DJI Phantom 3 SE

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

bart1987
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 20:33

DJI Phantom 3 SE

Post autor: bart1987 »

Witam. Zakładam temat nt. stricte tego modelu ponieważ interesuje mnie jego zakup natomiast w Internecie nie jest dużo informacji na jego temat. Ma kamerę 4K co bardzo mnie cieszy lecz z drugiej strony ulepszone ponoć połączenie FPV przez wifi. PH3 z kamerą 4K byłby dla mnie idealnym rozwiązaniem gdyby np. miał zasięg 1-1,5km w dzielnicy domów jednorodzinnych (nie blokowisk). Na YT są filmy, które pokazują dużo większe możliwości ale prezentowane na otwartych przestrzeniach. PH3 Standard pod względem zasięgu nie wypada najlepiej. Czego mogę oczekiwać od wersji SE? Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Możecie potwierdzić lub zaprzeczyć teorii o zasięgu, który byłby dla mnie satysfakcjonujący?

Rozważam jeszcze wersję Advanced ale ten choć łączy się przez Lightbridge to nie ma kamery 4K. Wersja Professional natomiast nie mieści się w moim budżecie chyba, że jakaś używka. Pytanie czy jest sens kupować używkę. W cenie nowego SE lub Advanced wersję Pro dostanę już po gwarancji a to chyba lepiej jest mieć w zanadrzu.

Co Wy sądzicie?
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: Carrock »

Pytanie 1. po co 4k? Pytanie 2. Po co 1,5km? Pytanie 3. Jaki budzet?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
bart1987
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 20:33

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: bart1987 »

Ad 1. Nie chce kupić drona, który będzie służył tylko do zabawy. Chcę mieć możliwość ewentualnego zarobkowania. Full HD jest OK ale z czasem materiał w 4K będzie bardziej pożądany.

Ad 2. Jakie to ma znaczenie po co? Tyle bym chciał ale nie mówię, że od razu będę latał na takie odległości.

Ad 3. Budżet do 3000 zł na nowego, do 2500 zł na używkę.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: PiotrSz »

bart1987 pisze: PH3 z kamerą 4K byłby dla mnie idealnym rozwiązaniem gdyby np. miał zasięg 1-1,5km w dzielnicy domów jednorodzinnych (nie blokowisk).
Masz uprawnienia BVLOS oraz niezbędne pozwolenia do latania w ten sposób że rwiesz się do latania na 1000-1500m ?
bart1987 pisze:PH3 Standard pod względem zasięgu nie wypada najlepiej. Czego mogę oczekiwać od wersji SE?
Tego co oferuje Standard tyle że z kamerą 4K
bart1987 pisze:Rozważam jeszcze wersję Advanced ale ten choć łączy się przez Lightbridge to nie ma kamery 4K.
Zależy do czego będziesz używał tego phantoma, jeśli amatorsko to Advance Ci wystarczy, jeśli zastosowania profesjonalna to 4K.
bart1987 pisze:Pytanie czy jest sens kupować używkę.
Jeśli znajdziesz nie zajechaną używkę P3P to opłaca się i jest sens jeśli będzie w dobrej cenie.
bart1987 pisze:W cenie nowego SE lub Advanced wersję Pro dostanę już po gwarancji a to chyba lepiej jest mieć w zanadrzu.
Jak coś pada to przeważnie na początku, z mojego doświadczenia serwisowego jeśli Phantom 3 nie był skretowany to nic się psuje.
Carrock pisze:Pytanie 1. po co 4k?
jeśli ma taką potrzebę to czemu 2,7K ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: Verid »

bart1987 pisze: Jakie to ma znaczenie po co?
bart1987 pisze:Chcę mieć możliwość ewentualnego zarobkowania.
Jak zdobędziesz papier niezbędny do zarobkowania to dowiesz się przy okazji jakie to ma znaczenie. :mrgreen:

EDIT - Piotr ma szybszą klawiaturę.
Ten wredny...
bart1987
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 20:33

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: bart1987 »

Skupiacie się nad racjonalnością mojego pomysłu a nie na racjonalności wyboru tego drona. Nie szukam tutaj opinii czy powinienem latać czy nie tylko jaki dron będzie właściwy.

