lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopterem

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

maciekz
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 20:05
Lokalizacja: Łomża

lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopterem

Post autor: maciekz »

witam wszystkich
Żeby zwiększyć bezpieczeństwo latania i ni zgubić drona (jestem szcześliwym posiadaczem dji mavica) postanowiłem dokupić lokalizator RF-V16 , najpopularniejszego jak wyczytałem na różnych forach dla dronów. Nie chce mi się przepłacać, już wyżyłowałem się na mavica i osprzęt więc znalazłem sporo propozycji na aliexpress.com. Tylko mam zagwozdkę. Ceny tego samego modelu potrafią się różnić nawet dwukrotnie i nie mam pojęcia dlaczego. Czy ktoś z Was przerobił temat i oświeci mnie? Podaję przykładowe linki do takich sprzedaży.
https://www.aliexpress.com/item/Mini-Ki ... 31408.html
i drugi
https://www.aliexpress.com/item/Mini-Pe ... 88793.html
pozdrawiam Maciek
Ostatnio zmieniony wtorek 18 lip 2017, 13:14 przez maciekz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: Verid »

Ten wredny...
maciekz
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 20:05
Lokalizacja: Łomża

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: maciekz »

Niestety podany watek nie odpowiada na moje pytanie. Rozwiązanie discovery buzzer to nie do dji mavica. Poza tym temat stary, chcę go odświeżyć i właściwie ponowić dla mavica, który posiada gps i funkcję odnajdowania koptera ale co z niej po 20 minutach lotu i zerowej baterii. Wskazany watek traktuje zresztą w większości o innych niż koptery latadłach. Ja mam konkretne pytani w stosunku do mavica, do którego mam już drukowany w drukarce 3d dedykowany uchwyt do właśnie lokalizatora RF-V16 jak w linku
https://pl.aliexpress.com/item/HIPERDEA ... c7f3e98848
Dlatego interesuje mnie ten a nie inny lokalizator, zresztą najlepiej oceniany na forach zagranicznych dla mavica ze względu na 2 kierunkową łączność , dokładność, buzzer i inne zalety. Zastanawiają mnie tylko tak duże rozpiętości cenowe tego samego modelu na aliexpress, jak w linkach z 1-go posta.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: Verid »

maciekz pisze:Niestety podany watek nie odpowiada na moje pytanie
Nie, podany wątek poddaje pod wątpliwość bezpieczeństwo zakładania lokalizatora GSM jako szukajki do modelu. Odświeżać nie bardzo jest co bo zasada działania tych wynalazków się nie zmieniła. Chcesz to pakuj tylko miej świadomość że masz szanse przez to glebę zaliczyć.
Ten wredny...
maciekz
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 20:05
Lokalizacja: Łomża

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: maciekz »

zgoda, dlatego jestem na forum i czekam na opinie innych, nikt jednoznacznie nie wypowiedział się we wskazanym przez ciebie wątku , że zaliczył glebę. Szukam więc ludzi , którzy tego lokalizatora naprawdę użyli, a sprzedano go trochę o czym świadczą ślady choćby na ebayu , allegro czy też na chińskich portalach sprzedażowych. Pisze się tylko, że można zaliczyć glebę ale, że się zaliczyło mało widzę.Proszę o o wypowiedzi na temat rzeczywistych doświadczeń. Ja oczywiście jak znajdę wyjaśnienie na temat takiej różnicy cen tego modelu we wskazanych w 1 zapytaniu linkach.i kupię go, zdam natychmiast relację, żeby ktoś po raz drugi nie wyważal otwartych już drzwi.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: Verid »

maciekz pisze:Pisze się tylko, że można zaliczyć glebę ale, że się zaliczyło mało widzę.Proszę o o wypowiedzi na temat rzeczywistych doświadczeń.
Sugerujesz że osoby tam wypowiadające się wyssały swoje stwierdzenia z palca bo po prostu nie lubią trackerów? Ciut chamskie podejście i to delikatnie rzecz biorąc, gratuluję szacunku dla cudzych doświadczeń. To SĄ wypowiedzi na temat rzeczywistych doświadczeń. Życzy sobie kolega konkretny przykład? Proszę bardzo. Grafas - piękny szybowiec termiczny który został rozsmarowany po asfalcie w pierwszym locie po założeniu trackera. Wcześniejsze loty i testy zasięgu bez najmniejszego zająknięcia. Sprzęt prowadzony przez doświadczonego pilota, piękna pogoda i lot VLOS.
maciekz pisze:Szukam więc ludzi , którzy tego lokalizatora naprawdę użyli, a sprzedano go trochę o czym świadczą ślady choćby na ebayu
Ale masz świadomość że latadła to tylko skromny ułamek potencjalnego zastosowania trackera? Może po prostu napisz do tych którzy go kupili na tych chińskich portalach sprzedażowych jak im się sprawdza i gdzie go sobie wsadzili?

