DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

jaco71
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 maja 2017, 12:40

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: jaco71 »

Ghostwell pisze: Jedynie mogę potwierdzić, że po oczyszczeniu na Sony widać różnicę głównie w opóźnieniu obrazu do reakcji na sterowanie.

Edit:

Wyłącz programy nieużywane a które nie mogą być odinstalowane. Teren na którym latasz zapisz jako obszar offline w google maps. Będziesz mógł wyłączyć transfer danych w tle. Nie wiem co jeszcze mogę poradzić. P9 jest dość mocnym tel. Lite już nie ale na pewno jest mocniejszy od Z1 na której działa dobrze.

Edit 2:

Sprawdź czy nie masz dostępnego update androida

Edit 3:

Sprawdź czy nie włączyłeś przypadkiem jakiejś funkcji oszczędzającej baterię. Możliwe że ogranicza ona prędkość pamięci i procesorów aby zaoszczędzić energię.
ad1 znalazłem cleaner oryginalny zamontowany na p9 oczyściłem w sumie nie za dużo zniknęło ale coś tam poszło
ad2 android już jest 7.0 od nowości (kupiony 3tyg temu nówka sztuka)
ad3 nic takiego nie jest uruchomione

ad4 wyłączyłem video cache recording, czy jakoś tak. Jeśli dobrze kumam to jest to zapisywanie video na telefonie w jakiejś tam gorszej jakości, mam nadzieję, że to trochę pomoże ?!

Nie mogłem dzisiaj iść polatać mam nadzieję, że uda mi się jutro.
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: Ghostwell »

jaco71 pisze:
ad1 znalazłem cleaner oryginalny zamontowany na p9 oczyściłem w sumie nie za dużo zniknęło ale coś tam poszło
ad2 android już jest 7.0 od nowości (kupiony 3tyg temu nówka sztuka)
ad3 nic takiego nie jest uruchomione

ad4 wyłączyłem video cache recording, czy jakoś tak. Jeśli dobrze kumam to jest to zapisywanie video na telefonie w jakiejś tam gorszej jakości, mam nadzieję, że to trochę pomoże ?!

Nie mogłem dzisiaj iść polatać mam nadzieję, że uda mi się jutro.
Ad - ad3 - wejdź w aplikacje i wybierz zakładkę wszystkie, Następnie kliknij w każdą apkę której nie używasz i wybierz "wyłącz" czasem uda się też odinstalować wszelkie aktualizację do wersji podstawowej.

Ad - ad4 - Tą opcję akurat proponuję zostawić włączoną.
Po pierwsze jest to Twoja kopia zapasowa jak byś musiał szukać drona. to masz jakiś zawsze punkt odniesienia. Nie tylko GPS. Poza tym jeśli latasz na sprzęcie na gwarancji to może się ten filmik okazać jedyną opcją aby udowodnić DJI że to nie Twoja wina tylko wada sprzętu.
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
Awatar użytkownika
nytas
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 10:53
Lokalizacja: Rybnik, śląsk
Kontakt:

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: nytas »

Carrock pisze:Ostatnio latalem na P9. Obraz jest czysty i płynny. Opoznienie minimale tylko co ok 10min wywala
Witam, podepnę się do wątku... otóż piszecie że DJI GO się wyłącza... mam podobny problem ale na Galaxy S6, wcześniej było OK, niestety po aktualizacji andka do 7.0 zaczęły się problemy. Litchi działa - DJI GO nie :(
DJI Air 3 RC2, Eachine E010,
jaco71
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 maja 2017, 12:40

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: jaco71 »

powitać !!!
wracam do tematu, może w końcu ktoś się znajdzie kto używa P9 Lite :)
kurcze polatałem dzisiaj i...
Ghostwell, niestety ad3 wyłączyłem wszystkie, ad4 spróbowałem mieć wyłączony video cache i niestety nic to nie zmienia...

już tracę siły telefon przeinstalowany na nowy, świeży system, czysty przede wszystkim bez żadnej zbędnej aplikacji...

Czy ten telefon jest na prawdę za słaby na tego drona ?

