DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Ghostwell »

Może i nie trzeba będzie aktualizować pod warunkiem, że nie zrobią aktualizacji DJI GO, która będzie wymagać aktualizacji drona.
Tak więc proponuję wyłączyć w tel/tab automatyczne aktualizacje.
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: potrek »

Verid pisze:Dlatego na dobry początek proponuję odciąć Potrka od forum za fajdanie we własne gniazdo, kto za?
Sorki za zaśmiecanie, ale jesli uważasz za słusznie mnie odciąć to proszę, płakał nie bede. Wyrażam swoją opinie po czym dostaje łajnem po głowie, a ty mi mówisz ze robię w swoje gniazdo ?
Wyrażasz swoje wypowiedzi strasznie agresywnie
Ja mam definicje na takich ludzi jak Ty i kolegę Kyokushin, to po prostu nieszczęśliwi ludzie ;)...
To moja skromna definicja, Ty sobie interpretuj jak chcesz...
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Kyokushin »

Rozmawiałem z Brendanem z DJI.

Jest tak że sprzęt się blokuje, jak się zaktualizuje i nie reaktywuje, natomiast się nie blokuje, jak się nie zaktualizuje firmware.

Czyli generalnie, dopóki nie będzie wiadomo czym dokładnie aktualizacja grozi - lepiej zostać ze starym f/w.
potrek pisze: Ja mam definicje na takich ludzi jak Ty i kolegę Kyokushin
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Verid »

potrek pisze:Wyrażam swoją opinie po czym dostaje łajnem po głowie
Przestaniesz się mazgaić? Wyraziłeś swoją opinię a ja swoją. Zabolało? Trudno. Licz się z tym że przyjmując określoną postawę w sprawie ktoś ci powie co o tej postawie myśli. Chciałeś być kontrowersyjny? No to proszę - dostałeś opinię o swojej "kontrowersyjności".
Tak, uważam że należy cię odciąć ale nie ma punktu w regulaminie umożliwiającego karanie za głupotę (tak, to moja prywatna opinia na twoją postawę w tej sprawie) więc możesz spać spokojnie. Poza tym - miałbym się pozbawić darmowego ubawu? :mrgreen:
potrek pisze:Ja mam definicje
"Nie cierpię z powodu szaleństwa - cieszę się każdą jego chwilą". Biorąc pod uwagę to i powyższe, twoja definicja generalnie bierze w łeb ale nie przejmuj się. Nie jesteś ani pierwszym ani zapewne ostatnim który w zderzeniu z niepochlebną opinią na własny temat próbuje takiego żałosnego szufladkowania połączonego z zabawą we wróżkę.
Ten wredny...
boreasz31
Posty: 10
Rejestracja: środa 17 maja 2017, 10:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: boreasz31 »

Może coś w tym jest. W piątek zmieniałem tablet na" wolny od wad" i wgrałem nowego Dji Go 4. Wszysko było ok. Synek śmigał po polu w trybie beginer , aż w końcu ubłagał mnie na zdjęcie kagańca. Ustawiliśmy pułap 100m , zasięg 500m. Po lotach nad polanką ok, ale jak tylko pofrunął nad naszą "wioskę" to obraz momentalnie się zaciął/ zrobił czarno biały i tyle.
Odległość 125m. Ok mówię - synek budynki ci przesłoniły drona i zgubił sygnał. Ale dzisiaj synek wystartował z podwórka , pionowo w górę nad naszym domem i znów amba/ czarno biały obraz z cyklu "zatrzymane w kadrze " wysokość 18-25m.

