DJI Goggle

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Apropos rozstawu gał to byłem dziś w jakimś optyku i wyszło ze mam 64 mm, czyli elegancko mniej więcej w połowie rozstawu w gogglach. Tylko co mi z tego jak jeszcze w miarę najlepiej mam przy max rozstawie a to powinno być kolo 70 mm. Cóż piszę o tym dlatego, że być może coś skopane jest w samych gogglach. Robię tak. Po pierwsze przy najbliższej okazji czyli w weekend wsadzę kubła kumplom z pola na łby i niech się wypowiedzą. Po drugie zbadam sobie gały bo optyk mówił że może astygmatyzm lub inne licho i wtedy odpowiednio dobrane okulary pomogą. Po trzecie może trza się przyzwyczaić i tyle.
Podłączyłem dziś do goggli laptopa po hdmi. Poszło od razu, obraz piękny choć dla mnie nadal coś nie halo. Dźwięk również po kablu wali na głośniki w gogglach. Super sprawa.
Dam znać jak rozwiąże mój problem. Hej.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Dobra nikt nie pisze to zapodam co u mnie w sprawie goggli, a trochę się podziało i podzieje....

Otóż nalatałem się sporo np. na zlocie w Bąkowie (pod Wrocławiem), sporo na polu, sporo koło domu. Problemy z ostrością nie ustąpiły, zakupiłem testowo z siedem par takich okularów po 4 zł z różnymi "mocami" w celu testów, czy to może to. W zasadzie na +1 i +1,5 wydaje się lepiej, choć już sam nie wiem.

Co do testów to na pewno potrafią parować i trzeba się nakombinować, by tak założyć żeby była dołem jakaś mini szparka. Inaczej chwila moment i parują. Ale to może być moja cecha indywidualna bo np. skyzone dopóki nie podziurkowałem osłon to parowały zdrowo.

Do tej ostrości to się jakoś przyzwyczaiłem i latało się naprawdę super. W d... miałem, że słońce smażyło - ja miałem obraz OK, wiadomo ciemniutko i wyraźnie ( w miarę). Z uwag - jak byłem centralnie nad sobą na wysokości około 150 m to obraz przełączył się na 720p (z full hd) i wskaźnik jakości sygnału wyraźnie spadał. Latając samym mavickiem nad łbem nie miałem spadku sygnały - ergo odbiór przez goggle jest gorszy niż przez sterownik rc mavica. Niestety raz, ale o jeden za dużo goggle się zwiesiły i zrestartowały w czasie lotu. Tu na szczęście miałem jednak zapięty normalnie smartfon, więc goggle uniosłem nad łeb i sytuacja była w pełni pod kontrolą. Czyli latanie only na gogglach jest nieco ryzykowne....

Teraz nieco gorzej. Testowałem sporo goggle w domu podając mu po hdmi sygnał z lapka. Jak miałem czarne tło to uwidoczniły się dwie jak mniemam wady mojego egzemplarza. Po pierwsze znalazłem jeden spory i jeden mniejszy bad pixel na jednej z matryc (czerwony punkcik) i na tej samej matrycy mam wrażenie, nie mam pewność co zrobiłem fotki lewa strona obrazu multiplikuje się na prawą stronę. Znaczy ikony pulpitu mojego lapka miałem jakby dwa razy, normalnie po lewej stronie ekranu i ich odbicia po prawej stronie. (tego samego ekranu). Ten drugi (prawy) nie wykazuje takich anomali. Oczywiście w normalnym użytkowaniu absolutnie nie da rady tego dostrzec, ale jak już wywaliłem kasę to chciałem wiedzieć co mam, nie ? :-)

No więc, napisałem do supportu DJI w niemczech na spokojnie o moich obserwacjach, ze szczególnym uwzględnieniem ich polityki w dziedzinie bad pixeli. Jak wiadomo różni producenci mają różne podejście. Jedni dopuszczają jakąś ilość, a inni pewnie nie. Napisałem też o ostrości, odbiciach, parowaniu i tyle. Support poprosił o dane sprzętu i ewentualnie jakieś foty problemów. Dostali je.

Wygenerowano dla mnie list przewozowy UPS i poproszono o spakowanie sprzętu i przekazanie kurierowi - adres doręczenie DJI Support Holandia.
Wyślę te goggle, obiecują, że mają na stanie i po potwierdzeniu usterek wymieniają na nowe i natychmiast wysyłają (2-8 dni). Zobaczymy.

