DJI Goggle

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Mario0658
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 09:52
Lokalizacja: osiek kolo LUBINA

DJI Goggle

Post autor: Mario0658 »

w watku o Mavicu wspomniano o tych goglach.
Na ta chwile niestety bardzo ciezko je kupic.
Na stronie DJI bylo kilka sztuk ...

Mam prosbe , jesli ktos je przetestuje to prosze o recenzje.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Przyszły. Tyle co rozpakowałem. Póki co wrażenia pozytywne. Zlinkowały się z mavickiem. Regulacja rozstawu jest ale muszę się przyzwyczaić do obrazu który ciężko mi zrobić by był ostry (nie noszę okularów) może oczy muszą się jakoś przyzwyczaić. Jakość obrazu z mavica poprostu powala. Brak słów. Błędnik szaleje kręcąc ręką mavickiem walnąłem się o ścianę :-) Są spore i ciężkie ale na łbie leżą dobrze. Nie wiem jak będzie z parowaniem ekranów. Wszystko wyjdzie w praniu.
Póki co tyle bo do roboty lecę

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Goggle

Post autor: Adrián »

ocean_wro pisze:Regulacja rozstawu jest ale muszę się przyzwyczaić do obrazu który ciężko mi zrobić by był ostry (nie noszę okularów) może oczy muszą się jakoś przyzwyczaić.
To nie kwestia przyzwyczajenia, być może masz za małą regulację do swoich oczu. Tak jak to ma miejsce np w fatsharkach. Albo masz wadę wzroku i potrzebujesz soczewek, czy tam całego szkła, bo nie wiem jak w środku wyglądają.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Ja się boję czy to rozstaw czy te dioptrie ? Może mi by trzeba oddalić ekrany od oczu albo przybliżyć. Latam w skyzone goglach i tam mam ok
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Goggle

Post autor: Jagoda »

Regulacja rozstawu jest, czyli regulowałeś całkiem na min/max?
Bo może brakuje zakresu :roll:
Ps.
ja czasem mam problem z niektórymi lornetkami
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Pobawię się jeszcze i dam znać. Wreszcie się skończy odbijanie słońca i inne takie na smartfonie :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Goggle

Post autor: Adrián »

Jagoda pisze:ja czasem mam problem z niektórymi lornetkami
Ja tak i nie, bo kupuję z rozstawem, minimum 69-70 i akurat u mnie to wystarcza. Dlatego fs, mam rozsunięte do końca i łapię się na styk.
Mario0658
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 09:52
Lokalizacja: osiek kolo LUBINA

Re: DJI Goggle

Post autor: Mario0658 »

opisz jak dzialaja te wszystkie funkcje ( sterowanie gimbalem )


ps
codziennie sprawdzam w sklepie ale niestety :(
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Powisiałem w ogródku i wszystkie funkcje działają dość intuicyjnie. Ten touch pad z boku to rewela. Nie trzeba kubła ściągać i wszystko da się ustawiać. Już miałem szukać instrukcji by spojrzeć jak wejść do trybów head tracking ale wystarczyło dwoma zamiast jednym paluchem touchpad macać. Można sterować tylko gimbalem góra dól i na boki, można też załączyć obrót drona w osi yaw z head trackera a ruchy dół góra załatwia gimbal. Wszystko rewela, ale jeszcze mam problem. Coś kurka z moim wzrokiem, może mam tak gały szeroko że się w limity nie łapie. Nie wiem
Poza tym wszystko piknie chodzi. Latałem bez tableta, tylko z kontrolerem i goglami. Na początku nie kumałem jak ostrość ustawić, a to banał. No mimo wszystko poczytam teraz manuala na spokojnie.
Acha. Emocje i ciasno zaciśnięte wiadro spowodowały zaparowanie ekranów. Później zluzowałem nieco i przeszło. Ale mi często parują gogle. Moje skyzony podziurawiłem i pomogło. Jak są jakieś pytania to śmiało.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Goggle

Post autor: Jagoda »

ocean_wro pisze: Coś kurka z moim wzrokiem, może mam tak gały szeroko że się w limity nie łapie. Nie wiem
Rozstaw "gałek" to Ci sprawdzi pierwszy lepszy optyk/okulista.
Wg spec. jest 58-70.
Ja z kolei mam w drugą stronę - nie każde oprawki do szkieł mogę sobie wybrać :evil:
Na początku nie kumałem jak ostrość ustawić, a to banał.
Może banał, ale jak?
Spora grupa w necie narzeka na to ustawianie ostrości w ogóle tzn. na tab/tel.

Ps.
przed Mavicem i tak nabędę te gogle - do Ph4. Mam dość osłon,parasoli, wiaderek, itp.Zwłaszcza na lodowcach czy plaży.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Z ostrością nie mam większych problemów w mavicu. Na wszelki wypadek po starcie paćkam w ekran i już. Tu mi chodziło że nie widziałem jak bo przyciski C1/C2 i 5D z kontrolera mavica w przypadku połączenia z goglami zmieniają funkcje. A tam miałem pod paluchem cyngiel ostrości. Tu za to odbywa się to równie lajtowo. Albo przyciskiem pod goglami albo również klawiszami c1/2 oraz 5d bo powielają one właśnie funkcje klawiszy pod goglami czyli function, back i samego touch pada.
Apropos wzroku to jak nie przejdzie mi to się wybiorę faktycznie na pomiar rozstawu. Ciekawe co będzie jakby była rozbieżność i brak zakresu regulacji w goglach. Może są na to jakieś bryle ?
Ostatnio zmieniony wtorek 23 maja 2017, 19:54 przez ocean_wro, łącznie zmieniany 1 raz.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Goggle

Post autor: Jagoda »

ocean_wro pisze: Apropos wzroku to jak nie przejdzie mi to się wybiorę faktycznie na pomiar rozstawu. Ciekawe co będzie jakby była rozbieżność i brak zakresu regulacji w goglach. Może są na to jakieś bryle ?
Nie ma :-(
Już ja pytał, jak chciał nabyć bajerancką lornetę, gdzie min. było 60 mm.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Toś mnie pocieszył. Mam nadzieję za parę dni polatać dłużej i wtedy się okaże. Jak będzie kicha to się potnę. Poza tą dla mnie niewiadomą dji-owskie goggle są zaj.....ste.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Goggle

Post autor: Jagoda »

ocean_wro pisze:TPoza tą dla mnie niewiadomą dji-owskie goggle są zaj.....ste.
Jak za... to nie ma co się ciąć tylko latać...
Nie wiem kiedy nabędę i jak mi podpasują ale i tak zazdrość mnie zżera :-)
Pozdrawiam. :), :)
Mario0658
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 09:52
Lokalizacja: osiek kolo LUBINA

Re: DJI Goggle

Post autor: Mario0658 »

ja tez bym chetnie przytulil jedna pare ...
ale niestety nie ma gdzie nabyc :(
ODPOWIEDZ