Zakupy z Chin - prośba o porady

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Smrek
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 08:55

Zakupy z Chin - prośba o porady

Post autor: Smrek »

Od tygodnia mam Phantoma 3 Pro.
Chciałem dokupić kilka rzeczy w chińskim sklepie. Ale najpierw chciałem się poradzić Was (najlepsze źródło jakie znam) o jakość tych produktów i czy warto tam kupować.
Chodzi mi o:

https://eu.banggood.com/Wholesale-Wareh ... 87469.html

https://www.banggood.com/FCMODEL-Upgrad ... 81244.html

Te śmigła maja metalowe nakrętki, oryginały nie. Czy można je stosować?
Mam komplet śmigieł po Phantomie 2 własnie z metalowymi wkładkami, mozna je wykorzystać do Phantoma 3 ?

Jak jest z zamiennikami baterii ? Warto czy odpuścić sobie?

https://www.banggood.com/4500mAh-15_2V- ... 27251.html

Pozdrawiam serdecznie
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Zakupy z Chin - prośba o porady

Post autor: photolucas84 »

plecak mam - kupiony na aliexpress - moim zdaniem warto - chociaż trochę jakby plastikowe pudełko na plecach :) ale lepsze to niż nic.

Co do śmigieł z nakrętkami metalowymi - raczej nie polecam - drgania i wibracje mogą je poluzować lub uszkodzić gwint w silnikach - tak mi się wydaje (ale mogę się mylić).

Ja ze swojej strony z chin kupuję do drona wszystko oprócz części które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo w locie (czytaj śmigła tylko oryginalne, baterie też). Cała reszta typu smycze, plecaki, osłony na gimbal itp itd kupuje u Chińczyków.
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zakupy z Chin - prośba o porady

Post autor: Verid »

photolucas84 pisze:Co do śmigieł z nakrętkami metalowymi - raczej nie polecam - drgania i wibracje mogą je poluzować lub uszkodzić gwint w silnikach - tak mi się wydaje (ale mogę się mylić).
Czytaj - nie wiem, nigdy ich nie miałem, nie mam bladego pojęcia jaki wpływ mają wibracje na ten gwint i czy jakikolwiek i przez grzywę mi nie przejdzie że wibracje działają tak samo na gwint plastikowy jak i metalowy ale muszę coś napisać. Tylko dodam dupochron ze mogę się mylić... :evil:
Ten wredny...
Smrek
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 08:55

Re: Zakupy z Chin - prośba o porady

Post autor: Smrek »

Oryginalne do P3P mam z gwintem plastikowym, ale oryginalne od P2 mam z gwintem metalowym.
Wkręcają się normalnie. Wizualnie kąty łopat niby to samo.
Szukam informacji dlaczego teraz są plastikowe, czy z oszczędności czy z innych uzasadnionych przyczyn ale na razie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Zakupy z Chin - prośba o porady

Post autor: gorszysort »

Ja jakis czas latałem mojego Ph3 Pro na śmigłach z Ph2 (bo takie miałem..). Można latać bez problemu, tylko mocno je dokręcaj.

Inna sprawa że jak coś pójdzie nie tak, to będziesz się zastanawiał czy to była wina śmigieł czy nie. Więc jeżeli kupujesz nowe - to lepiej wziąść plastikowe dla spokoju ducha.
Ja właśnie przesiadłem się na plastiki.
ODPOWIEDZ