DJI Phantom 3 SE

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
nytas
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 10:53
Lokalizacja: Rybnik, śląsk
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: nytas »

A na jakim sprzęcie oglądasz te surowe pliki? Może komp za słaby...
DJI Air 3 RC2, Eachine E010,
bart1987
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 20:33

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: bart1987 »

No na pewno zintegrowana karta graficzna ale tak jak pisze, gdy dron leci przód/tył/lewo/prawo to obraz jest płynny. Gdyby była to kwestia komputera to sądzę, że klatkowanie występowałoby bez względu na to jak poruszał się dron. W tym przypadku klatkowanie jest tylko wtedy gdy się obraca. Ruchy w górę i w dół również są płynne.

Możliwe żeby mocowanie gimbala miało na to jakiś wpływ?
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: Kamyk »

To chyba normalna rzecz, że sygnał, który napotyka wiele przeszkód traci na sile. Możliwe, że to nie jest klatkowanie, tylko wyłączona synchronizacja pionowa karty graficznej. Czy obraz na komputerze wygląda, jakby dzielił się na pół w poziomie. Przykład chociażby z gry: https://www.download.net.pl/upload/News ... earing.png. Jeżeli nie to, wtedy wziąłbym się za zgłoszenie tego do serwisu, bo domniemam, że dron jest jeszcze na gwarancji.
bart1987
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 20:33

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: bart1987 »

Nie, nie ma takiego efektu. Czy może mieć na to wpływ karta pamięci? Wydaje mi się, że jej też nie powinno robić różnicy czy kamera się odwraca czy obniża/podnosi choć co do zależności nagranego obrazu od zamontowanej karty pamięci już nie mam pewności. Z technicznego punktu widzenia raczej nie ma to znaczenia.

Co do jakości sygnału... Wzmacniacze w postaci dodatkowych anten rozwiążą taki problem?

Notabene... jak interpretujecie wskaźniki KP? Ostatnio w aplikacji DroneRadar pojawiły się ostrzeżenia jeśli poziom jest zbyt wysoki. Na czym Wy bazujecie?
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: Kamyk »

A próbowałeś obejrzeć na jakimś innym urządzeniu(inny komputer, telewizor) aby wykluczyć jedną z domniemanych przyczyn?
bart1987
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 20:33

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: bart1987 »

Tzn. wczoraj odpaliłem taki plik w Adobe Premiere Pro i tam jest OK więc ten temat jest załatwiony. Zastanawiam się co z polepszeniem sygnału. Dodatkowe anteny przyniosą jakąś znaczącą różnice?

Aktualizacja 31.10.2017:

Niestety z przykrością stwierdzam, że mi "ulepszeń" zasięg FPV po wifi jest dramatyczny. Odległość 100-150 metrów i dron traci kontakt z APARATURĄ w otwartej przestrzeni :( Zaczynam rozważać wymianę na używkę Professional.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: kaktus »

Może trzeba zrobić aktualizacją aparatury i drona ? ja co prawda w ph4 ale po aktualizacji ph miąłem problem z video trzeba było jeszcze zrobić aktualizacje aparatury, może w se jest podobnie.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: potrek »

bart1987 pisze:Tzn. wczoraj odpaliłem taki plik w Adobe Premiere Pro i tam jest OK więc ten temat jest załatwiony. Zastanawiam się co z polepszeniem sygnału. Dodatkowe anteny przyniosą jakąś znaczącą różnice?

Aktualizacja 31.10.2017:

Niestety z przykrością stwierdzam, że mi "ulepszeń" zasięg FPV po wifi jest dramatyczny. Odległość 100-150 metrów i dron traci kontakt z APARATURĄ w otwartej przestrzeni :( Zaczynam rozważać wymianę na używkę Professional.
Ja swoim standardem na otwartej przestrzeni latałem na 1,5 kilometra, więc coś ewidentnie nie tak u Ciebie...
Szwagier321
Posty: 1
Rejestracja: środa 24 sty 2018, 17:12
Lokalizacja: Żuromin

Jakie macie opinie na temat Drona Dji Phantom 3 SE

Post autor: Szwagier321 »

Jestem zainteresowany kupnem Dji Phantom 3 SE.
Chciałbym go kupić ze względu na daleki zasięg i kamerę 4k. Czy parametry podane przez producenta są prawdziwe i jakie opinię macie na temat tego Drona

[Mod] - przeniesiono. Proszę korzystać z wyszukiwarki przed założeniem nowego tematu.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Jakie macie opinie na temat Drona Dji Phantom 3 SE

Post autor: rika2017 »

Daleki zasięg xD, chyba nie doczytales że jego zasięg to padlina.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
VanDark
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 28 sty 2018, 01:55
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 SE

Post autor: VanDark »

Wcale nie jest tak źle z zasięgiem SE. Uważam że to bardzo dobra opcja dla osób zaczynających zabawę z dronami.
Wszystko zależy czego potrzebujesz. Jeśli to Twój pierwszy to nie zastanawiaj się tylko kupuj.
I nie słuchaj pierwszej lepszej opinii. Poczytaj - dużo tu informacji.
Ja kupiłem latam obecnie na 2km (dalej się trochę boję ale rekordziści lataja na 3.5km) i uważam że nie znajdziesz nic nowego na rynku w lepszej cenie.
ODPOWIEDZ