Mavic flyaway

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

plama144
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 30 lis 2017, 19:16

Mavic flyaway

Post autor: plama144 »

Witam jestem nowy mam pewne doświadczenie z dronami ale nie jestem zawodowcem robię to rekreacyjnie.
Ale wracając do rzeczy posiadam Sparka i bardziej posiadałem Mavicka . Ostanio miałem przygodę zlotem i Mavick poleciał w siną dal zręszta zobaczcie sami
tu jest filmik z zapisanym lotem.



Zainstalowałem go w Dji Mavicku . Po zainstalowaniu pojawiły się piksele kwadraty na obrazie . Dzień później poszedłem przetestować mojego drona . Odpaliłem moją zabawkę sprawdziłem czek listę wszystko wskazywało "normal ". wystartowałem. Po starcie wszystkie parametry lotu były ok oprócz obrazu ale i ten zaraz wrócił do normalności . Tak jak na filmiku jest dron sobie zapisał pozycje i poleciał. Problemy zaczęły się najpierw pokazywał problemy z kartą zamontowaną do filmowania myślę to nic już tak miałem. Prawdziwy problem powstał gdy chciałem drona zawrócić gdy był ode mnie 1400m i to była 3.54 minuta lotu. Chciałem nim ręcznie wrócić co się okazało nie możliwe gdy przepustnice ustawiłem do przodu dron zareagował w przeciwną stronę. Więc włączyłem mu automatyczny powrót do domu niestety dron poleciał w przeciwną stronę jak widać na zapisanym przez telefon filmiku
2017 11 25 oddałem kontroler i przesłałem logi do serwisu. Serwis przesłał dalej. W serwisie oglądali logi i filmik powiedzieli że nie widzieli czegoś podobnego ale ile w tym prawdy to tylko oni wiedzą.
Czekam na odpowiedź.
Ciekaw jestem czy też ktoś miał taką przygodę z dronem Dji.

Generalnie chodzi o to że niby w servisie nigdy się nie spotkali z takimi rzeczami. Chodząc po polskich stronach też nie zawiele znalazłem . Ale już wpisując w wyszukiwarkę żeby szukała we wszystkich językach jest tego dużo.

Generalnie chodzi mi o to co się stało może wy wydedukujecie bo ze wszystkimi którymi rozmawiałem nie mają zielonego pojęcia. Każdy mówi że dron bezwarunkowo powinien wrócić do zapisanego punktu startu.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Mavic flyaway

Post autor: Jagoda »

plama144 pisze: mam pewne doświadczenie z dronami
Wybacz ale "pewne", to jakie?
plama144 pisze: Każdy mówi że dron bezwarunkowo powinien wrócić do zapisanego punktu startu.
Nie każdy tak mówi.Zwłaszcza "bezwarunkowo".
Miałem podobny przypadek z Ph3 ale nie na takiej wysokości i takiej odległości.
Na h ponad 30m fajtek z powodu wiatru nie miał ochoty na powrót.Oddalał się ca 1m/s. Był w odległości ok 50 m - widziałem go i otoczenie b. dokładnie
Po obniżeniu lotu do 5 m niechętnie zaczął wracać.Na skutek rozładowanej baterii wylądował w chwastach.
No, ale to było szczere pole (+ nieużytki) i mój celowy test na zachowanie fajtoma na silnym wietrze.Na poziomie gruntu wiało 15 - 20m/s.
U Ciebie też widać znaczny spadek prędkości "ucieczki" po wydaniu poleceń powrotu.
Jak (ile) wiało na tych 500 - set metrach wysokości?
Pozdrawiam. :), :)
plama144
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 30 lis 2017, 19:16

Re: Mavic flyaway

Post autor: plama144 »

Przelatane jakieś ze 150 może ciut więcej godzin głownie na tańszych dronach ale tańszych :-) głównie symy fpv.,
A co do wiatru to jak widzisz na filmiku tylko tam na 100 coś metrach jest powiadomienie o silnych powiewach. Jeżeli wiatr by był zbyt silny te powiadomienie miał miał bym cały czas. Tak że to na pewno nie była wina wiatru. Dla mnie to wyglądało jak by dron zakochał się w innym sygnale i tam poleciał.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Mavic flyaway

Post autor: lesz »

jedna sprawa to ucieczka - tutaj chyba rzeczywiscie analiza logow przez DJI pomoze ocenic co poszlo nie tak :(
ale jesli 150h doswiadczenia oznacza latanie poza zasiegiem wzroku i to na wysokosci 500m..., to osobiscie raczej "srednio" je oceniam
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Mavic flyaway

