Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
*ARCZI*
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 18:39
Lokalizacja: Bełchatów

Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: *ARCZI* »

Witam,

Dziś stałem się posiadaczem DJI Phantom 3 Profesjonal.
Mam kilka pytań, a mianowicie chciałbym dowiedzieć się czy dronem tym można latać w nocy, wcześniej latałem na parrot bebop, ale w nocy nie probowalem gdyż czytałem różne komentarze na ten temat ,że don głupieje bo nie widzi wysokości itd. Chciałbym dowiedzieć się też w jakim trybie latać w hali. Czy w DJI GO można sporządzić plan lotu i wysłać drona bez pilotażu, chodzi mi o zaprogramowanie toru lotu z automatu. Czy w litchi działa funkcja RTH bo nie wiem czy kupować te aplikację ???.
A i jeszcze jedno, zawsze ciekawiło mnie co stanie się gdy zaprojektuje mu lot z tarasu widokowego z którego wystartuje, a za tarasem jest przepaść na 30 m. Chodzi mi o to że startuje z tarasu zadaje mu 50 w górę czyli od ziemi łącznie 80 i teraz jest pytanie czy dron nie spadnie w dół o tą różnicę ??? Jak wyleci po za taras ???.

Dziwi mnie też sytuacja , że kamera umocowana jest pod dronem na dwóch szpilkach. Dziwne bo są wsunięte cztery gumki a szpilki przechodzą przez dwie.

Proszę was o odpowiedź.
Ostatnio zmieniony środa 06 gru 2017, 17:33 przez *ARCZI*, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: Verid »

Po pierwsze - RTFM. Kilka razy i ze zrozumieniem bo jest tam przynajmniej część odpowiedzi na twoje pytania.
Po drugie - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540 to tak w temacie "wysyłania durnia bez pilotażu"

To tak na początek. Odnośnie pytań mniej oczywistych lub nie ujętych w manualu - "w nocy" nie ma znaczenia. Istotnym jest czy jest dość oświetlenia byś bezpiecznie nawigował czy nie. Kopter ma światła nawigacyjne więc w szczerym polu gdzie wiesz że nie ma przeszkód terenowych możesz sobie polatać. W obrębie dobrze oświetlonego placu pewnie też. O przelocie przez las możesz generalnie zapomnieć. RTH jest niezależne od aplikacji. Wysokość jest liczona względem punktu startu. Ukształtowanie terenu nie ma znaczenia. Jak wystartujesz na 50m do góry względem miejsca startu i tam kopter zostawisz to tam będzie latał, niezależnie czy pod spodem jest wielka dziura czy niekoniecznie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
*ARCZI*
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 18:39
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: *ARCZI* »

Dzięki za odpowiedź, ale nadal nie wiem co z zadanym lotem, co wy o tym sądzicie ?. Chciałbym zaprojektować mu lot na około danego terenu, tak aby sam wystartował i wrócił na miejsce.

Pytam bo w DJI GO tego chyba nie ma, tam trzeba przelecieć najpierw teren by zaprogramować.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: Verid »

*ARCZI* pisze:co wy o tym sądzicie ?.
To co ci zalinkowałem. Szczególnie biorąc pod uwagę zerowe doświadczenie operatora.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
*ARCZI*
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 18:39
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: *ARCZI* »

Verid pisze:
*ARCZI* pisze:co wy o tym sądzicie ?.
To co ci zalinkowałem. Szczególnie biorąc pod uwagę zerowe doświadczenie operatora.
Przeczytałem, ale nadal nie rozumiem o co Ci chodzi. Zapytałem tylko czy istnieje coś konkretnego do planowania lotów...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: Verid »

Tak istnieje. Nie, nie rób tego.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: Jagoda »

*ARCZI* pisze: Zapytałem tylko czy istnieje coś konkretnego do planowania lotów...
Powtórzę za Veridem: nie rób tego.
Nie wiem czy Verid ma/miał fajtoma 3 pro.
Ja miałem P3 pro a teraz P4.
I nie wypuszczę latadła samopas (czyt. w/g zadanego programu)
Pomijając inne aspekty, traktuję to tylko jako gadżet, zabawkę (mimo pro w nazwie)
Chińska zabawkę.
Zresztą "pogooglaj" np. "phantom flyaway" - potrafiły zwiać nawet podczas "normalnego lotu".Mi się nie przytrafiło, czyli mam farta.Ale podczas każdego startu mam to "wkalkulowane".I staram się "trzymać rękę na pulsie"

Ps.
A może jestem tylko "cykor" :roll:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: Verid »

Jagoda pisze:A może jestem tylko "cykor"
To jest ten "zdrowy" cykor który mieć należy. Chroni przed robieniem głupot.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
*ARCZI*
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 18:39
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: *ARCZI* »

Ale to co twierdzicie, że podczas lotu autonomicznego potrafi uciec ?. Czyli co zakladacie, że może stracić sygnał GPS i zwiać ???.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: Verid »

Oj chłopie, chłopie - doczytaj trochę bo nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Zwiać (a przynajmniej próbować) może zawsze. Czy to z powodu utraty fix'a GPS, czy błędu kompasu czy jeszcze kilku innych rzeczy. Tyle że jak lecisz ty to masz masz szansę wyśledzić że coś się dzieje nie tak z maszyną i starać się zareagować. Przy locie autonomicznym gdzie zadajesz waypointy, mówisz kopterkowi papa i naciskasz guzik wykonania misji jak coś pójdzie nie tak to zostajesz z aparaturą i ładowarką do sprzedania na popularnym serwisie aukcyjnym.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
*ARCZI*
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 18:39
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: *ARCZI* »

Miałem na myśli bliskie loty które bym obserwował.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: Verid »

Generalnie próby traktowania ludzi jak większych idiotów niż w rzeczywistości są nie jest polecaną praktyką.
Pytając o loty autonomiczne miałeś na myśli różne rzeczy ale na pewno nie były to bliskie loty w zasięgu wzroku.
Ten wredny...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Kilka pytań odnośnie DJI Phantom 3.

Post autor: hornet2 »

Czytam to i aż mną trzęsie ! To samo się dzieje na naszych drogach ! Mam auto naszpikowane elektronika to nic mi się nie stanie ! Niestety auto nie myśli za kierowcę . To samo się tyczy wszelkiej maści "latadeł " . To są tylko urządzenia elektroniczne i tak trzeba je traktować . A elektronika w każdej chwili może zawieść . Kopter nie potrafi myśleć za pilota . Dlatego przed każdym startem pomyśl czy nie zrobisz komuś krzywdy w razie awarii koptera ?

Co mnie w tym wszystkim przeraża ? Coraz więcej ludzi lata różnymi " latadłami " nie mając żadnego pojęcia o lataniu , przeważnie są to koptery , popularnie nazywane dronami . Samolot sam nie będzie latał . To samo motoszybowiec czy helikopter . Natomiast "dron" może sam wystartować i wylądować . Co więcej sam poleci po zadanej trasie . Ale zawsze trzeba pamiętać że to tylko elektronika i do takiej maszyny należy zawsze mieć ograniczone zaufanie .

To jest model o wadze powyżej 0,6kg . Więc teoretycznie powinno się mieć uprawnienia na latanie czymś takim . W praktyce nikt się tym nie przejmuje . Bo i kto miałby to kontrolować . No chyba że ktoś lata kopterami komercyjnie . To bez odpowiednich uprawnień się nie da .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