DRONE DEPLOY potrzebna pomoc

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

tomeksz
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 22:28

DRONE DEPLOY potrzebna pomoc

Post autor: tomeksz »

Witam, czy ktoś z Was pracuje już komercyjnie na Drone Deploy? Pytam bo chcę go wykorzystać do tego celu żeby oznaczyć straty spowodowane przez zwierzynę, ale nie wiem czy on się do tego będzie nadawał. Widziałem że jest tam możliwość zaznaczenia powierzchni i z boku wyświetla się od razu ilość powierzchni, ale czy to wystarczy
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: DRONE DEPLOY potrzebna pomoc

Post autor: gorszysort »

Ja robię mapy działek rolnych, ale sobie a nie komercyjnie.

Z DroneDeploy nie korzystam bo nie uruchamia się na nVidia Shield z Kit Kat'em. Używam Pix4dCapture.

Do rekonstrukcji 3D i generowania rzutu ortofoto korzystam już z innego oprogramowania.

Jeśli w pytaniu chodziło ci o to czy będzie widać zniszczenia - załączam obrazek mojej łąki zrytej przez dziki, mapa świerzynka pstrykana 2 tygodnie temu. Na mapie widać wykreślone granice obszarów użytkowania które sobie wykreśliłem oraz granice działki (na czerwono). Granice działki i klasoużytki pobrałem z systemu KIIP oraz powiatowych geoportali (tu akurat nie ma klasouzytków). Screen pochodzi z probramu QGIS (Quantum GIS), idealnie nadaje się do trzymania swoich mapek i rysowania własnych warstw.

Mapa robiona z wysokości 90m, rozdzielczość wyszła 3cm/px. Zwykle robię mapy z większej wysokości, bo poniżej 100m rekonstrukcja 3D drzew w lasach zajmuje za dużo czasu, a czasem ma nawet problemy z połączeniem ze sobą zdjęć lasu i trzeba mu pomagać ręcznie.

Zwracam uwagę że to nie rolnik określa powierzchnię naruszoną do odszkodowania, robi to koło łowieckie.
Załączniki
Zryta przez dziki łąka, p3 pro.
Zryta przez dziki łąka, p3 pro.
fragment_dzialki_p3pro_zryta.jpeg (544.23 KiB) Przejrzano 3353 razy
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: DRONE DEPLOY potrzebna pomoc

Post autor: gorszysort »

To jeszcze jeden obrazek, starszy - robiony z Phantom 2 + Zenmuse H3-2D + SJCam sj6000.
Załączniki
fragment_dzialki_p2_sjcam_ule.jpeg
fragment_dzialki_p2_sjcam_ule.jpeg (435.02 KiB) Przejrzano 3344 razy
tomeksz
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 22:28

Re: DRONE DEPLOY potrzebna pomoc

Post autor: tomeksz »

Witam , dziękuję za odpowiedź, tak wiem że nie rolnik, ale on chce żeby jemu to zrobić. ok 100ha pole kukurydza. Mam co robić duży obszar
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: DRONE DEPLOY potrzebna pomoc

Post autor: gorszysort »

Tak, duży obszar.

Zmapowanie 40 ha z wysokości 110 m przy 80% pokrycia się obrazków wymaga u mnie 2000 obrazków i 3 baterie.

Całkiem przyzwoity komputer przetwarza to przez tydzień (większość pracy to redukcja mesh'a) i wykorzystuje w sumie ok. 300GB pamięci (oczywiście większość to plik stronicowania). Nie wiem ile policzą ci za coś takiego narzędzia on-line (takie jak Drone Deploy).
ODPOWIEDZ