Porównanie wesji phantom1, 2, 3, 4 gdzie szukać?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

leymann
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 gru 2015, 14:38

Porównanie wesji phantom1, 2, 3, 4 gdzie szukać?

Post autor: leymann »

Witam,
zaczynam przygodę z filmowaniem z powietrza. Obecnie posiadam drona Syma x8c. Wymiarowo jest on podobny do dronów Phantom. Symą wylatałem trochę godzin i uważam, że jestem gotów na coś droższego, lepszego. Za pomocą Symy zdjęcia wychodzą ładnie (oczywiście robione GoPro, a nie pokładową kamerką), ale tylko zdjęcia, ponieważ do filmów potrzebny byłby już gimbal, a to już jest zbyt duże obciążenie dla symy. W związku z tym mam do Was pytanie. Gdzie mogę znaleźć, poczytać informacje opinie o poszczególnych modelach, głownie interesują mnie te tańsze używane do 1000 zł czyli phantom 1 i 2. Interesowałby mnie opis poszczególnych funkcji i maksymalny udźwig poszczególnych modelów. o Phantomie 1 znalazłem tylko jeden filmik, natomiast o 2 informacje są bardzo skąpe. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Porównanie wesji phantom1, 2, 3, 4 gdzie szukać?

Post autor: Verid »

leymann pisze: o Phantomie 1 znalazłem tylko jeden filmik, natomiast o 2 informacje są bardzo skąpe
Z takimi umiejętnościami szukania to ty chłopie będziesz miał ciężko w tym hobby, oj ciężko...

Może to być trudne do uwierzenia ale strona producenta zawiera specyfikacje i instrukcje:
https://www.dji.com/phantom
https://www.dji.com/phantom-2

A to forum aż tętni od opinii, opisów kłopotów, przeróbek itp. Pierwszy z brzegu temat o P1 http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=17970 P2 tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=16738
i cały ten dział http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=54&start=900 tylko czytany od końca - w kit info dla chcącego...
O YT nie wspomnę bo tam tego jest tyle że w głowę zachodzę jakim cudem nie udało ci się nic znaleźć.
Ten wredny...
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Porównanie wesji phantom1, 2, 3, 4 gdzie szukać?

Post autor: tombstone »

a symą x8c też można filmy ładne kręcić
dokupić gimbal walkera G2D + kamerkę xiaomi yi lub gopro lub sj4000
i proszę pierwszy z brzegu film na YT od 0:45
[przy xiaomi yi trzeba trochu gimbal nożykiem podskrobać, żeby się zmieściła]
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Porównanie wesji phantom1, 2, 3, 4 gdzie szukać?

Post autor: Pieth »

leymann pisze:Witam,
zaczynam przygodę z filmowaniem z powietrza. Obecnie posiadam drona Syma x8c. Wymiarowo jest on podobny do dronów Phantom. Symą wylatałem trochę godzin i uważam, że jestem gotów na coś droższego, lepszego. Za pomocą Symy zdjęcia wychodzą ładnie (oczywiście robione GoPro, a nie pokładową kamerką), ale tylko zdjęcia, ponieważ do filmów potrzebny byłby już gimbal, a to już jest zbyt duże obciążenie dla symy. W związku z tym mam do Was pytanie. Gdzie mogę znaleźć, poczytać informacje opinie o poszczególnych modelach, głownie interesują mnie te tańsze używane do 1000 zł czyli phantom 1 i 2. Interesowałby mnie opis poszczególnych funkcji i maksymalny udźwig poszczególnych modelów. o Phantomie 1 znalazłem tylko jeden filmik, natomiast o 2 informacje są bardzo skąpe. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Niedawno jedynka na chodzie poszła na serwisie aukcyjnym za 650.- więc nie wiem czy warto pakować się w Symo-podobne, tym bardziej że w 1 lub 2 każdą naprawę zrobisz na kolanie w try minuty ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Porównanie wesji phantom1, 2, 3, 4 gdzie szukać?

Post autor: potrek »

tombstone pisze:a symą x8c też można filmy ładne kręcić
dokupić gimbal walkera G2D + kamerkę xiaomi yi lub gopro lub sj4000
i proszę pierwszy z brzegu film na YT od 0:45
[przy xiaomi yi trzeba trochu gimbal nożykiem podskrobać, żeby się zmieściła]
To ma być ładny film? Jello efekt jak 150...
ot po prostu zwykły filmik z gimbalem na pokładzie co z jello sobie nie radzi...
Zakup tego latadła syma, plus gimabla i kamerki ma sie nijak do jakości jaki ten zestaw oferuje.
Ostatnio zmieniony wtorek 09 maja 2017, 07:38 przez potrek, łącznie zmieniany 1 raz.
leymann
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 gru 2015, 14:38

Re: Porównanie wesji phantom1, 2, 3, 4 gdzie szukać?

