalizacja: Włądysławowo

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: aldii »

1. Ustawienia kamery... rozkręcanie to chyba zadanie dla serwisu. A jest jakiś sposób aby sprawdzić to i wyeliminować tą ewentualną usterkę.
2. Podstawowe pytanie jak jest ustawiany AF? Punktowo w środku jak pokazuje znacznik czy w losowo wybranym punkcie na matrycy?
3. Jeśli chodzi o obróbkę raw, to żaden problem, jestem fotografem i nie jest to dla mnie kłopot. Takie parametry jak czas, iso i przysłona nie są mi obce :-)
4. Jeśli chodzi o przywołanie kamery w tel, to dlaczego podobne kamerki nie są w dronach, nie pojmuję. Skoro każdy tel. ma teraz kamerkę żyleta, ale mniejsza o to.
Ostatnio zmieniony czwartek 14 gru 2017, 17:21 przez aldii, łącznie zmieniany 1 raz.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: Jagoda »

aldii pisze:1. Ustawienia kamery... rozkręcanie to chyba zadanie dla serwisu. A jest jakiś sposób aby sprawdzić to i wyeliminować tą ewentualną usterkę.
2. Podstawowe pytanie jak jest ustawiany AF? Punktowo w środku jak pokazuje znacznik czy w losowo wybranym punkcie na matrycy?
3. Jeśli chodzi o obróbkę raw, to żaden problem, jestem fotografem i nie jest to dla mnie kłopot. Takie parametry jak czas, iso i przysłona nie są mi obce :-)
4. Jeśli chodzi o przywołanie kamery w tel, to dlaczego podobne kamerki nie są w dronach, nie pojmuję. Skoro każdy tel. ma teraz kamerkę żyleta, ale mniejsza o to.
Oj.... :evil:
Ad.1
Tak, to zadanie do serwisu ale sposób gdzieś znalazł kaktus
Ad.2
Nie myl AF z fix focus - chyba wiesz o co biega - napisałeś żeś fotograf.
Ad.3.
Znajomość parametrów naświetlania to w dobie fot. cyfrowej za mało.Ja tego doświadczyłem rezygnując z Velvi na rzecz "syfry".
Ad.4.
Podobne kamerki nie są też w np. lustrzankach - napisałeś żeś fotograf, więc też wiesz.
Pozdrawiam. :), :)
aldii
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 18:12
Lokalizacja: Włądysławowo

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: aldii »

Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: Jagoda »

aldii pisze:Zobaczcie, prawa strona zdjęcia jest ostra. Środkowa i lewa mydło.
Problem wcześniej poruszany na forum (cholera, nie pamiętam kto z tym walczył) -skończyło się serwisem.
Pewnie obiektyw/matryca źle ustawiona.
Ps.
Ale jest to problem poszczególnych egzemplarzy a nie wszystkich Phantomów.
Kupiłeś nówkę czy używkę?Tzn.Czy masz gwarancję?
Pozdrawiam. :), :)
aldii
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 18:12
Lokalizacja: Włądysławowo

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: aldii »

Nowy, więc będę działał. A jest w ogóle serwis w Polsce?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: Jagoda »

aldii pisze: A jest w ogóle serwis w Polsce?
Nie ma.Na stronie DJI znajdziesz.
Kilku użytkowników wysyłało sprzęt (PH, Mavic...itd.) do serwisu - poszukaj, poczytaj forum.
Możesz skorzystać z rękojmi. Jak nabyłeś w PL( no właśnie, gdzie kupiłeś ?) będzie łatwiej - wymienią lub całą operację zrobią za Ciebie.
Pozdrawiam. :), :)
aldii
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 18:12
Lokalizacja: Włądysławowo

Re: Jakość zdjęć Phantom 3 pro

Post autor: aldii »

Dron wraca do mnie z serwisu z wymienionym gimbalem. Jednak moje przypuszczenia były słuszne.
ODPOWIEDZ