Nowy gimbal do PH3S brak połączenia z aparaturą .

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

BonieQ
Posty: 3
Rejestracja: środa 31 maja 2017, 13:57
Lokalizacja: 3City

Nowy gimbal do PH3S brak połączenia z aparaturą .

Post autor: BonieQ »

Witam!
Mój problem polega na tym iż mój dron uległ wypadkowi i uszkodził sie gimbal wiec nie wiele myśląc zakupiłem sprawnego gimbala ( zapewnienia ,że sprawny nie jestem pewny dlatego piszę tu na forum) mój stary gimbal działał po wypadku tak : był widok z kamery tylko tyle że szalał na lewo i prawo , po wszelakich próbach i kombinacjach ,które nie przynosiły efektu stwierdziłem ,że kupię uzywany .Podpiąłem ten uzywany gimbal i teraz wszystko ładnie działa oprócz tego ,że na moim kontrolerze cały czas czerwona dioda i brak z nim komunikacji ,próbowałem go jeszcze raz połaczyć ale pika i pika i się nie łączy ,moge jedynie sterować kamerą na rollerze góra dół . Moje pytanie jest takie czy montując gimbal z innego drona muszę cos jeszcze zmieniać i kombinować żeby to się wszystko razem zgrało ?Dodam ,że na starym gimbalu z dronem miałem najnowsze oprogramowanie ,a tym co kupiłem to nie wiem co było ,może to to koliduje ? albo jeszcze jakis mac adres widnieje na kazdym z tych gimbali może tu trzeba coś kombinować ? Świerzy jestem w tych tematach więc Prosze o pomoc .
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowy gimbal do PH3S brak połączenia z aparaturą .

Post autor: Verid »

Prawdopodobnie musisz wykonać procedurę bindowania z nowym gimbalem - twoja aparatura go nie zna i strzela focha. Jak to zrobić, zajrzyj na YT albo do instrukcji. Ph3S nie mam więc nie pomogę ale gdzieś tu na forum mi się przewinął przed oczami podobny problem.
Ten wredny...
BonieQ
Posty: 3
Rejestracja: środa 31 maja 2017, 13:57
Lokalizacja: 3City

Re: Nowy gimbal do PH3S brak połączenia z aparaturą .

Post autor: BonieQ »

Verid pisze:Prawdopodobnie musisz wykonać procedurę bindowania z nowym gimbalem - twoja aparatura go nie zna i strzela focha. Jak to zrobić, zajrzyj na YT albo do instrukcji. Ph3S nie mam więc nie pomogę ale gdzieś tu na forum mi się przewinął przed oczami podobny problem.
Chodzi Ci o bindowanie za pomocą przycisku "link button" ? Jeżeli tak to pisłaem wcześniej ,że nie chce się połączyć podczas tego procesu.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Nowy gimbal do PH3S brak połączenia z aparaturą .

Post autor: potrek »

Wpierw zaznaczasz w Dji go ze chcesz zlinkować i dopiero po tym klikasz link button
BonieQ
Posty: 3
Rejestracja: środa 31 maja 2017, 13:57
Lokalizacja: 3City

Re: Nowy gimbal do PH3S brak połączenia z aparaturą .

Post autor: BonieQ »

potrek pisze:Wpierw zaznaczasz w Dji go ze chcesz zlinkować i dopiero po tym klikasz link button
Tak robiłem ,bo są dwa sposoby na to jeden przez aparature ,a drugi przez aplikacje i nic to nie daje pika tylko cały czas aparatura ale się nie łączy .

[Edytuj posty!]

Zresztą pisałem też w pierwszym poście ,że ze starym gimbalem normalnie się łączy jak go linkuje,a ztym drugim nie.Ktośma jeszcze jakieś pomysły ?
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Nowy gimbal do PH3S brak połączenia z aparaturą .

Post autor: gorszysort »

BonieQ pisze:teraz wszystko ładnie działa oprócz tego ,że na moim kontrolerze cały czas czerwona dioda i brak z nim komunikacji
Ewidentnie nie zbindowany.

Ale powodem nie bindowania może też być wersja FW. Na pewno powinieneś sprowadzić wszystkie moduły drona do tej samej wersji FW. Nie próbuj aktualizacji ponad to co masz na reszcie drona - dodatkowe ryzyko nie jest potrzebne.

Gdy to się uda - powinieneś zacząć działać z bindowaniem. Ph3 Std ma dwa zupełnie rozdzielne linki pomiędzy aparaturą a dronem - obydwa muszą się ustawić. Sprawdź, czy na pewno prawidłowo podłączyłeś anteny do gimbala - podejrzewam że bez anten może się nie zbindować (a nawet może się uszkodzić - rozwarcie powoduje przy wysokich częstotliwościach odbicie sygnału).
ODPOWIEDZ