Motor Idling (Loose or Missing Propeller) w P3A

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Morfeusz79
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 21:10

Motor Idling (Loose or Missing Propeller) w P3A

Post autor: Morfeusz79 »

Dziś pojawił mi się kolejny problem z moim phantom'em 3 adv. Zrobiłem kalibrację IMU i po odpaleniu silników pojawił się komunikat Motor Idling (Loose or Missing Propeller) ? Ponowiłem kalibrację, tym razem w innym miejscu, w łazience na podłodze, bo wcześniej dron stał na biurku przy wyłączonym komputerze. Ale niestety po uruchomieniu silników znów ten sam komunikat. Nie wiem czy stan naładowania baterii ma coś do tego, był na poziomie 20% (aktualnie się ładuje do pełna żeby sprawdzić co będzie dalej. Miał ktoś taki problem? Na zagranicznym foru wyczytałem, że często jest ten komunikat po update bez zrobienia kalibracji IMU. Proszę o pomoc co i jak zrobić, jeśli ktoś już miał ten problem i go skutecznie rozwiązał.
Morfeusz79
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 21:10

Re: Motor Idling (Loose or Missing Propeller) w P3A

Post autor: Morfeusz79 »

Problem rozwiązany. A przyczyna jego w moim przypadku było odpalanie silników bez założonych śmigieł :) W standardzie to robiłem i nie było żadnych komunikatów. Dopiero teraz po naładowaniu baterii zrobiłem raz jeszcze kalibrację i po odpaleniu silników znów komunikat. Coś mnie tknęło i założyłem śmigła, bo pomyślałem że może regulatory nie wyczuwają obciążenia i bingo. Z założonymi śmigłami brak jakichkolwiek komunikatów i problemów :)
ODPOWIEDZ