DJIGO4 problem z zasięgiem wideo.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

guru
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 13:14
Kontakt:

DJIGO4 problem z zasięgiem wideo.

Post autor: guru »

Witam.
Nigdy nie latałem (bo nie było potrzeby) dalej niż 100-200m, teraz gdy zacząłem latać dalej (ale też nie specjalnie 200-500m) zważyłem że bardzo często zrywa mi transmisje obrazu do tabletu. Sprawdzałem już różne wersje tabletów/telefonów i to nie to.
Jak wchodzę w Image transmission setting to widzę bardzo słabe zasięgi poszczególnych kanałów (chyba że ma być na odwrót im bliżej 100 tym lepiej??)...
Tak samo nie mogę zmienić channel mode na custom. Gdzieś szperając po necie widziałem że w tym oknie pojawiają się nawet różne freq: 2,4 i 5 Ghz...U mnie tego nie ma..
Obrazek
Co o tym sądzicie?

Model to DjiPhantom 4...
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJIGO4 problem z zasięgiem wideo.

Post autor: rika2017 »

Bardzo kiepsko coś masz. aparatura skierowana na drona?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJIGO4 problem z zasięgiem wideo.

Post autor: potrek »

Mój phantom 4 potrafił latać na 2,5 km bez zrywania zasięgu - dalej się bałem (sprzyjające warunki-płaski teren bez przeszkód ),w bardzo ciężkich warunkach pełno wifi wokół wifi i sosny na 30 metrów leciał na 1km i wtedy potrafił zerwać.
guru
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 13:14
Kontakt:

Re: DJIGO4 problem z zasięgiem wideo.

Post autor: guru »

Powiem lepiej...To jest wykres jak jestem dwa metry od drona :(
A jak u Was wygląda ten ekran??
A czy nie jest tak że noise level to poziom szumów, czyli im bliżej -100 tym lepiej??
Dogepl
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 10:44

Re: DJIGO4 problem z zasięgiem wideo.

Post autor: Dogepl »

guru pisze:Witam.
Nigdy nie latałem (bo nie było potrzeby) dalej niż 100-200m, teraz gdy zacząłem latać dalej (ale też nie specjalnie 200-500m) zważyłem że bardzo często zrywa mi transmisje obrazu do tabletu. Sprawdzałem już różne wersje tabletów/telefonów i to nie to.
Jak wchodzę w Image transmission setting to widzę bardzo słabe zasięgi poszczególnych kanałów (chyba że ma być na odwrót im bliżej 100 tym lepiej??)...
Tak samo nie mogę zmienić channel mode na custom. Gdzieś szperając po necie widziałem że w tym oknie pojawiają się nawet różne freq: 2,4 i 5 Ghz...U mnie tego nie ma..
Obrazek
Co o tym sądzicie?

Model to DjiPhantom 4...
Czy po zerwaniu transmisji w locie, na podglądzie widzisz jak kamera jest skierowana na prawą nogę phantoma, jest lekko przekrzywiona? Czy zeruje ustawiania kamery ?
guru
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 13:14
Kontakt:

Re: DJIGO4 problem z zasięgiem wideo.

Post autor: guru »

Nie, gimbal jest OK... zrywa na chwile tylko transmisje video....
ODPOWIEDZ