Podsumowując.
Goggle świetne i nie żałuję w żadnej mierze zakupu. Nie wiem, na ile moje problemy z nimi i mówię tu o ostrości to moje wady wzroku, a na ile trafił się felerny egzemplarz. Co do bad pixeli ? I don't know. Może to standard, a może nie. Za to reakcja DJI wzorcowa. No nic tylko pochwalić.
Zatem wysyłam i zobaczę co będzie. Trochę bez goggli będzie mi smutno, ale muszę wytrzymać, no :-)

To be continued......
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Mario0658
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 09:52
Lokalizacja: osiek kolo LUBINA

Re: DJI Goggle

Post autor: Mario0658 »

sa juz dostepne na sklepie DJI.
Zakup dokonany - teraz trzeba czekac :)
Mario0658
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 09:52
Lokalizacja: osiek kolo LUBINA

Re: DJI Goggle

Post autor: Mario0658 »

dzis w koncu otrzymalem maila ,ze wysylka dokonana.
DHL wysylka z LONDON - HEATHROW - GUILDFORD - UK

:)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Goggle

Post autor: potrek »

ocean_wro pisze:Dobra nikt nie pisze to zapodam co u mnie w sprawie goggli, a trochę się podziało i podzieje....

Otóż nalatałem się sporo np. na zlocie w Bąkowie (pod Wrocławiem), sporo na polu, sporo koło domu. Problemy z ostrością nie ustąpiły, zakupiłem testowo z siedem par takich okularów po 4 zł z różnymi "mocami" w celu testów, czy to może to. W zasadzie na +1 i +1,5 wydaje się lepiej, choć już sam nie wiem.

Co do testów to na pewno potrafią parować i trzeba się nakombinować, by tak założyć żeby była dołem jakaś mini szparka. Inaczej chwila moment i parują. Ale to może być moja cecha indywidualna bo np. skyzone dopóki nie podziurkowałem osłon to parowały zdrowo.

Do tej ostrości to się jakoś przyzwyczaiłem i latało się naprawdę super. W d... miałem, że słońce smażyło - ja miałem obraz OK, wiadomo ciemniutko i wyraźnie ( w miarę). Z uwag - jak byłem centralnie nad sobą na wysokości około 150 m to obraz przełączył się na 720p (z full hd) i wskaźnik jakości sygnału wyraźnie spadał. Latając samym mavickiem nad łbem nie miałem spadku sygnały - ergo odbiór przez goggle jest gorszy niż przez sterownik rc mavica. Niestety raz, ale o jeden za dużo goggle się zwiesiły i zrestartowały w czasie lotu. Tu na szczęście miałem jednak zapięty normalnie smartfon, więc goggle uniosłem nad łeb i sytuacja była w pełni pod kontrolą. Czyli latanie only na gogglach jest nieco ryzykowne....

Teraz nieco gorzej. Testowałem sporo goggle w domu podając mu po hdmi sygnał z lapka. Jak miałem czarne tło to uwidoczniły się dwie jak mniemam wady mojego egzemplarza. Po pierwsze znalazłem jeden spory i jeden mniejszy bad pixel na jednej z matryc (czerwony punkcik) i na tej samej matrycy mam wrażenie, nie mam pewność co zrobiłem fotki lewa strona obrazu multiplikuje się na prawą stronę. Znaczy ikony pulpitu mojego lapka miałem jakby dwa razy, normalnie po lewej stronie ekranu i ich odbicia po prawej stronie. (tego samego ekranu). Ten drugi (prawy) nie wykazuje takich anomali. Oczywiście w normalnym użytkowaniu absolutnie nie da rady tego dostrzec, ale jak już wywaliłem kasę to chciałem wiedzieć co mam, nie ? :-)

No więc, napisałem do supportu DJI w niemczech na spokojnie o moich obserwacjach, ze szczególnym uwzględnieniem ich polityki w dziedzinie bad pixeli. Jak wiadomo różni producenci mają różne podejście. Jedni dopuszczają jakąś ilość, a inni pewnie nie. Napisałem też o ostrości, odbiciach, parowaniu i tyle. Support poprosił o dane sprzętu i ewentualnie jakieś foty problemów. Dostali je.

Wygenerowano dla mnie list przewozowy UPS i poproszono o spakowanie sprzętu i przekazanie kurierowi - adres doręczenie DJI Support Holandia.
Wyślę te goggle, obiecują, że mają na stanie i po potwierdzeniu usterek wymieniają na nowe i natychmiast wysyłają (2-8 dni). Zobaczymy.