Generalnie widzę że szukasz na siłę potwierdzenia słuszności swojego wyboru. No cóż, niektórzy uczą się na cudzych błędach, niektórzy wolą na własnych. Skoro tyle osób tego trackera kupiło to bierz chłopie i zakładaj, w końcu Mavic to nie jakieś tam wielkie pieniądze, jak glebnie to se drugi kupisz a to co znajdziesz dzięki trackerowi będziesz miał jako części zapasowe.
Ten wredny...
maciekz
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 20:05
Lokalizacja: Łomża

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: maciekz »

W żadnym wypadku nie chcę nikogo urazić. Szukam doświadczeń w zawężonej grupie użytkowników dji. To jest elektronika i każda może reagować inaczej, a twój wyjątek wcale nie musi potwierdzać reguły. Problem polega na tym , że ciężko jest znaleźć wątki na forach dotyczące właśnie konkretnego modelu trackera. Gdybym znalazł wątek na jakimś anglojęzycznym forum nie byłoby tu mnie i nie wysłuchiwałbym twoich niemiłych odpowiedzi, opanuj się, ja tylko szukam odpowiedzi na swoje pytania, jeśli nie jesteś w stanie mi ich udzielić czekam na opinie innych, po to chyba jest forum. Czy myślisz ,że jak mi coś dolega to opieram się na opinii tylko jednego lekarza? Odpowiedź pozostawiam tobie do przemyślenia.
Ostatnio zmieniony wtorek 20 cze 2017, 10:15 przez maciekz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: YoGi »

DJI zresztą tak jak i inne marki potrafi mieć problem w przypadku dużej ilości żelastwa w pobliżu to tym bardziej będzie mieć w pobliżu nadajnika dużej mocy.
Ale jeśli według Ciebie kilkuwatowy nadajnik w odległości kilku centymetrów od wrażliwej elektroniki koptera nie jest żadnym problemem to zakładaj. I nie ma tu znaczenia czy to grupa użytkowników DJI czy innego sprzętu latającego.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: Verid »

maciekz pisze:To jest elektronika i każda może reagować inaczej, a twój wyjątek wcale nie musi potwierdzać reguły.
Ach jak ty bardzo chcesz sobie udowodnić że masz rację :mrgreen: Tylko że to nie jest wyjątek tylko przytoczony jeden z przykładów. Osoby których wypowiedzi z przytoczonego wątku raczyłeś olać ciepłym moczem mają swoje "wyjątki", dotyczące tak samolotów jak i kopterów. Tak, to jest elektronika o której działaniu najwyraźniej nie masz bladego pojęcia ale bardzo byś chciał zabrzmieć jakbyś miał.
maciekz pisze:Problem polega na tym , że ciężko jest znaleźć wątki na forach dotyczące właśnie konkretnego modelu trackera.
Czyli dobrze się sprawuje tam gdzie został użyty bo piszą zazwyczaj ci którzy mają kłopot z danym urządzeniem. Ci którym działa z reguły siedzą cicho.
maciekz pisze:Gdybym znalazł wątek na jakimś anglojęzycznym forum nie byłoby tu mnie i nie wysłuchiwałbym twoich niemiłych odpowiedz
Nawet nie wiesz jak nudna jest ta nuta o kochanych, przyjaznych, głaskających po główce anglojęzycznych forach. Każda jedna zdziecinniała gimbaza której wizje nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością ględzi o tym z uporem maniaka licząc nie wiadomo na co.
maciekz pisze:Czy myślisz ,że jak mi coś dolega to opieram się na opinii tylko jednego lekarza? Odpowiedź pozostawiam tobie do przemyślenia.
Z tego co napisałeś wynika że jak ci coś dolega to sam stawiasz diagnozę a potem szukasz lekarza który ci ją potwierdzi. Wszystkich którzy ośmielą się postawić inną kwitujesz słowami że organizmy są różne i różnie mogą reagować a ich doświadczenia to nic nie warty wyjątek.
Ten wredny...
maciekz
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 20:05
Lokalizacja: Łomża

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: maciekz »

Dzięki za sugestie,czekam na odpowiedź innych zainteresowanych

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: misiekkk »

Nie zastanawia Cię, dlaczego nie znajdujesz nigdzie opinii pozytywnych o zastosowaniu takiego trackera w modelach latających ?
Przeczytałeś podlinkowany przez Verida wątek ? Jest tam gruntownie wyjaśnione, dlaczego takie lokalizatory są niebezpieczne dla modeli.
Nie dziwi Cię, dlaczego opinie które znajdujesz to:
- opinie negatywne
- brak opinii ( bo zapoznali się z opiniami innych )