Wywaliłem Dji Go 4 , zainstalowałem wersję bodajże 3.5 i jak na razie śmiga dobrze. Więcej napiszę jutro jak działa w terenie, bo teraz mi się Tablet rozładował.
Phantom 3 Advanced V2
mav571
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 22:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: mav571 »

Ktoś jeszcze wgrywał nowy soft? czy są jeszcze jakieś przypadki, że po upgradzie są ograniczenia?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: pawelsky »

boreasz31 pisze:Może coś w tym jest.
Nic z tego co opisales na to nie wskazuje.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: matulekpl »

tutaj ciekawy filmik o "no-fly zone".

wystarczy potwierdzić, że bierze się pełną odpowiedzialność i wio;)

podobno ta nowa aktualizacja odnosi się głównie do miejsc gdzie działa GEO Fencing, a w Polsce na razie nie ma żadnych stref dla tego systemu więc raczej nie mamy się czego obawiać.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Kyokushin »

Natomiast, na filmie z tego co widać gość jest w Enchanced Warning Zone, którą się zawsze odblokowywało tak samo. Pytanie jak jest w żółtych i czerwonych strefach. Z tego co widać - nic się nie zmieniło - jest jak było, poza tym że nie wiadomo co wjechało z aktualizacją, gdzieś pod spodem.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Adrián »

Proszę o merytoryczne wypowiedzi na temat "DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje". To nie miejsce na przepychanki.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: matulekpl »

Na zagranicznych forach piszą, że tak na prawdę nic się nie zmieniło. Zaktualizowała się tylko lista stref gdzie obowiązuje geofence. Ale dla PL nie ma wiec i nic nowego nie wnosi ta aktualizacja w temacie ograniczeń lotów dla nas.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: ocean_wro »

Ale o co chodzi ? Co Wy z tymi strefami. Dla przykładu ja we Wrocławiu mam dwie NFZ lotnisko i stadion. Mieszkam na granicy strefy lotniskowej i mogę wystartować i wznieść się na 30 m. W kierunku lotniska nie da rady polecieć, w przeciwnym tak i im dalej od lotniska tym można wyżej. To wszystko odpowiada temu co podaje dji na swoich filmikach (taki lejek wokół lotniska). Firmę mam w odległości kilkuset metrów od pasa i tam oczywiście jest no take off. I tyle w temacie. Wydaje mi się że innych ograniczeń (lotnisko, stadion) we Wro nie ma. Inna sprawa prawo w PL ale tu mówimy o ograniczeniach od dji i wg mnie póki co problemu nie widzę. No nie planuje latać nad pasem startowym EPWR :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: pawelsky »

ocean_wro pisze:Ale o co chodzi ?
Przeczytaj watek od poczatku to bedziesz wiedzial o co chodzi.

P.S. A tak dla scislosci to we Wroclawiu sa 3 strefy (lotnisko i dwa stadiony).
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: ocean_wro »

Co nie zmienia meritum mojej wypowiedzi. Ale jak zwykle masz racje :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Kyokushin »

Ekhm, to że w PL Wam nic nie zmieniło, to nie znaczy że Wam nic nie zmieniło. To znaczy że w PL Wam 'jeszcze' nic nie zmieniło.

Do pamięci koptera wchodzi jakiś syf, który tam siedzi i nie wiadomo co z niego wyniknie. Druga rzecz - jak ktoś wozi go za granicę - to odczuje wtedy zmiany w postaci zaktualizowanych (czytaj: większej liczby) stref NFZ w których albo nie będzie mógł w ogóle latać, będzie musiał się autoryzować kartą lub telefonem u didżeja, który łaskawia mu pozwoli lecieć, lub składać wniosek do didżeja, który również, łaskawie mu da apkę z tymczasowo odblokowaną strefą. Albo i nie da.
I to, że w rzeczywistości żadnej strefy, zakazu, prawnego wymogu, czy nawet wymogu zgody na lot może nie być - nie ma tu znaczenia. Didżej rządzi Waszym kopterem.

Produkty didżeja to bardziej konsola do latania. Taki xbox czy ps4 ze śmigiełkami. U was jest tylko końcówka a w gruncie rzeczy zarządza tym didżej.
Na dobrą sprawę oni mogą to nawet zdalnie zdetonować, odpowiednio wysterowywując baterię.

Co jest lepsze - konsola czy PC - odpowiedzcie sobie sami :-)
ODPOWIEDZ