Nowy P4 - wskazania baterii

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mj9111
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 28 sie 2017, 19:11

Nowy P4 - wskazania baterii

Post autor: mj9111 »

Witam, niedawno zakupiłem pierwszego P4.

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników w temacie baterii. Mianowicie w aplikacji dji pojemność całkowita baterii wacha się od 5050 do 5250, wacha się w tym przedziale bez żadnej reguły. Raz po ładowaniu ma np. 5100 a raz 5210 i tak rózne wartości po ładowaniach.

Dodatkowo napięcie w celach rozkłada się jakoś nierównomiernie. Przykładowy stan na 79%: 4,12V 4,05V 4,08V 4,14V

Podana pojemność baterii producenta powinna być 5350.

Sprzęt fabrycznie nowy.

Jako gratis do zakupu dostałem oryginalny hub ładujący podpinany do oryginalnej ładowarki dji, na 3 baterie, nie wiem czy ma to znaczenie ale tym też kilka razy ładowałem.

Czy jest to normalne, czy powinienem się tym martwić?

Dron lata normalnie, nie wyskakuję żaden error baterii jednak mierzi mnie trochę ta niska pojemność baterii oraz wachania.

Jeśli bateria jest felerna to nie chciałbym mieć nagłej niespodzianki w postaci rozbicia phantoma.
Dogepl
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 10:44

Re: Nowy P4 - wskazania baterii

Post autor: Dogepl »

Sprawdzałem przed chwila na 3 swoich pakietach mam również różne wskazania dotyczące pojemności, napięcie na wszystkich celach jest identyczne, natomiast podczas obciążenia są drobne odchyły, myśle ze wszystko Ok u ciebie.
mj9111
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 28 sie 2017, 19:11

Re: Nowy P4 - wskazania baterii

Post autor: mj9111 »

Tak, jednak u mnie nawet bez obciązenia odchyły dobiegają do 0,09v. A to chyba już duża róznica...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowy P4 - wskazania baterii

Post autor: Verid »

mj9111 pisze:Czy jest to normalne, czy powinienem się tym martwić?
Dogepl pisze:myśle ze wszystko Ok u ciebie.
mj9111 pisze:Tak, jednak u mnie
Jeżeli jesteś przekonany o tym że powinieneś się martwić niezależnie od tego co piszą inni to nie zawracaj głowy pytaniami. :roll:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Wojtek03
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 lip 2017, 08:17
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Nowy P4 - wskazania baterii

Post autor: Wojtek03 »

Po naładowaniu "raczej" powinno być równo na każdej z cel.
Ogólnie jeżeli przekracza Ci 0.1V bez obciążenia t znaczy że coś może być nie tak.
Walkera, Syma ,Nine Eagle, Tarot, MJX, DJI, Zerotech, AEE
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowy P4 - wskazania baterii

Post autor: Verid »

Wojtek03 pisze:Po naładowaniu "raczej" powinno być równo na każdej z cel.
Nie "raczej powinno" tylko "powinno". Przeładowanie jest diablo niebezpieczne więc jeżeli po naładowaniu jest rozjazd w górę to jest kłopot. Tyle ze kolega wyraźnie napisał:
mj9111 pisze:Przykładowy stan na 79%
Baterie DJI wręcz słyną z gównianej jakości więc taki rozjazd to nic nadzwyczajnego.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