DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: mohinder »

Chciałem stworzyć listę urządzeń pracujących bez problemów z aplikacją DJI GO 4. Widziałem sporo zapytań o to w sieci i proponuję stworzyć taką listę.

Działające bez problemów:
HTC 10
Samsung Note 4
IPad 2017
OnePlus 3T
iPhone 5s
Ipad Mini 3
Ipad Mini 4 (nie łączy się po aktulaizacji do wersji IOS 11.1.1 ale aktualizacja 11.1.2 rozwiązała problem, nie wchodzi do niektórych aparatur)
Iphone 7+
Samsung Galaxy s5 neo
Huawei p9
MEDION Lifepad P8912
LeEco Le Max 2 Pro X820


Sprawiające problemy:
Samsung Note 3
Huawei P8 Lite
HTC ONE M8s
Huawei Honor 7
Ostatnio zmieniony piątek 17 lis 2017, 20:08 przez mohinder, łącznie zmieniany 6 razy.
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: Be0wulff »

Działa bez problemów na HTC M8s. Kupiłem tablet Lenovo P8 i jedzie do mnie, jak dojedzie dam znać.
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: luc4s »

IPad 2017 bez problemów
Huawei P8 Lite, często apka się wieszała.
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: Odp: DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: arocopter »

luc4s pisze:IPad 2017 bez problemów
Huawei P8 Lite, często apka się wieszała.
iPad mini 4? Masz z/bez modemu GSM?

Wysłane z OnePlus 3T
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: luc4s »

Nie mam mini, jak pisalem ipad 2017 inaczej zwany 5 z modemem.
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: arocopter »

luc4s pisze:Nie mam mini, jak pisalem ipad 2017 inaczej zwany 5 z modemem.
Czyli 9,7"... Mam starą 2, ale nawet nie próbowałem jej przymierzyć do aparatury. Myślałem, że preferowane jest max 8".
Mam MiPada i OnePlus 3T i też żadnych kłopotów. Nosiłem się na nowego iPada, ale jednak wygoda 8" MiPada zwycięża.
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: luc4s »

Mam uchwyt od pgytech
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: potrek »

Jak sądzicie ipad mini 4 bez lte i gps będzie ok ?
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: mohinder »

według teorii powinno być ok, ale już nie wiem na pewno bo zauważyłem, że co wersja DJI GO się zmienia to zmienia się lista urządzeń pracujących poprawnie. Dla przykładu mój HTC 10 pracował do wersji 4.1.8 bez problemu, a od wersji 4.1.9 i teraz na 4.1.10 zdarzają się jakieś dziwne rzeczy z obrazem. Nie zawiesza się aplikacja tylko obraz robi się albo jak w maincrafcie albo widać tylko górną część obrazu. Po chwili to przechodzi ale nie jestem już pewien sprzętu, który pracuje i będzie pracował bez problemu. Do tego HTC One M8 który również pracował bez problemu teraz ma jakieś bardzo duże opóźnienia w działaniu, już nie tylko w obrazie.
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: Be0wulff »

Na Lenovo P8 tablet 8". Dziala, tydzień latania po 3 baterie dziennie i wszystko ok.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Go 4 na jakim sprzęcie z Maviciem

Post autor: mohinder »

Dzisiaj wreszcie próbowałem z świeżo zakupionym Ipadem mini 4. Niestey myślałem, że wyjdę z siebie. Ipad w ogóle się nie łączył, ani aparaturą ani z dronem. Kombinowałem z kablami, gniazdami i nic. Zacząłem szukać w sieci i znalazłem na forum dji, że dosyć dużo ludzi nagle zaczęło mieć problemy takie same. Okazało się, że Apple coś skopało w aktualizacji systemu. Na szczęście pojawiła się dzisiaj kolejna mała aktualizacja i już wszystko działa jak należy.
Przy okazji wyszedł kolejny problem o którym czytałem przed zakupem ipada ale ostatecznie nie wierzyłem. Otóż znalazły się osoby, które nie mogły zamontować swojego ipada w aparaturę. Wszyscy inni twierdzili, że na pewno wchodzi w mocowanie. Niestety ja należałem do tych którym nie udało się zamontować ipada w uchwycie. Okazuje się, że aparatury albo są różne albo są z różnych form robione. A doszedłem do tego, bo kiedyś widziałem filmik jak zapobiec przypadkowemu przełączeniu w tryb sport podczas rozchylania uchwytu. W mojej aparaturze jest po prostu nie możliwe fizycznie, a to znaczy, że uchwyt nie otwiera się jednakowo szeroko we wszystkich aparaturach. W mojej musiałem zebrać z obu stron dosłownie po pół milimetra plastiku jakby nadlanego i ipad wchodzi. Tego plastiku zebrałem na tyle aby nie było możliwe przełączenie w tryb sport prawym uchwytem. Po tych pierwszych próbach jednak stwierdziłem, że muszę zrobić sobie jakiś uchwyt aby ipad był za aparaturą nad antenami.
Aha i jeszcze jedno, może komuś się przyda taka informacja. Ipad mieści w torbie z zestawu combo, Co prawda nie jest zamknięty w kieszonce ale nie wypadnie i nie trzeba nosić go osobno. Dodatkowo założyłem na ekran folię antyodblaskową i dziękując dzisiejszej pogodzie mogłem sprawdzić widoczność w słońcu i jest dobrze.

ps. Do zakupu Ipada z systemem którego nie lubię zmusiła mnie sytuacja z aplikacjami androidowymi, które często mają problemy i brak aplikacji DJI GS pro na androidzie.
ODPOWIEDZ