P3P wibruje cały gimbal (film). Pomocy!

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ceglaty
Posty: 7
Rejestracja: środa 12 lip 2017, 21:11
Lokalizacja: Nowy Sącz

P3P wibruje cały gimbal (film). Pomocy!

Post autor: ceglaty »

Proszę o pomoc i doradzenie. Mam dokładnie taki sam problem jak Pan na tym filmie. Dodam, że na jednym silniczku jak go obracam wyczuwam lekki opór. Czy to może być jego wina, że wprawia on dron w wibracje i niestety przenosi się to zniekształcenie video z kamerki.
https://www.youtube.com/watch?v=zV5i0RH6_fw
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: P3P wibruje cały gimbal (film). Pomocy!

Post autor: photolucas84 »

po pierwsze sprawdź śmigła - wystarczy że będą inaczej wygięte niż reszta i już masz winowajcę. Jak masz nowe/ inne śmigła to sprawdź czy problem nadal występuje.
edit.

Sprawdź pod silnikiem który wibruje czy nie puściły śruby które trzymają go z obudową - może się poluzował i dlatego tak jest. Jezeli nie to sprawdź czy nie pękła obudowa drona pod silnikiem. Jezeli to wszystko jest OK to raczej silnik do wymiany, bo tak wibracje mogą być spowodowane tym silnikiem. Odkręć śmigła - postaw dron na ziemi i sprawdź czy nadal są wibracje
Mavic Pro Platinum Combo
ceglaty
Posty: 7
Rejestracja: środa 12 lip 2017, 21:11
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: P3P wibruje cały gimbal (film). Pomocy!

Post autor: ceglaty »

photolucas84 pisze:po pierwsze sprawdź śmigła - wystarczy że będą inaczej wygięte niż reszta i już masz winowajcę. Jak masz nowe/ inne śmigła to sprawdź czy problem nadal występuje.
edit.

Sprawdź pod silnikiem który wibruje czy nie puściły śruby które trzymają go z obudową - może się poluzował i dlatego tak jest. Jezeli nie to sprawdź czy nie pękła obudowa drona pod silnikiem. Jezeli to wszystko jest OK to raczej silnik do wymiany, bo tak wibracje mogą być spowodowane tym silnikiem. Odkręć śmigła - postaw dron na ziemi i sprawdź czy nadal są wibracje
Dziękuje Ci za pomoc!
Przy 2 silnikach były lekko poluzowane, a przy jednym zostały 3 z 4 śrub (jedna gdzieś wypadła).
Pytanie co powoduje że one się lekko luzują, chyba to nie normalne zjawisko? Czy mogę to jakoś zabezpieczyć przed samoistnym wykręcaniem się?
Mam wrażenie że drania są mniejsze lub nie występują. Jutro sprawdzę przy dziennym świetle i nagram testowy film.
Jeszcze raz dzięki!
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: P3P wibruje cały gimbal (film). Pomocy!

Post autor: Verid »

ceglaty pisze:Pytanie co powoduje że one się lekko luzują
Wibracje.
ceglaty pisze:Czy mogę to jakoś zabezpieczyć przed samoistnym wykręcaniem się?
Klej do gwintów tzw. średni. Do dostania w każdej Ciastoramie lub motoryzacyjnym.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