Ale Twój wybór, Twoja odpowiedzialność.
Tylko uważaj proszę, aby nie spaść nikomu na głowę i nie zrobić krzywdy.
Bo to jest hobby - ma być fajne, odstresowujące, przynoszące trochę adrenaliny, ale nie robiące nikomu krzywdy.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: mohinder »

maciekz pisze:Niestety podany watek nie odpowiada na moje pytanie. Rozwiązanie discovery buzzer to nie do dji mavica. Poza tym temat stary, chcę go odświeżyć i właściwie ponowić dla mavica, który posiada gps i funkcję odnajdowania koptera ale co z niej po 20 minutach lotu i zerowej baterii. Wskazany watek traktuje zresztą w większości o innych niż koptery latadłach. Ja mam konkretne pytani w stosunku do mavica, do którego mam już drukowany w drukarce 3d dedykowany uchwyt do właśnie lokalizatora RF-V16 jak w linku

Dlatego interesuje mnie ten a nie inny lokalizator, zresztą najlepiej oceniany na forach zagranicznych dla mavica ze względu na 2 kierunkową łączność , dokładność, buzzer i inne zalety. Zastanawiają mnie tylko tak duże rozpiętości cenowe tego samego modelu na aliexpress, jak w linkach z 1-go posta.

W programie DJI Go z tego co zauważyłem zostaje zapisana ostatnia pozycja drona więc nawet po wyładowaniu baterii w zgubionym dronie można go odnaleźć jeśli nie oglądają go oczywiście rybki.
maciekz
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 20:05
Lokalizacja: Łomża

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: maciekz »

mohinder pisze:
maciekz pisze:Niestety podany watek nie odpowiada na moje pytanie. Rozwiązanie discovery buzzer to nie do dji mavica. Poza tym temat stary, chcę go odświeżyć i właściwie ponowić dla mavica, który posiada gps i funkcję odnajdowania koptera ale co z niej po 20 minutach lotu i zerowej baterii. Wskazany watek traktuje zresztą w większości o innych niż koptery latadłach. Ja mam konkretne pytani w stosunku do mavica, do którego mam już drukowany w drukarce 3d dedykowany uchwyt do właśnie lokalizatora RF-V16 jak w linku

Dlatego interesuje mnie ten a nie inny lokalizator, zresztą najlepiej oceniany na forach zagranicznych dla mavica ze względu na 2 kierunkową łączność , dokładność, buzzer i inne zalety. Zastanawiają mnie tylko tak duże rozpiętości cenowe tego samego modelu na aliexpress, jak w linkach z 1-go posta.

W programie DJI Go z tego co zauważyłem zostaje zapisana ostatnia pozycja drona więc nawet po wyładowaniu baterii w zgubionym dronie można go odnaleźć jeśli nie oglądają go oczywiście rybki.
Dzieki za odpowiedz, w koncu rzeczowa odpowiedz, tylko pytanie, gdzie jest przechowywana ta pozycja , ten wpis w aplikacji djigo, jak się do niej dobrać po utracie łaczności pilota zdalnego sterowania z maviciem, dmucham na zimne widząc relacje właścicieli maviców z ich ucieczek po wgraniu softu V01.03.800 lub jeszczr nie przetestowanego V01.03.900?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: pawelsky »

maciekz pisze:w koncu rzeczowa odpowiedz
Srednio rzeczowa, bo co Ci z ostatnio zapisanej pozycji skoro straciles zasieg i Twoj Mavic juz dawno moze byc daleko od miejsca gdzie ostatni raz widzialo go DJI Go...
maciekz
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 20:05
Lokalizacja: Łomża

Re: lokalizator RF-V16 do poprawy bezpieczeństwa lotu kopter

Post autor: maciekz »

No właśnie,więc po to założyłem ten wątek o wykorzystaniu dodatkowo urządzenia pokazującego jego pozycję z dużo żywotniejszą baterią niż bateria mavica. I niestety zostałem obsztorcowany i uznany za niegrzecznego. Po to są takie fora , żeby rozwiać wszelkie wątpliwości za i przeciw. W dalszym ciągu oczekuję więc na wypowiedzi właścicieli maviców. Czy ktoś z Was używa ,używał jakiegoś lokalizatora lub wskazanego przeze mnie RF-V16 i ma jakieś doświadczenia związane z jego zakupem, czy ktoś porównywał ceny , które wskazałem w linkach w pierwszym poście i skąd wynikają różnice tak duże dla tego samego modelu nawet 2krotne. Problem zakłóceń lotu przez taki lokalizator zostawiam narazie no przecież mogę go wykorzystać do innych celów.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