Nie ukrywam, że podłączyłem tablet Samsung T560 i podobnie... tnie się niesamowicie, co prawda tutaj troszkę szybciej, bo od początku się wiesza po 1min lotu a w Huawei od powiedzmy 5-6 minuty lotu gubi obraz, on staje się czarno biały zazwyczaj lub po prostu się zacina i zostaje taki print screen...

proszę podpowiedzcie więcej...

przecież nie będę zmieniał telefonu znowu
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: s050197 »

Umów się z kimś na polatanie na czyimś telefonie. Jak efekt będzie podobny to raczej wina leży po stronie latadła.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
jaco71
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 maja 2017, 12:40

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: jaco71 »

s050197 pisze:Umów się z kimś na polatanie na czyimś telefonie. Jak efekt będzie podobny to raczej wina leży po stronie latadła.
tak zrobię. kurde kupiłem telefon specjalnie "żeby było dobrze" i jest jak jest :(
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: Ghostwell »

W opisie p9 lite jest informacja, że ten mogel nie obsługuje USB OTG.

Na 99% to jest przyczyną Twojego kłopotu.

Jest szansa, że ta funkcja jest wyłączona programowo ale wtedy musiałbyś root'ować tel. poczytaj czy ktoś to robił z tym modelem.
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
jaco71
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 maja 2017, 12:40

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: jaco71 »

Ghostwell pisze:W opisie p9 lite jest informacja, że ten mogel nie obsługuje USB OTG.

Na 99% to jest przyczyną Twojego kłopotu.

Jest szansa, że ta funkcja jest wyłączona programowo ale wtedy musiałbyś root'ować tel. poczytaj czy ktoś to robił z tym modelem.
kurde poczytałem coś na ten temat ale to jest temat rzeka. Raczej nie ogarnę tego, może i ogarnę ale muszę stracić gwarancję bo root itd.

Lepiej nie, chyba zmienię telefon :)
arek156
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2016, 20:36
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: arek156 »

Debugowanie USB rozumiem że masz włączone w opcjach programistycznych?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
jaco71
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 maja 2017, 12:40

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: jaco71 »

arek156 pisze:Debugowanie USB rozumiem że masz włączone w opcjach programistycznych?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
taaa, wiem, że miałem to włączyć ale nie wiem za bardzo co to daje... ale tak włączone :)
radkosky
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 11:38

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: radkosky »

Darujcie sobie cleanery na androida, problemem jest tutaj "optymalizacja" aplikacji wg DJI.
Podobnie jak autor wątku mam Motorole G2 dual z 1GB RAM i P3P. W 2016 roku wszystko działało pięknie, na początku 2017 zauważyłem coraz mniej fps w podglądzie, ale dało się latać. Gdzieś w marcu podczas lotu telefon zaczął lagować aż w końcu zawiesił się cały android- nie tylko sama aplikacja DJI GO. Nie mogłem nic zrobić może oprócz restartu tel, na co nie było czasu. Na szczęście połączenie rc dalej działa i bez problemu można wrócić używając drążków lub RTH.
Za parę dni zrobiłem kolejny test i znowu zwiecha androida - ledwo dawał radę z kilkoma fps a potem został zarżnięty wydajnościowo przez DJI GO.
Ale zaraz, czemu wcześniej wszystko działało?
Aplikacje gdzieś powyżej wersji 3.0.0 są odpowiednio "zoptymalizowane". Nawet tablet Lenovo tab3 z 2BG RAM gubi klatki, na szczęście nie zawiesza się.
Polecam powrót na starszą wersję aplikacji np 2.9.1 która oprócz tego, że nie ma manualnego wyboru kanałów radiowych niczym zupełnie się nie różni. No i ma mapę google- co jest dużym plusem w porównaniu do here maps.
Po instalacji starszej wersji trzeba jeszcze wywalić komunikat o konieczności instalacji nowszej wersji, którego nie można anulować, a który uniemożliwia odpalenie aplikacji. No i nagle i cudownie problemy ze "starym" telefonem znikają.
jaco71
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 maja 2017, 12:40