Post autor: Jagoda »

Hm..
1.Komunikat jest na wysokości 350m.
2.Na tej wysokości i prawie w tym czasie nieuzasadniony lot w kierunku N (d 580) - pierwszy sygnał do powrotu.
3.Następny "skok" na N d 870m.i dalej na 1060.
4.Na feralnych 1400 m obrót koptera w kierunku home ale lot na N v ca 5m/s
5.Po RTH dalszy spadek prędkości do ok 2,5 m/s i kierunek lotu "bardziej na E" - zwrot koptera na home.
6.B. szybki spadek napięcia baterii.

Może zamiast RTH uruchomiłbyś tryb "sport" to "ręcznie" byś wrócił.Może.

Co do komunikatów o silnym wietrze - nie wiem na jakiej zasadzie to info działa.
Myślałem, że wtedy są komunikaty gdy kopter używa większej mocy na silnikach dla zachowania pozycji lub kierunku.
Ale moje testy z P4 tego nie potwierdziły.

Nie idę w zaparte, że mam rację.
lesz dobrze prawi: "analiza logow przez DJI pomoze ocenic co poszlo nie tak"

Tutaj link jak zczytać logi z nadjanika RC (od 4:40) - ja jeszcze tym się "nie bawiłem" - nie byłem "na musiku"...jak znajdzie się trochę czasu....
https://www.youtube.com/watch?v=C6Eb8gs ... e=youtu.be

Ps.Co do doświadczenia to "kamieniem rzucać nie będę" ;-)
Pozdrawiam. :), :)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic flyaway

Post autor: potrek »

Nie masz żadnego doświadczenia. Dałeś ciała... Po prostu spanikowales. Po pierwsze lot na takiej wysokości do tego tak dużej odległości... Po zauważeniu braku reakcji na możliwość sterowania nie zrobiłeś nic... wystarczyło obniżyć pułap i zapewne byłoby lepiej.
Tak czy inaczej mam nadzieje ze nauczyło Cię to czegoś...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 gru 2017, 08:38 przez potrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Mavic flyaway

Post autor: Kamyk »

Szkoda ale cóż... Czasu nie cofniesz. Poprzednicy dobrze napisali- tryb sport i obniżenie pułapu i jestem niemal pewny, że ten lot skończyłby się tylko najedzeniem strachu i zdobytym doświadczeniem.
plama144
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 30 lis 2017, 19:16

Re: Mavic flyaway

Post autor: plama144 »

potrek pisze:Nie masz żadnego doświadczenia. Dałeś ciała... Po prostu spanikowales. Po pierwsze lot na takiej wysokości do tego tak dalekiej odległości. Po zauważeniu braku reakcji na możliwość sterowania nie zrobiłeś nic... wystarczyło obniżyć pułap i zapewne byłoby lepiej.
Tak czy inaczej mam nadzieje ze nauczyło Cię to czegoś...
Własnie obniżyłem lot i starciłem połączenie z dronem możesz zobaczyć na filmiku.
Jagoda pisze:Może zamiast RTH uruchomiłbyś tryb "sport" to "ręcznie" byś wrócił.Może.
Co do trybu sport też był uruchomiony ale za późno.
Zobaczymy co odpowie Dji
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavic flyaway

Post autor: MorF »

Fajnie sie MOD - czyta ze zrozumieniem pkt.20 regulaminu?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic flyaway

Post autor: potrek »

Nie zrobiłeś nic. Twój lot polegał na daniu w palnik i nic więcej.
Sam sobie zasłużyłeś.

Obniżenie lotu za późno, o wiele za późno.

Straciłeś drona na własne życzenie.
Lepiej było rozbić go o mur, w zasięgu wzroku. Byłoby bardziej widowiskowo.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Mavic flyaway

Post autor: Jagoda »

potrek pisze:Nie zrobiłeś nic. Twój lot polegał na daniu w palnik i nic więcej.
Sam sobie zasłużyłeś.

