DJI Goggle

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Goggle

Post autor: mohinder »

Słuszna uwaga. Dlatego się zastanawiałem. Teraz już wiem.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Goggle

Post autor: mohinder »

Witam ponownie.
Chce kupic te nowe goggle RE ale chcialem je kupic w TOMTOP lub innym podobnym sklepie. Znalzlem jak na razie w jednym ale i tak nie sa dostepne tylko sa wystawione i mozna podac emaila aby przeslali informacje ze sa juz dostepne. Teraz zaczynam sie zastanawiac czy jest sens czekac, czy cena moze sie mocno roznic od ceny w sklepie DJI (600 euro)? Z drugiej strony zastanawiam sie rowniez czy przed swietami moga byc jakies znaczace obnizki? Czy moze nie czekac i teraz zamowic w DJI? Tylko, ze czytalem, ze ludzie pozamawiali i czekaja bez odzewu ze strony DJI, co wyglada jakby DJI jeszcze nie wysylalo sprzetu. Nie wiem co myslec.


No trudno, zamowilem w DJI oraz korektory ostrosci tak zwane z angielska dobrane pod moje oczy.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Goggle

Post autor: mohinder »

Dotarły gogle. Dzisiaj szybka konfiguracja i poznawanie gogli. Niestety czasu na lot nie będzie bo do pracy trzeba iść. Kiedyś gdzieś wyczytałem, że potrafią odtwarzać filmy 3D w formacie Side by Side ale nie udało mi się tego zrobić, za to zrobiłem już jedną aktualizację oprogramowania :)
Jak przetestuję dokładniej to dam znać.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Goggle

Post autor: Jagoda »

mohinder pisze:Dotarły gogle.
No to gratuluję :-)
A wspomniane wcześniej "korektory ostrości" też? - Gdzie je zamawiałeś (link) i jak się sprawują???
Pozdrawiam. :), :)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Goggle

Post autor: mohinder »

"Korektory" jeszcze nie dotarły. Na szczęście z ostrością nie jest tragicznie, jak docisnę sobie do oczy gogle czyli przybliżę jest idealnie ale nie da się tak ich używać. Mam nadzieję, że jak korektory dotrą to będzie idealnie. Same gogle wyglądają bardzo solidnie. Poruszanie się po menu wydaje mi się wygodne jak na razie. Jedna wada jaką znalazłem to te gumki nie dolegają mi do twarzy jak bym sobie życzył i przedostaje się światło. Próbowałem oglądać film z karty nawet fajnie to wygląda. Jakość dźwięku z głośniczków jest całkiem w porządku choć trochę brakuje basów ale myślę, że słuchawki załatwią sprawę.
Zamawiałem bezpośrednio w DJI 8 grudnia, a dotarły do mnie 22 grudnia ale, że byłem wtedy w pracy to odebrałem je dopiero dzisiaj.



Niestety gogli jeszcze nie miałem możliwości testować tak jak bym sobie tego życzył, tylko w domu. Dzisiaj doszły dodatkowe soczewki od focus fixers i muszę powiedzieć, że ostrość jest teraz idealna. Mam nadzieję, że pogoda się poprawi i będzie wreszcie możliwość polatać z goglami.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Goggle

Post autor: mohinder »

Dzisiaj chwilę udało mi się wygospodarować i wreszcie polatać z goglami. Próbowałem Head Tracking Gimbal i jakoś miałem obawy przed lotem między przeszkodami ale w górze gdzie jest pusto było lepiej. Natomiast Head Tracking Flight jakoś nie przypadł mi do gustu. Może wymaga więcej praktyki, bo w pewnym momencie Mavic zaczął mi kręcić się jak na karuzeli. Zwykłe latanie z wykorzystaniem gogli jako monitora jak najbardziej w porządku. Jestem pewien, że trzeba przeznaczyć trochę czasu na opanowanie wszystkiego.
Trochę mi przeszkadza, że po podłączeniu gogli w aparaturze zmieniają się funkcje przycisków C1 i C2.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Goggle

Post autor: Jagoda »

mohinder pisze:Dzisiaj chwilę udało mi się wygospodarować i wreszcie polatać z goglami.
Z korektorami?
Gdzie zamawiałeś i jakie wartości.
Edit 1,2
doczytał: focus fixers ale podaj dioptrie - czy takie same jak okulary?
Pozdrawiam. :), :)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Goggle

Post autor: mohinder »

Tak z korektorami :)
Wartości te które najczęściej są kupowane czyli +2.25 Wcześniej jednak przed zakupem zrobiłem to co inni czy przymierzylem okulary do czytania i zerknąłem na telefon z bliska :)
Obraz był dobry więc takie zamówiłem.
Mam jednak pewien problem, mam chyba dziwną głowę bo nie umiem tak ustawić gogli żeby zrobić sobie całkowitą ciemność, znaczy dociera światło gdzieś z boków.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 maja 2018, 22:26 przez mohinder, łącznie zmieniany 1 raz.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Goggle

Post autor: Jagoda »

mohinder pisze: Mam jednak pewien problem, mam chyba dziwną głowę bo nie umiem tak ustawić gogli żeby zrobić sobie całkowitą ciemność, znaczy dociera światło gdzieś z boków.
U mnie z dołu.
Czyli my oba "dziwnogłowi" :mrgreen:
Ps.
Jeżeli tak próbowałeś "korektory" to ja muszę zamówić 3,5 lub 4.
Czy w trakcie używania są zaparowane?
Bo okularki, jak używam tak.
Pozdrawiam. :), :)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Goggle

Post autor: mohinder »

Co prawda mało jeszcze mam doświadczenia z tymi goglami ale w tym czasie nigdy mi nie zaparowaly.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Goggle

Post autor: pawelsky »

mohinder pisze:Co prawda mało jeszcze mam doświadczenia z tymi goglami ale w tym czasie nigdy mi nie zaparowaly.
A mi dla odmiany paruja (gogle, nie korektory, bo tych nie posiadam). Kwestia indywidualnych wlasciwosci paszczy uzytkownika.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Goggle

Post autor: pawelsky »

Gogle w wersji RE od srodka

https://www.rcgeeks.co.uk/blog/dji-gogg ... ats-inside
dji_goggles_re_teardown.jpg
dji_goggles_re_teardown.jpg (29.88 KiB) Przejrzano 3279 razy
A tak w ramach ciekawostki w nowym firmware do bialych gogli dodany zostal zarowno player do plikow z karty SD jak i odsluga hedtrackera do zdjec panoramicznych. Milo :)
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Goggle

Post autor: luc4s »

Zarysowalem sobie okular... Wiecie czy mozna je wymienic?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Goggle

Post autor: Adrián »

Korekcyjne są, więc powinny się znaleźć i seryjne.
Co najwyżej dorobisz u optyka.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Goggle

Post autor: mohinder »

Jako że nabylem niedawno Sparka to postanowiłem wypróbować z nim moje gogle re i jestem zadowolony. Co prawda nie latałem tylko połączyłem w domu i widzę że czas reakcji jest do przyjęcia choć wydaje mi się że w przypadku Mavica jest nieco lepiej. Pogoda się poprawi to na pewno sprawdze dokładniej.
ODPOWIEDZ