Phantom 3 Professional czy Advanced

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Seneszal
Posty: 17
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 12:49

Phantom 3 Professional czy Advanced

Post autor: Seneszal »

Cześć!
Od jakiegoś czasu latam Phantomem 3 Advanced. Udało mi się dopaść, w niezłych pieniądzach, Phantoma 3 Professional. Zastanawiam się, którego sobie zostawić. W Adv nagrywam filmy w 1080p w 60 klatkach. Czy różnica w bitrate będzie widoczna?
Może są jakieś inne różnice, o których nie wiem. Może dla 4K warto?
Jeśli ktoś ma porównanie, to proszę o opinie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Professional czy Advanced

Post autor: Verid »

Seneszal pisze:Czy różnica w bitrate będzie widoczna?
Jaja sobie robisz? Mając obydwa modele w garści, zamiast nagrać dwie próbki ze stojących obok siebie maszyn i porównać która ci bardziej odpowiada, ty pytasz na forum czy różnica w bitrate będzie widoczna?
Ten wredny...
Seneszal
Posty: 17
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 12:49

Re: Phantom 3 Professional czy Advanced

Post autor: Seneszal »

Tak. Pytam. Może ktoś ma jakieś doświadczenia. Chcę się szybko pozbyć drugiego drona. Mam na poniedziałek umówionego gościa, który pewnie weźmie ode mnie jednego z nich. Z resztą Pro jest na razie w drodze.
Będzie jutro. Mogę Ci szczegóły jeszcze wytłumaczyć dokładniej jeśli chcesz.

Poza tym może na przykład obraz z Pro lepiej wygląda w nocy, albo pod słońce, albo w warunkach, których w czasie stania obok siebie dwóch maszyn nie będę miał. Wszystkiego nie sprawdzę a nie mam wiele doświadczenia w tym temacie.

Poza tym pytałem o ewentualne inne różnice. Poza ładowarką, bo o tym wiem.

Możesz coś wnieść do tematu? Bo bycie wrednym tylko dla sportu jest niegrzeczne.

Pozdrawiam,
Ten wredny dla wrednych
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Professional czy Advanced

Post autor: Verid »

Wredny dla sportu dopiero mogę być jeżeli masz taką potrzebę i twój odbiór tego jako grzeczne lub nie nie będzie leżał w granicy moich zainteresowań.
Od jutra do poniedziałku masz w kit czasu na testy to raz i nie, do subiektywnej oceny różnic w bitrate nie musisz tego testować w KAŻDYCH możliwych warunkach. Dwa - pytanie innych co lepiej podpasuje TWOIM preferencjom to albo szczyt lenistwa albo głupoty. Możesz wybrać oba. Trzy - historyjce o umówionym gościu brakuje wiarygodności chyba że trafił swój na swego jak typowi nie robi różnicy czy kupi Pro czy Adv czytaj związane z tym różnice w parametrach technicznych i cenie.
Cztery - pytałeś o inne różnice pisząc o bitrate i ewentualnym 4K (czy warto to też TWOJA decyzja czy potrzebujesz/obrobisz taką rozdzielczość) wiec nie wyjeżdżaj tu z inną ładowarką bo zaraz usłyszysz o kolorze naklejek.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 Professional czy Advanced

Post autor: Jagoda »

Verid pisze: zaraz usłyszysz o kolorze naklejek.
Mówisz i masz ;-)
Na P3P były niby złote ale w zestawie do "samonaklejenia" były też czerwone i niebieskie :mrgreen:
Ja jednak wybrałem taśmę samoprzylepną, co by obudowa się nie rozleciała, bo zaczęła pękać przy mocowaniach śrub - ponoć wada materiałowa zlikwidowana w P3P/A v.2.
Pozdrawiam. :), :)
Seneszal
Posty: 17
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 12:49

Re: Phantom 3 Professional czy Advanced

Post autor: Seneszal »

Verid, musisz mieć naprawdę smutne i frustrujące życie, że się tak wyładowujesz w internecie. Ale ok.

1. Czepiłeś się tego bitrate. Mnie chodzi ogólnie o nagrania. Na papierze widzę, że bitrate jest inne, dlatego o to zapytałem. Nie wiem czym te kamery się Jeszcze różnią. Może, tak jak pisałem, któraś jest lepsza a któraś gorsza. Będę się doszukiwał różnic na podstawie jednego lub dwóch nagrań a może ktoś to już porównywał?

2. Tu nie chodzi o moje preferencje. Mam kamerę sportową. Nagrywa w tej samej rozdzielczości i w tej samej ilości klatek a jest zdecydowanie gorsza od tej z Phantoma. Nie według mnie, a obiektywnie. Da się to ocenić i wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Dlatego o to pytam.
albo szczyt lenistwa albo głupoty. Możesz wybrać oba.
Znowu wychodzi z Ciebie prostak. Ech...

3. Mam znajomego, który wie, że trochę latałem. Nie chce kupować sprzętu od obcej osoby. Umówiłem się z nim na poniedziałek, żeby polatał moim. W tym tygodniu dorwałem Pro. Chłopak jest nastawiony na zakup drona. Wie jaką kasę ma mniej więcej szykować. Jak będę miał 2 to jeden z nich mu pewnie sprzedam. Pytam tylko czy czy warto, żebym zostawiał sobie Pro, czy spróbować mu go sprzedać za kilka stówek więcej. A ty węszysz teorie spiskowe.
A co ma znaczyć, że trafił swój na swego?

