DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Kyokushin »

IvanM pisze:Twoje zagrywki na poziomie nastolatków
Weszło, nie? :lol:
No jeszcze sobie podrepcz w miejscu.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: IvanM »

Jak cie takie coś zadowala - to miej radochę!
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: matulekpl »

Co do ubezpieczenia to mogę Wam pomóc:)
Ubezpieczalnia wypłaciła mi kasę z OC kolegi, który we mnie wleciał.
Tzn. Uznali, że on spełnił wszystkie kryteria prawne lotu. Mi dowalili 20% przyczynienia do winy ponieważ ich zdaniem nie zachowałem kontaktu wzrokowego z dronem tylko patrzyłem na monitor:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
robbo2k
Posty: 19
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 13:53
Lokalizacja: Sochaczew

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: robbo2k »

@Kyokushin aż zadałem sobie trud.... widzę iz w 2015 juz rozbijałeś Phantoma młotkiem bo "autoryzacja lotów". Zasadniczo dramatyzujesz.
Sprzedaj go wreszcie zamiast obiecywać i TWÓJ problem z DJI i polityki tej firmy przestanie mieć znaczenie.

Wracając do tematu to niezależnie od "lewackich pokrzykiwań" należy oczekiwać zwiększonej kontroli nad lotami dronów są one coraz większe coraz lepiej wyposażone i mogą coraz więcej. Ponieważ jednak tanieją będzie ruch w przestrzeni się zwiększał (a z powodu cen coraz więcej Januszy się do nich dorwie) i trzeba jakoś to ogarnąć. Prędzej czy później prawo wymusi dla większych dronów rejestratory lotów i odkładanie tego gdzieś centralnie. Dzisiaj oglądam wszystkie te filmiki na YT i 90% z VLOS ma niewiele wspólnego a chyba ludzi latających na przepisach BVLOS to raczej tam nie ma.

Dlatego obecny kompromis i obecne prawo w Polsce jest w porównaniu do tego co się dzieje w USA/UE bardzo łagodne i to cieszy.
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Carrock »

matulekpl pisze:Co do ubezpieczenia to mogę Wam pomóc:)
Ubezpieczalnia wypłaciła mi kasę z OC kolegi, który we mnie wleciał.
Tzn. Uznali, że on spełnił wszystkie kryteria prawne lotu. Mi dowalili 20% przyczynienia do winy ponieważ ich zdaniem nie zachowałem kontaktu wzrokowego z dronem tylko patrzyłem na monitor:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A udowodnili, ze nie patrzyles? Bo jesli nie to nie mieli podstaw do obnizenia wyplaty odszkodowania :)

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Pieth »

robbo2k pisze:Dlatego obecny kompromis i obecne prawo w Polsce jest w porównaniu do tego co się dzieje w USA/UE bardzo łagodne i to cieszy.
Tylko jak się znajdzie jeszcze kilkunastu co chcą większych ograniczeń i są za całkowitą inwigilacją przez odpowiednie służby to i tak będzie dupa. Propozycja: aby takich delikwentów banować i wysłać na księżyc czy tam jakąś inną krainę wolności, np Korea Pół. tam będą pasować do jedynie słusznych wytycznych.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Kyokushin »

robbo2k pisze:@Kyokushin aż zadałem sobie trud.... widzę iz w 2015 juz rozbijałeś Phantoma młotkiem bo "autoryzacja lotów". Zasadniczo dramatyzujesz.
Sprzedaj go wreszcie zamiast obiecywać i TWÓJ problem z DJI i polityki tej firmy przestanie mieć znaczenie.

Wracając do tematu to niezależnie od "lewackich pokrzykiwań" należy oczekiwać zwiększonej kontroli nad lotami dronów są one coraz większe coraz lepiej wyposażone i mogą coraz więcej. Ponieważ jednak tanieją będzie ruch w przestrzeni się zwiększał (a z powodu cen coraz więcej Januszy się do nich dorwie) i trzeba jakoś to ogarnąć. Prędzej czy później prawo wymusi dla większych dronów rejestratory lotów i odkładanie tego gdzieś centralnie. Dzisiaj oglądam wszystkie te filmiki na YT i 90% z VLOS ma niewiele wspólnego a chyba ludzi latających na przepisach BVLOS to raczej tam nie ma.

Dlatego obecny kompromis i obecne prawo w Polsce jest w porównaniu do tego co się dzieje w USA/UE bardzo łagodne i to cieszy.
Obecne prawo w PL jest OK, a w USA ostatnio prawo liberalizują, bo po przeprowadzeniu badań wyszło że 'drony' nie stanowią takiego zagrożenia, jak się im 2 lata temu wydawało.
A co do mnie - powiem tak - P3P lub P3A, to obecnie najlepszy możliwy zakup. Problem NFZ już mnie nie dotyczy.
Nie wiem czy sobie drugiego nie kupić - używki jako backup.