Straciłeś drona na własne życzenie.
Lepiej było rozbić go o mur, w zasięgu wzroku. Byłoby bardziej widowiskowo.
Wyluuzuj krajan, wyluuzuj.
potrek pisze:Właśnie udało mi sie odnaleźć zmodyfikowaną aplikacje dji go. W ustawieniach jest zaznaczony US.
Nawet mapy wyświetlają sie tylko dla tej lokalizacji. Dziś na standardowej apce i najnowszym sofcie, w pełnym lesie ( sosny na 20 metrów ) udało sie poleciec na 1600 metrów. Jutro zobaczę na tej zmodyfikowanej.
A to co?
Nie w palnik? :roll: ;-)

plama144 daj znać jak będzie odpowiedź po analizie przez DJI
Pozdrawiam. :), :)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic flyaway

Post autor: potrek »

Jagoda pisze:
potrek pisze:Nie zrobiłeś nic. Twój lot polegał na daniu w palnik i nic więcej.
Sam sobie zasłużyłeś.

Straciłeś drona na własne życzenie.
Lepiej było rozbić go o mur, w zasięgu wzroku. Byłoby bardziej widowiskowo.
Wyluuzuj krajan, wyluuzuj.
potrek pisze:Właśnie udało mi sie odnaleźć zmodyfikowaną aplikacje dji go. W ustawieniach jest zaznaczony US.
Nawet mapy wyświetlają sie tylko dla tej lokalizacji. Dziś na standardowej apce i najnowszym sofcie, w pełnym lesie ( sosny na 20 metrów ) udało sie poleciec na 1600 metrów. Jutro zobaczę na tej zmodyfikowanej.
A to co?
Nie w palnik? :roll: ;-)

plama144 daj znać jak będzie odpowiedź po analizie przez DJI
Drogi Watsonie,
oczywiście że nie dałem, bo gdybym dał mój dron zrobiłby również flyaway.
Leciałem na wysokości max 100 metrów, w dodatku w polu, nie zagrażając nikomu.
Założyciel tematu chwycił kontroler i dał po zaworach i górę i na odległość ile to tylko fabryka dała, zauważ jak wygląda wychylenie drążków.

Na filmie na 1.03 i dalej widać jak wiatr znosi drona, a kolega dalej leci nie sprawdzając kierowalności, tak więc ...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Mavic flyaway

Post autor: lesz »

tak chcialem z ciekawosci pogode sprawdzic w momencie lotu i mala zagadka
na filmie data 28.11, a w poscie piszesz
plama144 pisze:2017 11 25 oddałem kontroler i przesłałem logi do serwisu. Serwis przesłał dalej.
oraz wspominasz, ze dzien po patchu z 23.11 (czyli niby 24.11, co by pasowalo do daty serwisowej) ale jak to ma sie do tego filmu z 28?
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Mavic flyaway

Post autor: Jagoda »

lesz pisze:tak chcialem z ciekawosci pogode sprawdzic w momencie lotu i mala zagadka
na filmie data 28.11, a w poscie piszesz
plama144 pisze:2017 11 25 oddałem kontroler i przesłałem logi do serwisu. Serwis przesłał dalej.
oraz wspominasz, ze dzien po patchu z 23.11 (czyli niby 24.11, co by pasowalo do daty serwisowej) ale jak to ma sie do tego filmu z 28?
I to ja mam być dr Watson??? :-P
A czy 28.11 to nie jest data publikacji na YT? - nie znam się i nie mam konta na YT,FB,Tw itd. (ponoć mnie nie ma w ogóle, jak niektórzy twierdzą :lol: )
Jeżeli tak, to wsio może się zgadzać.
Z drugiej strony
-może lepiej skupić się na problemie sensu stricto "praktyczno - technicznym"?
Bez naruszania pkt. 20, txt. "zasłużyłeś"...itd,itp.

potrek
plączesz się w zeznaniach ;-)
pełny las to nie pole
pole to nie pełny las - -no chyba, że na tym polu rośnie pełno 20m sosen :lol:
Pozdrawiam. :), :)
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Mavic flyaway

Post autor: lesz »

Jagoda pisze:I to ja mam być dr Watson??? :-P
ponoc nie ma glupich pytan, tylko sa takowe odpowiedzi :P

jakos nie wydaje mi sie, ze YT gdy wrzucasz film na niego, ingeruje zmieniajac cyferki/date we wgrywanym filmie :D wiem, wielki brat patrzy ale jeszcze chyba nie jestesmy na tym etapie ;)
moje logi, jesli lot byl np. 25 to pokazuja potem 25... stad pytanie :) bo jesli program czy strona XX robi takie zmiany odtwarzajac logi, to rownie dobrze cala reszta wgranej histori moze byc ... niewiele warta

(i mozesz byc nadal watsonem - podpisano sherlock ;) )
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