Edytuj posty!
PiotrSz pisze:
bart1987 pisze:PH3 Standard pod względem zasięgu nie wypada najlepiej. Czego mogę oczekiwać od wersji SE?
Tego co oferuje Standard tyle że z kamerą 4K
No dobra, a co z filmikami, na których latają na odległości nawet większe niż 1KM? Standard o ile mi dobrze wiadomo to tylko kilkaset metrów...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: Verid »

bart1987 pisze: Nie szukam tutaj opinii
To nie jest opinia tylko stan prawny na chwilę obecną. Początkujący z reguły nie mają świadomości że tymi zabawkami też rządzą jakieś prawa a biorąc pod uwagę a że zadajesz bardzo podstawowe pytania to o jakiekolwiek pojęcie w temacie cię nie posądzam.
bart1987 pisze:jaki dron będzie właściwy.
bart1987 pisze: Zakładam temat nt. stricte tego modelu
To może się zdecyduj o co ci chodzi? Szukasz sprzętu filmującego 4K z zasięgiem kilometr+ czy stricte informacji nt. P3SE? Póki co postawiłeś 2 bardzo ogólne warunki z czego jeden bardzo typowy dla osób bez doświadczenia - zasięg zależy od tak wielu czynników że tylko marketingowy bełkot producenta jest w stanie ci "zagwarantować" ze polecisz na tyle a tyle. To co podałeś (kilometr i 4K) można osiągnąć Ph2 z GoPro. Ale nie zawsze i nie wszędzie. Tak samo z Ph3. Są miejsca w których Ph3 niezależnie od wersji wyciska kilo ale są tez przypadki gdzie mimo P3P zasięg się kiepści w połowie tego dystansu bo jakieś żelastwo w okolicy, bo domorosły radioamator, bo burza na słońcu, bo pilot z Bożej łaski wleciał za górkę itp itd.
Poza tym Ph3S jest bardzo chętnie modowany w celu zwiększenia zasięgu, tak mechanicznie jak softwareowo.

PS - edytuj posty a nie wal jednego pod drugim.
Ten wredny...
bart1987
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 20:33

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: bart1987 »

Przede wszystkim informacji nt. P3SE ponieważ dla mnie cena jest spoko i parametry też byłyby odpowiednie gdyby w sprzyjających warunkach mógł osiągnąć taki dystans jak bym chciał. Tak trudno to zrozumieć? Doskonale wiem, że w jednym miejscu może lecieć dalej, w innym bliżej. Odnośnie postu to sorry, myślałem, że się złączą.

Po ile Wy macie lat, że nie potraficie normalnie podejść do tematu i odpowiedzieć na pytanie tylko wytykacie błędy. To nie Wy będziecie za nie płacić.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: PiotrSz »

bart1987 pisze:Po ile Wy macie lat, że nie potraficie normalnie podejść do tematu i odpowiedzieć na pytanie tylko wytykacie błędy.
A ile ty masz lat że masz w nosie przepisy o których pisałem, bo widocznie masz w nosie skoro masz takie podejście do naszych odpowiedzi ?
Przez takie podejście i pseudo początkujących lataczy jak ty, Ci co trzymają się przepisów mają przechlapane, wkurza mnie to ponieważ mnie też to dotyka! Weź się zastanów do kogo i co masz pretensję!
Pamiętaj że Twoje podejście działa też w drugą stronę, zaczynasz z niewłaściwym podejście a więc jeśli Ci się nie podobają odpowiedzi to jest mi bardzo przykro że mi nie jest przykro.
bart1987
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 20:33

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: bart1987 »

Mam w nosie przepisy? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Z góry zostałem potraktowany jak pijawka a żadnemu z Was nie przyszło do głowy, że chcę to robić legalnie. Tak, biorąc się za zarabianie chcę mieć takie uprawnienia, które mi na to pozwolą. Nie chcę jedynie zmieniać drona po pół roku bo parametry PH3S będą dla mnie niewystarczające.

Zapytanie czy dron może osiągnąć w obojętnie jakich warunkach pewne osiągi to niewłaściwe podejście? Ciekawe...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: Verid »

bart1987 pisze:Po ile Wy macie lat
Przyjacielska rada - z takim podejściem do tematu długość twojej kariery na forum będzie liczona w minutach. Pyskatej i roszczeniowej gimbazy, ciskającej się jak łajno na patyku a nie potrafiącej sprecyzować swoich potrzeb to forum widziało dość i nie musi więcej.

Wracając do tematu, skoro wiesz że "w jednym miejscu może lecieć dalej, w innym bliżej" to wystarczy rzut oka na specyfikację ze strony producenta:

Max Transmission Distance
FCC Compliant: 2.5 mi (4 km)
CE Compliant: 0.3 mi (500m)
(Unobstructed, free of interference)

i już wiesz że z tym kilometrem bez dodatkowej ingerencji będzie problem. Można to zmienić dodatkowymi antenami (temat Agrtek i nakładki na anteny) albo ingerencją w soft tak by Mydelnica myślała że jest w Usiech i nadawała zgodnie z FCC nie z CE ale to oczywista utrata gwarancji i jak coś schrzanisz to bardzo szybka droga do zbrickowania koptera. P3A i P3P wycisną to bez gmerania, oczywiście mając na uwadze to o czym już podobno wiesz w temacie miejsca wiec jeżeli nie piszesz się na przeróbki a ten kilometr+ to niezbędne minimum to odpuść sobie P3SE.