Post autor: leymann »

Witam, od wczoraj zdążyłem już poszperać i ogólnie znalazłem interesujące mnie informacje (docelowy dron to phantom 2) oprócz jednej. Mianowicie ile max podniesie i zachowa w miarę dobrą sterowność phantom 2? Doczytałem tylko, że podniesie więcej o 200g niż phantom 1. Do czego potrzebna jest mi ta informacja? Mianowicie mam gimbala ręcznego feiyutech G5 i tak się zastanawiam czy nie można by go wykorzystać do drona. Oglądałem filmiki z gimbalami 2D i 3D. Ale 2D odpadają na pewno, stabilizacja z nich mnie nie zadawala. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zakup drona z gimbalem H3-3D. Ale koszt takiego zestawu to około 1300 zł (najtańszy jaki znalazłem). Natomiast same drony (phantom 2) zaczynają się już od około 700-800 zł stąd pomysł na wykorzystanie gimbala ręcznego, jednak przyznaje, że jest dość ciężki ( nie wiem ile dokładnie ale bez baterii 347g, jak kupię wagę wtedy poznam konkretną wagę gimbala :D). Wyczytałem gdzieś, że max waga całkowita tego drona to 1500g, a waga drona gotowego do lotu to 1000g więc teoretycznie nie powinno być problemu, aczkolwiek jeśli mam być szczery to wolałbym oryginalnego gimbala którym można sterować za pomoca pilota, ponieważ mój gimbal G5 jest sterowany za pomocą bluetooth, więc zasięg będzie zerowy.
Jeszcze pytanko jedno, czy jest gdzieś opis wszystkich wersji Phantoma 2? Bo zauważyłem że są jakieś v1 v2 v3 no i czym one się różnią? Miały te modele (phantom 2) jakieś wady fabryczne, albo typowe problemy? I głupie pytanko na koniec czy wszystkie wersje miały funkcję zawisu?

Tak nawiasem mówiąc gościu z tą Symą na filmiku ma odwagę latać tak wysoko. Zauważyłem, że u mnie w dronie często gubi zasięg już na takiej wysokości i jak spadnie centralnie w dół to pół biedy. Ponieważ spadnie parę metrów w dół odzyska zasięg i można znowu nim sterować, natomiast gdy go zwieje w bok to już po ptakach. Takim sposobem zbiłem obiektyw w gopro, ponieważ spadł na ziemię i się pożegnałem z kamerką.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Porównanie wesji phantom1, 2, 3, 4 gdzie szukać?

Post autor: s050197 »

A nie lepiej po prostu kupić Phantoma 3?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Porównanie wesji phantom1, 2, 3, 4 gdzie szukać?

Post autor: potrek »

Kup sobie phantoma 3 standard. Gimbal 3 osiowy sterowany z kontrolera, kamera kręci ładne filmy, full hd w 48 lub 60 klatkach. Trochę mniejszy kąt widzenia aniżeli w go pro, ale za to brak rybiego oka... Zasięg wystarczający. Używkę w bdb stanie wyrwiesz za 1500 zł.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Porównanie wesji phantom1, 2, 3, 4 gdzie szukać?

Post autor: Verid »

leymann pisze: Mianowicie ile max podniesie i zachowa w miarę dobrą sterowność phantom 2?
Tyle ile waży Zenmuse H3-3D plus GoPro3 plus nadajnik AVL58 plus iOSDmini. Na tyle był liczony. BTW - oprócz sterowności przydaje się jeszcze czas lotu...
leymann pisze:Miały te modele (phantom 2) jakieś wady fabryczne, albo typowe problemy?
Już raz dostałeś link do wątku o Ph2 do poczytania....mało? Wiesz gdzie jest szukajka.
leymann pisze: Bo zauważyłem że są jakieś v1 v2 v3 no i czym one się różnią?
Oczywiście najlepiej brać najświeższą bo wraz z kolejnym numerem były eliminowane niedoróbki poprzednich. Różnice dotyczyły min. złącza komunikacyjnego baterii, silników, regulatorów i sposobu sterowania gimbalem.
leymann pisze:I głupie pytanko na koniec czy wszystkie wersje miały funkcję zawisu?
Masz rację. Bardzo głupie...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