Kilka pytań odnośnie P2 i P3 nie wiem co wybrać?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

leymann
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 gru 2015, 14:38

Kilka pytań odnośnie P2 i P3 nie wiem co wybrać?

Post autor: leymann »

Witam,
przeczytałem dość obszerne tematy m.in. http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=16738&start=510 ten i pomijam fakt, że połowa z tych stron to typu gdzie kupić najtaniej, ale do rzeczy. Może napiszę co chciałbym osiągnąć. Chciałbym mieć możliwość lotów na 1000m wraz z podglądem FPV z kamerki zamontowanej na gimbalu 3-osiowym i oczywiście możliwość sterowania gimbalem. Na początku póki nie wiedziałem co czym się je chciałem P2 + gimbal H3-3d + założenie kamerki Eken H8Pro ( bo m.in. taką posiadam). Jednak po przeczytaniu paru tematów okazuje się, że to nie takie proste jak myślałem. Mój zestaw odpada, ponieważ musiałbym kupić hero3, a to mija się z celem itd. Ktoś doradził mi P3 w wersji standard. Pytanie mam odnośnie podglądu FPV, który odbywa się za pomocą smartfona przez WI-FI. Jak to wygląda w praktyce? Czy obraz przesyłany przez Wi-Fi do telefonu jest płynny? I na jakiej odległości w terenie zabudowanym, a jaki w otwartym ( w oficjalnych informacjach pisze się, że 500m, na ile jest to prawda?) Mam pytanie, czy można np. Telefon włożyć do gogli i mieć w ten sposób FPV na goglach?
Pozdrawiam
spidey
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 13:54
Lokalizacja: Pruszków

Re: Kilka pytań odnośnie P2 i P3 nie wiem co wybrać?

Post autor: spidey »

Phantom 3 Standard, stockowo na otwartym terenie 1000m (po zrobieniu 27db mod- wpisz w google, nawet 1400m) jest spokojnie do osiągnięcia, w terenie zurbanizowanym, raczej maksymalnie z 500m (choć nie przypuszczam by w mieście latanie na takie odległości było zalecane). ;)
Phantom 3 Standard
Hubsan x4
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Kilka pytań odnośnie P2 i P3 nie wiem co wybrać?

Post autor: ghambit »

P3 standard powstał po to aby oddzielić głupców od ich pieniędzy i jak widać robi to dobrze. Ludzie pakują jakieś śmieszne "mody" inwestując nieraz kupę kasy a w końcowym rachunku i tak przesiadają się na minimum P3A żeby dowiedzieć się jak to jest latać bez lagów i zrywania obrazu.
Pomijam tuta już taką kwestie że chcesz uprawiać bvlos nie mając zielonego pojęcia o zagrożeniach, możliwszych kłopotach w trakcie lotu, mając zero doświadczenia i standardowo jak to każdy nowo przybyły tutaj chce lecieć daleko, wysoko i długo... Twoja sprawa, ale poczytaj trochę zanim wzbijesz się w powietrze.

Pozdrawiam
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Kilka pytań odnośnie P2 i P3 nie wiem co wybrać?

Post autor: potrek »

ghambit pisze:P3 standard powstał po to aby oddzielić głupców od ich pieniędzy i jak widać robi to dobrze. Ludzie pakują jakieś śmieszne "mody" inwestując nieraz kupę kasy a w końcowym rachunku i tak przesiadają się na minimum P3A żeby dowiedzieć się jak to jest latać bez lagów i zrywania obrazu.
Pomijam tuta już taką kwestie że chcesz uprawiać bvlos nie mając zielonego pojęcia o zagrożeniach, możliwszych kłopotach w trakcie lotu, mając zero doświadczenia i standardowo jak to każdy nowo przybyły tutaj chce lecieć daleko, wysoko i długo... Twoja sprawa, ale poczytaj trochę zanim wzbijesz się w powietrze.

Pozdrawiam
Phantom 3 standard powstał dla ludzi chących zrobic fotkę z powietrza, nagrać filmik z perspetykywy... uchwycić daną chwile w innym ujęciu. Wszystko dla siebie i w celach amatorskich i do tego jest super. Nie służy do bicia rekordów no bo i po co. Bardzo dobry sprzęt z p3s.
ODPOWIEDZ