PH3adv + SHIELD

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Father70
Posty: 6
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 12:32
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

PH3adv + SHIELD

Post autor: Father70 »

Witam

Panowie mam takie dwa problemy z którymi nie umiem sobie sam poradzić i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi.

Latam (bardzo okazjonalnie ale jednak) Phantomem 3 Advance V2 do którego mam podpięty tablet Nvidii SHIELD.
Tablet praktycznie po wyjęciu z pudełka i podłączeniu działa bez zarzutów, obraz żytela, bez żadnej ścinki ale....
No właśnie, jest "małe" ale. Po kolei.
- tablet włączony - aplikacja DJ Go wyłączona
- podpinam kabelek z tableta do nadajnika
- włączam nadajnik - automatycznie uruchamia mi się aplikacja
- włączam drona

Po sprawdzeniu wszystkiego (ew. kalibracji itd) start.
Po jakimś czasie (wydaje mi się, że zawsze tak samo, to jest ok 10-13 minut) aplikacja mi gaśnie - tzn. tablet działa ale wyłącza się DJ GO. Bez paniki robię zawis, tapię ikonkę, uruchamia mi się GO i lecę dalej. Nie wiem czy znów by padła bo zazwyczaj już kończy się bateria...

Czy ktoś miał podobne objawy, co z tym zrobić??
Czy trzeba coś w tablecie poustawiać (włączyć/wyłączyć)???
Shield pracuje na Adnroidzie 7.
Dron i nadajnik nie aktualizowałem, obydwa pracują na oryginalnym oprogramowaniu jakie dostałem (w tej chwili piszę z pracy i nie pamiętam wersji, jeśli to istotne to sprawdzę i podam) - po tym co się naczytałem tu co się dzieje z dronami po aktualizacji jakoś nie mam odwagi i ochoty na aktualizację

Drugi problem może być następstwem pierwszego....
Mianowicie film który nagrywam w czasie lotu jest podzielony. Na ok. 20 min. lotu mam dwa kawałki - pierwszy ok 4.1 GB i reszta ok. 280 MB. Poza tym zauważyłem, że nie nagrywa mi śladu lotu. Tzn nagrywa ale zawsze ten po restarcie aplikacji. To co powinno być od startu do momentu wyłączenia aplikacji (w czasie lotu) przepada, jest tylko fragment od ponownego włączenia apki.
Karta pamięci 64 GB class 10 (markowa) więc powinna się wyrabiać

Umie ktoś pomóc co z tym poradzić ???
Pozdrawiam
Sławek
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: PH3adv + SHIELD

Post autor: Carrock »

Dzielenie plikow normalne. Rozlaczanie raczej tez. Wlacz debugowaniwe usb. Mozliwe, ze inna wersja apki dzialala by lepiej. Musial bys poszukac w necie lub moze ktos kto ma Shielda napisze jaka wersje posiada.
Co masz na mysli przez 'slad lotu'?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Antzuch
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 23:23

Re: PH3adv + SHIELD

Post autor: Antzuch »

Shield z Androidem 7 źle współpracuje z dji go
Wróć do andka 6
Ja tez przez to przechodziłem.


Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: PH3adv + SHIELD

Post autor: s050197 »

U mnie po aktualizacji androida też dji go wylaczalo się po jakimś czasie. Gdzieś głęboko w ustawieniach telefonu znalazłem włączone oszczędzanie baterii.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
ODPOWIEDZ