Problem z ładowaniem kontrolera w Phantom 4

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Brytan
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2017, 13:58
Lokalizacja: Zabrze

Problem z ładowaniem kontrolera w Phantom 4

Post autor: Brytan »

Kupiłem Phantom-a 4. Ładowałem kontroler już kilak razy. Przy okazji przedostatniego ładowania zdziwiłem się kiedy w aplikacji miałem informację, że kontroler naładowany było tylko do 67%. Był podpięty do ładowarki przez kilka godzin razem z podstawka do ładowania 3 baterii na raz. Trochę mnie to zaniepokoiło bardziej kiedy po kolejnym ładowaniu znowu stan naładowania kontrolera nie przekroczył 64%. Ładowałem go już osobno - bez baterii. Baterie ładowałem osobno i naładowały się one w 100%.

No i po ostatnim ładowaniu kiedy znowu miałem 64% po kilku godzinach w ładowarce nie wylatałem nawet 20 minut i stan naładowania kontrolera spadł do 25%. Po 20 minutach !
O co "kaman" ?
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Problem z ładowaniem kontrolera w Phantom 4

Post autor: gorszysort »

Wnioski same się nasuwają - skoro zasilacz działa, ale ładowanie nie działa, to problem może być:

- w kablu lub złączu pomiędzy zasilaczem a aparaturą - mało prawdopodobne
- w "inteligencji" ładującej która znajduje się na płycie głównej aparatury - całkiem możliwe
- w pakiecie li-po zawartym w aparaturze lub przewodach do tegoż pakietu - wydaje mi sie to najbardziej prawdopodobne

Generalnie powinieneś wyciągnąć pakiet li-po z aparatury i sprawdzić jego stan na zewnętrznej ładowarce. Zależnie od rezultatu testów kupić nowy pakiet, lub poszukać problemu na płycie głównej aparatury.

Albo kupić nową aparaturę i poradzić sobie bez sprawdzania czegokolwiek. Są dość tanie, szczególnie w okresie wiosennym, gdy większość nowicjuszy zalicza pierwszego kreta. Do P4 działają też aparatury z P3 pro, P3 adv (GL300a, GL300b, GL300c) i z Inspire (nie pamiętam modelu).
Brytan
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2017, 13:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problem z ładowaniem kontrolera w Phantom 4

Post autor: Brytan »

Zgłosiłem na gwarancji do DJI i wysyłam do nich.
david8213
Posty: 13
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 20:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Problem z ładowaniem kontrolera w Phantom 4

Post autor: david8213 »

Jest jakiś serwis gwarancyjny DJI w Polsce? Czy wysłałeś do sklepu tam gdzie kupiłeś?
Mavic AIR
Phantom 4
ODPOWIEDZ