P3A - nowy soft...

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Fajowy
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 18:57
Lokalizacja: dolnyslask

P3A - nowy soft...

Post autor: Fajowy »

Witam.
Koledzy jak dziala najnowszy soft 1.11.2 w P3A ?
Nie aktualizowalem bo jakis czas temu byly rozne opinie o tym sofcie - rzekomo czesto P3A robily kreta lub zachowywaly sie dziwnie po upgreadzie.
Caly czas latam na: 1.8.80 i nie mam zadnych problemow.
Ciagle w DJI Go mam komunikaty, ze nalezy zrobic upgrade. Pewnie dojdzie do sytuacji gdy calkowicie zablokuje mozliwosc startu, stad decyzja o uaktualnieniu sotu.
I drugie pytanie - czy naprawde konieczna jest kalibraca IMU po kazdym Upgreadzie? Jak 2 lata temu kupowalem swojego P3A - od razu musialem zrobic UPGRADE softy bo nawet silniki ruszyc nie chcialy. Nie robilem kalibracji IMU i do dzisiaj latam bez zadnych problemow. Nadmienie, ze zyroskop i Akcelerator w DJI Go pokazuje mi prawidlowe parametry.
Aktualne moje wersje softow:
APP - 3.1.11
P3A - 1.8.80
RC - 1.6.0
Zapomnialem o jeszcze jednym. Producent pisze, ze nowy soft ogranicza wysokosc do 30 m i odleglosc do 50 m jezeli bede uzywal aplikacji nie autoryzowanych przez DJI. Jak sie ma w takim badz razie wspolpraca z Litchi. Mam tez ten soft i czasami go uzywam.

Pozdrawiam
Piotrek
Syma X8W , Phantom 3 Advanced
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: P3A - nowy soft...

Post autor: gorszysort »

Nie aktualizuj Dji Go ani RC, to nie będziesz musiał aktualizować drona.

Ja jestem na 1.7 i wyżej nie planuję.
Od roku wszelkie "upgrade'y" mają za cel ułatwienie użytkownikom decyzji o przejściu na nową platformę, a nie poprawienie czegokolwiek.

Temat był poruszany wielokrotnie; zasada jest prosta - jak wszystko działa, to nie ruszaj.
Fajowy
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 18:57
Lokalizacja: dolnyslask

Re: P3A - nowy soft...

Post autor: Fajowy »

Dzieki za odpowiedz - tak wlasnie myslalem. Lepiej nie ruszac czegos co dziala jak trzeba.
Boje sie poprostu ze jak pojade gdzies w plener - rozloze sprzet i nagle komunikat, ze trzeba zrobic upgrade ale tak jak podpowiedziales - wylaczam w tablecie automatyczna aktualizacje DJI GO i po klopocie :)

Jeszcze raz Dzieki
Pozdrawiam
Syma X8W , Phantom 3 Advanced
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: P3A - nowy soft...

Post autor: gorszysort »

Fajowy pisze:Boje sie poprostu ze jak pojade gdzies w plener - rozloze sprzet i nagle komunikat, ze trzeba zrobic upgrade
Słusznie się boisz - sam tak miałem. Ale skoro juz zmarnowałem przez to cały dzień, to uznałem że więcej tak nie będzie - nie będę tańczył jak mi DJI zagra.
Znalazłem tutorial jak się pozbyć tego komunikatu (z jakiegoś tam pliku się usuwa kilka linii). Gdy widzę komunikat - usuwam te linie i działa (dopuki DJI Go nie pobierze ponownie informacji o aktualizacjach).
ODPOWIEDZ