Natomiast, nie przeszkadza mi to cisnąć w DJI i wszelkie inne cwane korpodoły, olewające prawo, prywatność, dążące do kontroli wszystkiego, wszędzie, i sprzedawaniu tego co jest dostępne teraz za darmo. Myślisz ze gdzie zmierza Geofence? Otóż mówię - Pay4unlock.
Airmap już sobie nanosi prywatne NFZ - nie mające odniesienia do ichniego prawa, a kwestią czasu jest aż DJI je zaciągnie, i powie NIE latacie tam (no chyba że zapłacicie 5 usd... a za rok czy dwa 50 usd).
W tą stronę to zmierza. Tu o kasiore chodzi, nie o czyjeś bezpieczeństwo, tym bardziej Wasze, mróweczki.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: IvanM »

Kyokushin pisze:Otóż mówię - Pay4unlock....
Gratuluje fantazji. Ale to nie pierwszy raz, kiedy ktoś wie doskonale o co chodzi... tzn. zawsze przecież chodzi o kasę. Tak gównoburza i jasność była już o ubezpieczenie ale także na przykład jak pojawił się wymóg Świadectwa kwalifikacji dla lotów komercyjnych. I też po co to, na co to - przecież ja wiem lepiej... wiadomo, że chodzi o grubą kasę, pewnie ze 3- 4000zł będzie kosztowało...
Po poziomie znajomości prawa przynajmniej wiemy z pewnością, że Kyokushin te 200zł na egzamin nie wydał. :roll:
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Kyokushin »

IvanM pisze:
Kyokushin pisze:Otóż mówię - Pay4unlock....
Gratuluje fantazji. Ale to nie pierwszy raz, kiedy ktoś wie doskonale o co chodzi... tzn. zawsze przecież chodzi o kasę. Tak gównoburza i jasność była już o ubezpieczenie ale także na przykład jak pojawił się wymóg Świadectwa kwalifikacji dla lotów komercyjnych. I też po co to, na co to - przecież ja wiem lepiej... wiadomo, że chodzi o grubą kasę, pewnie ze 3- 4000zł będzie kosztowało...
Po poziomie znajomości prawa przynajmniej wiemy z pewnością, że Kyokushin te 200zł na egzamin nie wydał. :roll:
A dziękuję. Trochę fantazji i tobie nie zaszkodzi :-D

Ja nigdy nie byłem przeciwko ubezpieczeniu lub świadectwu kwalifikacji. Rowerzyści jeżdżący po jezdni też powinni mieć obowiązkowe OC, a i może nawet jakąś tablicę rejestracyjną.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Jagoda »

Kyokushin pisze: Rowerzyści jeżdżący po jezdni też powinni mieć obowiązkowe OC, a i może nawet jakąś tablicę rejestracyjną.
I przede wszystkim Świadectwo Kwalifikacji potwierdzające:
- umiejętności jeżdżenia między autami, stojącymi na czerwonym, bez rozpieprzania ich lusterek :evil: :evil:
- wiedzę, że po przejściu dla pieszych to rower się "przeprowadza" a nie jedzie. :evil:
Pozdrawiam. :), :)
boreasz31
Posty: 10
Rejestracja: środa 17 maja 2017, 10:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: boreasz31 »

Jagoda pisze: I przede wszystkim Świadectwo Kwalifikacji potwierdzające:
- umiejętności jeżdżenia między autami, stojącymi na czerwonym, bez rozpieprzania ich lusterek :evil: :evil:
- wiedzę, że po przejściu dla pieszych to rower się "przeprowadza" a nie jedzie. :evil:
Ale przecież tego uczą właśnie na kursach rowerowych. I co......
Idąc ideologią DJI trzeba wprowadzić strefy zakazane dla rowerzystów - gdy będą się do nich zbliżać będą rażeni prądem z dynama, żeby nie wjeżdżać na pasy itp.
To siedzi u każdego w głowie , i żadne kursy i certyfikaty tego nie zmienią. Jak ktoś będzie chciał przypieprzyć rowerem w twoje lusterko, to przypieprzy, choćby miał uprawnienia na czołg. ( patrz pilot Germanwings 9525 ). Kładąc kostkę polbrukową w swoim ogrodzie,przechodziłeś szkolenie " kłaść na podłożu cementowo/piaskowym - nie rzucać w ludzi " ?????
A ludzie rzucają........
Przy wszystkim , co się robi, trzeba myśleć. Myśleć..... i nic więcej. A kursy - to mogą tylko nauczyć obsługi.
Phantom 3 Advanced V2
Dawid1987
Posty: 7
Rejestracja: piątek 21 lip 2017, 13:12
Lokalizacja: Rzeszòw

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Dawid1987 »

Witam. Jestem świeżym posiadaczem Phantom 4 i nowy na forum więc z góry sory za brak wiedzy na tematy techniczne. Czytam ten cały wątek i już sam nie wiem co to robić ze swoim sprzedac - nie sprzedać, aktualizować ? Mam go od 2 dni i w końcu pasowało go odpalić. Zainstalowalem na tablecie aplikację DJI GO 4 ( bo tylko taka była możliwa do instalacji). Pierwsze co pojawiły się dwie aktualizacje na kontroler i na drona. Kontroler zaktualizowałem ale jak przyszlo do samej maszyny to wyskoczyły informacje odnosnie wyrażenia zgody na ograniczenia lotów 30m i 50m. Zainstalowałem aplikacje drone radar i widzę strefy jakie sa dookoła mnie i tutaj moje pytanie ... czy po jego aktualizacji faktycznie w strefie "żòłtej" będę ograniczony do tych 30m. A w "Zielonej" bez ograniczeń? Mieszkam jakies 8-9km od lotniska już poza strefą " czerwona" . Z góry dziękuję za informację
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: s050197 »

Sprawdź strefy wg. DJI. One nie pokrywają się z tymi normalnymi.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Dawid1987
Posty: 7
Rejestracja: piątek 21 lip 2017, 13:12
Lokalizacja: Rzeszòw

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Dawid1987 »

s050197 pisze:Sprawdź strefy wg. DJI. One nie pokrywają się z tymi normalnymi.
Na stronie DJI nie znalazłem map z zaznaczonymi strefami
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: s050197 »

Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
ODPOWIEDZ