Rozłączenie z DJI Go - Failsafe RTH - czy da się wyłączyć ?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Rozłączenie z DJI Go - Failsafe RTH - czy da się wyłączyć ?

Post autor: waltz »

W weekend leciałem sobie nad uroczą rzeczką nad którą rosną drzewa - świetna "sceneria" (choć na materiale widać "ból" związany z brakiem filtra polar). Przebyliśmy tak około 150-200 metrów (lot około 1 m nad powierzchnią wody, pod drzewami) kiedy w pewnym momencie nastąpiło rozłączenie aplikacji z kontrolerem (na komórce "aircraft disconnected", na kontrolerze wszystko ok) - Mavic (bo o nim mowa) wydarł do góry na zadaną dla RTH wysokość i zaczął udawać się w kierunku miejsca startu... dobrze że rzeka płynęła sobie dolinką w linii prostej i po szybkim dociskaniu wtyczki do telefonu aplikacja odżyła i udało się zatrzymać RTH i wrócić "do ręki".

Wiem już (taka nauczka po chwili stresu) że w przypadku podążania za dronem w takim miejscu warto się z RTH przełączyć nie na miejsce startu ale na operatora (bo jest taka funkcja) ale pytanie czy da się w ogóle wyłączyć RTH w przypadku rozłączeniu z aplikacją ? (gdy kontroler ma pełne połączenie i można przejąć sterowanie ręcznie lub wcisnąć sobie RTH). Rzuciła się komuś w oczy taka możliwość ?
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rozłączenie z DJI Go - Failsafe RTH - czy da się wyłączy

Post autor: talib1990 »

Zmieniasz na hover i wtedy zatrzyma się i zawiśnie aż do momentu twojej reakcji.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: Rozłączenie z DJI Go - Failsafe RTH - czy da się wyłączy

Post autor: yasiu18 »

I módl się żeby udało Ci się przywrócić łączność do wyczerpania baterii..
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozłączenie z DJI Go - Failsafe RTH - czy da się wyłączy

Post autor: waltz »

talib1990 pisze:Zmieniasz na hover i wtedy zatrzyma się i zawiśnie aż do momentu twojej reakcji.
Ale to rozumiem ustawienie "globalne" dla są,ego Failsafe a nie dla szczególnej sytuacji gdy brak połączenia z apką ?
W takiej sytuacji jest to niby tez wyjście byle pamiętać by później przełączyć na RTH
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rozłączenie z DJI Go - Failsafe RTH - czy da się wyłączy

Post autor: pawelsky »

Nie ma czegos takiego jak RTH przy rozlaczeniu z aplikacja (aplikacja nie jest nawet do latania potrzebna). RTH (a wlasciwie failsfe ktorego jest wynikiem) wystepuje przy jedniej z 3 okolicznosci:
- utrata polaczenia z kontrolerem (na conajmniej 3 sekundy)
- niski poziom baterii
- reczne wywolanie RTH
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozłączenie z DJI Go - Failsafe RTH - czy da się wyłączy

Post autor: waltz »

Hmm, to dziwne bo u mnie ewidentne właśnie tak to wyglądało. Mavic był 5 metrów ode mnie wiec nie ma raczej mowy o utracie zasięgu kontrolera (zresztą pokazywał pełny zasięg cały czas).
No ale po pierwsze wiem na przyszłość że lepiej ustawić odpowiednio RTH latając w ten sposób (na operatora) a po drugie po prostu sprawdzę co się stanie jak dołączę w trakcie latania telefon (w bezpiecznych warunkach).
Oczywiście może coś innego miało jeszcze wpływ tylko nie wiem co.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rozłączenie z DJI Go - Failsafe RTH - czy da się wyłączy

Post autor: pawelsky »

waltz pisze:Hmm, to dziwne bo u mnie ewidentne właśnie tak to wyglądało. Mavic był 5 metrów ode mnie wiec nie ma raczej mowy o utracie zasięgu kontrolera (zresztą pokazywał pełny zasięg cały czas).
Wystarczy ze utracil go na chwile (konkretnie 3 sekundy), nie jestes w stanie tego stwierdzic bo nie patrzysz caly czas na kontroler.
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozłączenie z DJI Go - Failsafe RTH - czy da się wyłączy

Post autor: waltz »

Najwyraźniej tak musiało być. Dziś zrobiłem test i po rozłączeniu telefonu z kontrolerem nic się nie dzieje.
Czyli dla mnie nauczka żeby w takich warunkach przedstawiać failover na "hover"

Edit:
Gdybym tylko znalazł taką możliwość :)
ODPOWIEDZ