4. Dzięki Jagoda za głos w dyskusji. Advanced mam w v2, Pro w sumie nie wiem, w której jest wersji. Nie wiedziałem, że w v2 poprawili sprawę pękania obudowy.Dzięki.

Verid zagląda tu się czepiać, ale gdyby ktoś miał jakieś porównanie lub swoje odczucia to chętnie poznam.

Dzięki i pozdrawiam!
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom 3 Professional czy Advanced

Post autor: gorszysort »

Seneszal pisze:Poza tym może na przykład obraz z Pro lepiej wygląda w nocy, albo pod słońce,
Nie. Sensor jest ten sam.
Seneszal pisze:albo w warunkach, których w czasie stania obok siebie dwóch maszyn nie będę miał.
Pro jest delikatnie bardziej awaryjny. Ma jednego dodakowego chipa który często się psuje.
Seneszal pisze:Poza tym pytałem o ewentualne inne różnice. Poza ładowarką, bo o tym wiem.
Advanced ma niższy bitrate, bo obsługuje rurę FPV i zapis na kartę SD jednym chipem.
W Pro obydwa te strumienie są (a raczej mogą być, to kwestia opcji w aplikacji) nieco szersze.

Odnośnie oceny jakości zdjęć - sensor jest ten sam w Pro i Adv, preprocessing jest ten sam. Bitrate jest więc parameterem pozwalającym obiektywnie ocenić różnicę jakosci pomiędzy tymi konkretnymi produktami.
Innego obiektywnego czynnika nie znajdziesz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Professional czy Advanced

Post autor: Verid »

Seneszal pisze:Verid, musisz mieć naprawdę smutne i frustrujące życie,
Posłuchaj dobrej rady i nie zakładaj biznesu wróżbiarskiego. Mówiąc bardzo delikatnie - nie idzie ci to.

Ad.1Nie czepiłem się bitrate tylko faktu że chcesz by inni zadecydowali za ciebie "czy widać". Mnie też mało interesują wartości na papierze w sensie jak większa to lepsza. Patrzę na obrazek i albo mi się podoba co widzę albo nie. Co z tego że np. ja ci napiszę "słuchaj chłopie, gapię na te surówki z obu Ph i nic a nic różnicy nie widzę" a po mnie przyjdzie dajmy na to Iwan i powie "ty głupku, przecież różnicę widać gołym okiem". To dla ciebie ta maszyna i ty musisz zdecydować czy to co oferuje Adv ci wystarcza czy może jednak w TWOIM odczuciu to co daje Pro jest ładniejsze a do tego przyda ci się 4K

Ad.2 tu dokładnie chodzi o twoje preferencje - na papierze niby to samo ale to ty określiłeś że ten obrazek ze sportowej to dno.

Ad.3 i oczywiście bez różnicy mu czy weźmie tańszy Adv bez 4K lub droższy Pro z 4K bo oczywiście nawet jak wybierzesz Adv to jemu sprzedasz Pro po cenie Adv i oczywiście absolutnie musi go kupić w poniedziałek w związku z czym absolutnie nie będziesz miał możliwości żeby sprawdzić obrazek z którego koptera bardziej ci odpowiada i nie jesteś w stanie samodzielnie ocenić czy rzeczone 4K będzie ci do czegokolwiek potrzebne czy raczej niekoniecznie.
Seneszal pisze:Znowu wychodzi z Ciebie prostak. Ech...
Jeżeli bardzo chcesz również mogę przejść na nazywanie rzeczy po imieniu aczkolwiek myślę że bez tego doskonale zdążyłeś się zorientować w jaki sposób oceniam inteligencję osób którym trzeba paluszkiem pokazać co jest dla nich dobre.
Seneszal pisze:Verid zagląda tu się czepiać,
Kolejny przykład na to że w biznesie wróżbiarskim nie ma przed tobą świetlanej przyszłości. Powody moich wizyt na forum są zgoła inne ale jeżeli przy okazji można wypunktować czyjeś lenistwo bądź niechęć do korzystania z dobrodziejstw ewolucji to nie omieszkam.
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Phantom 3 Professional czy Advanced

Post autor: lesz »

Seneszal pisze:Cześć!
Może są jakieś inne różnice, o których nie wiem. Może dla 4K warto?
jesli pada takie pytanie = nie uzywasz 4K = dla Ciebie nie ma sensu pro, sprzedaj.
(ja osobiscie zostawilbym sobie model z lepsza kamera, bo nawet jesli nie renderujesz w 4k, to mozesz sobie ladnie wykadrowac scene z 4K>FHD. Ale chyba Twoje pytanie zawieralo odpowiedz :P a tu tylko szukasz "potwierdzenia")
Verid jest b.bezposredni, ale od poczatku ma racje. po prostu majac ta komfortowa sytuacje, ze masz oba drony - nagraj te same sceny i sam zadecyduj...
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