Podsumowując.
Goggle świetne i nie żałuję w żadnej mierze zakupu. Nie wiem, na ile moje problemy z nimi i mówię tu o ostrości to moje wady wzroku, a na ile trafił się felerny egzemplarz. Co do bad pixeli ? I don't know. Może to standard, a może nie. Za to reakcja DJI wzorcowa. No nic tylko pochwalić.
Zatem wysyłam i zobaczę co będzie. Trochę bez goggli będzie mi smutno, ale muszę wytrzymać, no :-)

To be continued......
W jakim wieku jesteś ?
Po 40 ?
Jeśli tak to na bank starczowzroczność, czyli nie akomodujesz tak jak kiedyś ;)no i wtedy wsparcie w bliży jak najbardziej potrzebne.
Jak przed 40 to możliwe, że po prostu wrodzona wada wzroku.
Jakbyś był z okolic szczecina, zaprosiłbym ciebie na pomiar ostrości ;)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Ty. Mam starczowzroczność w takim układzie :-) 44 lata.
Znaczy co potrzebuje by widzieć git. Teraz jeśli oddale gogle od oczu z centymetr to obraz żyleta. Czy mam zapodać sobie jakieś bryle minusy czy jak ?
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Goggle

Post autor: Adrián »

To może zrób jakąś przedłużkę i oddal gogle od oczu?
Paulo
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 16 lis 2015, 17:42

Re: DJI Goggle

Post autor: Paulo »

Mario0658 pisze:dzis w koncu otrzymalem maila ,ze wysylka dokonana.
DHL wysylka z LONDON - HEATHROW - GUILDFORD - UK

:)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Goggle

Post autor: Jagoda »

ocean_wro pisze: Teraz jeśli oddale gogle od oczu z centymetr to obraz żyleta. Czy mam zapodać sobie jakieś bryle minusy czy jak ?
Zapodaj sobie na początek wizytę.U okulisty -prawdziwego - nie optyka z Vision EX.

Ps.
Czy do czytania też musisz tekst oddalać?
Jeżeli tak, to czekają Cię plusiki.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Zero problemów ze wzrokiem. Czytam normalnie, wszystko widzę git. Sokoli wzrok na odległość i wszystko co blisko też. Ale jak za blisko czyli goggle to wtedy zonk. Czyli pewnie początki problemów tej starczowzroczności. Pewnie muszę iść do okulisty to fakt i dobierze coś do goggli :-)
Albo faktycznie malutki dystans na gogglach żeby leciutko je oddalić i póki co wystarczy.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Goggle

Post autor: Verid »

Też tak mam - niby widzę ok w każdej odległości, bez problemu pracuję szydełkiem z koralikami TOHO 11o (circa 2mm) ale gogle kubełkowe (nie DJI) muszę regularnie odsuwać od paszczy pianką bo sie ostrość rozjeżdża niezależnie od regulacji.
Ten wredny...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Goggle

Post autor: potrek »

ocean_wro pisze:Ty. Mam starczowzroczność w takim układzie :-) 44 lata.
Znaczy co potrzebuje by widzieć git. Teraz jeśli oddale gogle od oczu z centymetr to obraz żyleta. Czy mam zapodać sobie jakieś bryle minusy czy jak ?
Potrzebujesz wsparcia soczewką plusową, nie wykluczone, że również z cylindrem ;)
Co po porad typu "idź do okulisty" to powiem Ci tylko tyle, że okuliści to specjaliści od chorób oczu. Wada wzroku, tym bardziej starcza to nie choroba :-P
Pomiar ostrości wzroku zrobić najlepiej u optometrysty ;)
Okuliści na studiach mają dwa, trzy wykłady na temat korekcji wady wzroku. Trafić na okulistę który potrafi porządnie zrobić pomiar ostrości to sztuka ;)
Tak więc okulista Tak, aby sprawdzić kondycję naszego oka pod kątem medyczny, a po pomiar ostrości do optometrysty.
Vision expres omijaj szerokim łukiem, swojego czasu jak zaraz po szkole szukałem pracy aby nabrać doświadczenia zatrudniłem się tam. Na 5 VE w moim mieście osób z wykształceniem kierunkowym były 2 :)
Pozostałe osoby to przypadkowe z "ulicy" i tak jest do tej pory.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Znalazlem kobitę mgr inż ponoć optometrystka. Spróbuję się umówić, wezmę goggle i będzie zabawa :-)

Edit: umówiony na poniedziałek

Edit2: zapomniałem napisać że dji przysłało mi nowiutkie goggle :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Goggle

Post autor: Jagoda »

ocean_wro pisze:Znalazlem kobitę mgr inż ponoć optometrystka. Spróbuję się umówić, wezmę goggle i będzie zabawa :-)
Masz to jak banku, bo ja miałem jak szkła trza dobrać było do VR. - To nie tabliczka na ścianie, czy jakiś tekst w łapie i se czytaj. :-D
ocean_wro pisze: Edit2: zapomniałem napisać że dji przysłało mi nowiutkie goggle :-)
A bad piksle sprawdził- jest 0?
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Goggle

Post autor: ocean_wro »

Sprawdził. Nie ma :-)
Plus dla Dji. Mogli mnie olać a tu bezkosztowa wymiana na nówkę komplet.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
ODPOWIEDZ