EDIT - kilometr wcale nie jest potrzebny do zarobkowania. To tylko błędne wyobrażenie tych którzy jeszcze nie zarobkują a chcieliby. W rzeczywistości masz niewielkie szanse na zlecenie wymagające przekroczenia 300-400m, to tak BTW.
Ten wredny...
bart1987
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 20:33

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: bart1987 »

Verid pisze: Wracając do tematu, skoro wiesz że "w jednym miejscu może lecieć dalej, w innym bliżej" to wystarczy rzut oka na specyfikację ze strony producenta:

Max Transmission Distance
FCC Compliant: 2.5 mi (4 km)
CE Compliant: 0.3 mi (500m)
(Unobstructed, free of interference)

i już wiesz że z tym kilometrem bez dodatkowej ingerencji będzie problem. Można to zmienić dodatkowymi antenami (temat Agrtek i nakładki na anteny) albo ingerencją w soft tak by Mydelnica myślała że jest w Usiech i nadawała zgodnie z FCC nie z CE ale to oczywista utrata gwarancji i jak coś schrzanisz to bardzo szybka droga do zbrickowania koptera. P3A i P3P wycisną to bez gmerania, oczywiście mając na uwadze to o czym już podobno wiesz w temacie miejsca wiec jeżeli nie piszesz się na przeróbki a ten kilometr+ to niezbędne minimum to odpuść sobie P3SE.
Dziękuję za odpowiedź. Ja na razie nie mam więcej pytań więc nie wiem czy moderator woli temat zamknąć czy zostawić otwarty dla innych pytań nt tego koptera.
Awatar użytkownika
Planteusz
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2017, 13:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: Planteusz »

Dobry wieczór lub dzień dobry, zależy kto o której godzinie to czyta. Mój post będzie dotyczył problemów z zasięgiem P3SE.

Chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na forum. Od trzech tygodni jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Phantoma 3 SE. Jest to mój pierwszy dron. Mnóstwo radości i zabawy. Jestem bardzo zadowolony, choć nie mam porównania.

PROBLEM: Bardzo słaby zasięg. Zależnie od otoczenia mogę odlecieć na 70-120 metrów i dron traci sygnał. 120, może 130 metrów udało mi się zrobić na typowych polach, z dala od miasta. Poprawnie wykonuje procedurę awaryjną jeśli straci łączność(wcześniej przetestowałem sobie utratę sygnału w "kontrolowanych" warunkach). Soft zaktualizowany według DJI GO. Antena kontrolera wizualnie sprawna.

TELEFON: Samsung Galaxy S5 NEO. Gładko śmiga.

SPOSÓB UŻYTKOWANIA: Zasięg drona ok. 100 metrów zupełnie wystarczy amatorowi takiemu jak ja do dobrej zabawy, super zdjęć i filmów, dlatego wcześniej nie zająłem się problemem. Na początku używałem tylko WiFi w telefonie, nie podłączając telefonu za pomocą kabla do kontrolera. Byłem przekonany, że mały zasięg jest spowodowany nieużywaniem połączenia telefonu i kontrolera kablem. Jednak po podłączeniu kontrolera z telefonem kablem, kontroler zjadł mi 1/2 baterii telefonu, a zmiany w zasięgu kontroli drona nie było. Latałem na 5G. Próbowałem różnej kolejności włączania drona, aplikacji i kontrolera.

Czy ktoś miał podobny problem? Czy ktoś ma doświadczenie z procedurą odpalenia tego modelu?

Ps. Oczywiście oglądałem tutoriale na YouTube i oficjalne instrukcje DJI, ale one nie wyjaśniają problemu. Może to być wina słabej jakości tutoriali, lub słabej jakości mojego angielskiego.

Pozdrawiam.
Lepiej pomyśleć dwa razy i coś zrobić,
niż zrobić dwa razy i zacząć myśleć.
shapeshifter
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 23:08

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: shapeshifter »

Mam 3se i nie mam problemów z zasięgiem.
Awatar użytkownika
Planteusz
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2017, 13:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: Planteusz »

shapeshifter pisze:Mam 3se i nie mam problemów z zasięgiem.
Czy możesz zdradzić jak krok po kroku w kolejności(o ile ważne) wygląda procedura włączenia aplikacji, kontrolera i przygotowanego do startu drona? ;-)
Lepiej pomyśleć dwa razy i coś zrobić,
niż zrobić dwa razy i zacząć myśleć.
ODPOWIEDZ