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: jaco71 »

radkosky pisze:mam Motorole G2 dual z 1GB RAM i P3P
dokładnie ten sam zestaw miałem przed Huawei P9 lite ale zwiecha była co chwilę i kupiłem P9
radkosky pisze:Polecam powrót na starszą wersję aplikacji np 2.9.1
jak ją znaleźć i pobrać??
radkosky pisze:a który uniemożliwia odpalenie aplikacji
a jak ominąć ten komunikat tak żeby działać na aplikacji DJI starszej niż nowsze dostępne ?
radkosky
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 11:38

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: radkosky »

dokument który opisuje jak to zrobić:
https://docs.google.com/document/d/1F9N ... ykWpY/edit
Metoda #1 - zainstalować wersję 2.4.2 która nie przypomina o aktualizacji, tylko jest trochę stara :[
W linkach metody #2 możesz pobrać już zmodyfikowaną wersję nowszych aplikacji.
Sama modyfikacja #4 polega na skasowaniu kilku linii w dwóch plikach textowych.
Niestety ostatnio zauważyłem, że operacje trzeba czasem powtórzyć (pliki wracają do oryginalnej zawartości)
Można to zrobić w 30 sek. z poziomu telefonu używając menadżera plików np total commander na adroida.
Prawdopodobnie pomogłoby zrootowanie telefonu i zmiana uprawnień dla tych plików textowych.
Można też kombinować z firewallem #6
Dla mniej zorientowanych w temacie dodam jeszcze, że aby zainstalować starszą aplikację z pliku (nie ze sklepu play store) trzeba najpierw zezwolić na instalację aplikacji z nieznanych źródeł (ustawienia > zabezpieczenia > nieznane źródła) - po instalacji trzeba tę opcję z powrotem wyłączyć.
Potem w sklepie play trzeba wyłączyć autoaktualizacje dla dji go- żeby nam nie zainstalowało z powrotem najnowszej wersji.
Może kiedyś DJI pójdzie po rozum do głowy, podobnie jak windows vista która zamulała swego czasu większość komputerów, ale nauczyli się na błędach i potem było już lepiej.
jaco71
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 maja 2017, 12:40

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: jaco71 »

radkosky pisze:W linkach metody #2 możesz pobrać już zmodyfikowaną wersję nowszych aplikacji.
Potem w sklepie play trzeba wyłączyć autoaktualizacje dla dji go- żeby nam nie zainstalowało z powrotem najnowszej wersji.
zrobione :) znalazłem wczoraj w nocy na jednej ze stron użytkowników DJI i nie zdążyłem napisać ale dziękuję Ci kolego za pomoc.

Jak na razie aplikacja działa bez komunikatu ale niestety okienko map jest szare i tego nie mogę przeskoczyć, może masz na to odpowiedź bo tam nie ma :) dzięki
radkosky
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 11:38

Re: DJI GO Huawei P9 Lite i lagi

Post autor: radkosky »

ok spoko, spróbuj zrobić tak jak ja- zainstalować wersję 2.9.1 bez przeróbek.
Może być np stąd https://www.apk4fun.com/apk/109712/ albo wyszukaj gdzieś indziej.
Potem skasuj te kilka linii z 2 plików textowych wg metody #4
Przygotuj się, że czasem trzeba te linie skasować ponownie w telefonie (mi się zdarzyło 2x), aby się nie zaskoczyć tuż przed startem.
U mnie działa mapka- google maps.
No i najważniejsze- działa płynnie na telefonie z 1GB RAM.
Aha nigdy nie instalujcie wersji dji go 3.1.2 - wersja ma poważny błąd polegający na błędnym odczycie pozycji gps z telefonu o jakiś kilometr od faktycznej pozycji gps. Może to skutkować ucieczką i utraceniem drona w przypadku RTH- jeżeli jako RTH macie włączony odczyt pozycji gps właśnie z telefonu, zamiast z drona. Widziałem to osobiście- pokazuje błędną pozycję na mapie.
ODPOWIEDZ