DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

juggler5
Posty: 2
Rejestracja: sobota 15 lip 2017, 10:07

Re: DJI Spark

Post autor: juggler5 »

Do mnie spark przyleci 6 sierpnia ze stanów, już się nie mogę doczekać. Zamówiłem combo za 699$. Dolar tanieje więc bedzie coraż taniej :).
daniel4g
Posty: 16
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 22:57

Re: DJI Spark

Post autor: daniel4g »

Gdzie zamawiałeś z wysyłką do Polski?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
juggler5
Posty: 2
Rejestracja: sobota 15 lip 2017, 10:07

Re: DJI Spark

Post autor: juggler5 »

Zamawiałem z Dji.com do USA. Do polski przyleci w walizce :)
pawel45
Posty: 9
Rejestracja: środa 19 lip 2017, 12:06

Re: DJI Spark

Post autor: pawel45 »

Hej. Czy w sparku nie trzeba kalibrować kompasu jak to się robiło w innych dronach??.
daniel4g
Posty: 16
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 22:57

Re: DJI Spark

Post autor: daniel4g »

Jest dokładnie tak jak w innych dronach dji. Jest opcja kalibracji kompasu, i kiedy jest taka potrzeba wyświetla się odpowiedni komunikat w aplikacji.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
pawel45
Posty: 9
Rejestracja: środa 19 lip 2017, 12:06

Re: DJI Spark

Post autor: pawel45 »

Dzięki Daniel za info
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: DJI Spark

Post autor: macgyverek »

DJI Spark Fly More Combo

Parę dni temu, dzięki firmie RCForever, zakupiłem quadrokopter marki DJI Spark. Na początku wielkie podziekowania dla Adama, który podrzucił osobiście sprzęt, aż pod dom ;) To się nazywa obsługa!!!
Na wstępnie dodam, że jest to mój pierwszy gotowiec DJI. Dotychczas latałem samoróbkami - klocem TBS Discovery oraz mniejszymi quadami typu racery.

Dobra koniec wstępu ;) Przechodzimy do rozpakowywania.

Pudło
Pudło jak pudło. Białe, nie za duże, zapakowane w folię i zaplombowane.
Obrazek

Po wyciągnięciu wszystkiego wygląda tak:
Obrazek

Wszystko ładnie zapakowane, i robi wrażenie dbałości o szczegóły. Wszystko ma swoje miejsce i nic nie lata w środku. Spasowane idealnie. Trochę pudło śmierdzi ;)

Torba
W środku jest torba na quada. Również idelnie spasowana pod model. Dobrze wykonana, leciutka. Do środka mieści się quad i aparatura. Jest też miejsce na dwa dodatkowe akumulatory. Niestety nie mieszczą się ochraniacze na śmigła. Tzn wejdą, ale na wcisk. Troszkę słabo torba chroni delikatny gimbal, ale już zamówiłem u chinczyka na aliexpress nakładkę - powinno pomóc.
Obrazek
Obrazek

Ochrona śmigieł
Jak już wspomniałem, w wersji kombo znajdują się 4 ochraniacze na śmigła. Troszkę zwiększają wagę modelu i skracają jego lot. No ale coś za coś.
Obrazek

Aparatura
Aparatura bardzo podobna konstrukcyjnie do tej od Mavica. Brak jedynie wyświetlacza. Jakość wykonania również na plus. Nie jest to jakiś chiński plastik fantastik. Dobrze leży w dłoni, gimbale chodzą miękko, ale sprężyny dosyć mocne. Zakończenia drążków również na plus. Nie są typu sadomaso jak w Taranisie z gimbalami z czujnikami halla. Na aparaturze znajdują sie przyciski włączenia/wyłączenia nagrywania, spust migawki aparatur, powrót do domu, przycisk pauzy (anulowania zadania)m oraz dwa przyciski dla funkcji programowalnych. Aaaa jeszcze przełącznik trybu sport. Lata jak racer, ale z autopoziomowaniem. Brakuje mi trochę oczka/uchwytu na smycz.

Obrazek
Obrazek

Aparaturę łączy się ze smartphonem za pomocą Wi-Fi. Są niestety dwa minusty tego połączenia:
1. Lagi w transmisji wideo
2. Wyłączają się dane pakietowe i nie działa tryb hybrydowy map - bo nie umie zaciągnać z internetu. Nie wiem czemu się tak dzieje, bo Android powinien włączyć tryb danych komórkowych jeśli brak internetu z WiFi.

Jest tednak na to sposób. Apka ma gniazdo MicroUSB do ładowania. Można go również wykorzystać jako podłączenie do telefonu. Trzeba mieć kabel USB OTG. Na wyposażeniu niestety go brak. Kabel rozwiązuje dwa powyższe problemu. Tu minus dla DJI ze takiego kabelka nie dał - DJI Mavic posiada.

Obrazek

Moc nadajnika pozwala na latanie do 500m w CE (czyli Europa). USA to FCC i można do 2km. Już problem został rozwiązany i należy do katalogu Android/Data wgrać plik patch. Aparatura odpala się w trybie FCC.

Ładowarka z Hubem
W zestawie znajduje się ładowarka z hubem na 3 baterie.
Obrazek

Zastawiające jest to, że DJI zrobiło zamieszanie odnośnie baterii w zestawie combo. Najpierw pisano z 2 dodatkowych bateriach, a potem nagle się okazało, ze sumarycznie dwóch bateriach. Mavic w wersji Combo ma sumarycznie trzy. Torba ma miejsce na dwa lipole + jeden w modelu, wytłoczka styropianowa ma miejsca na dwa lipole + jeden w modelu, hub do ładowania ma miejsce na trzy lipole. Myślę, że marketing coś tu zadziałał nie tak jak miał. Dodatkowa beteria to koszt ok 250 zł. U Chinczyka 180 zł.

SPARK
No i wreszcie sam SPAAAARK. Mały, lekki, wykonany jakościowo na najwyższym poziomie. Nawet żona moja powiedziała "ŁOoooołłłł". Co tu będe się rozpisywał...fotkiiiiii:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Reasumując w wadze 300g mamy model z 2 osiowym gimbalem, pozwalający latać do 15 min, z jakością filmowania HD. Szkoda że tylko 30klatek. Jakość obrazu super, ale osi YAW lepiej nie używać - za mało klatek. Troszkę jeszcze wymaga dopracowania przez DJI paru funkcji. Mam nadzieję, że update to rozwiąże.

To tyle. Dzięki za uwagę.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
pawel45
Posty: 9
Rejestracja: środa 19 lip 2017, 12:06

Re: DJI Spark

Post autor: pawel45 »

Super macgyverek. Teraz to tylko latać. Mam takie pytanko do Ciebie. Jest pewna firma o nazwie TOMTOP (Reklamuję się na FB) gdzie też przez tą firmę są sprzedawane drony , i okazuje się że cena takiego drona przez tą firmę jest tańsza. Czy można zaufać tej firmie i zakupić SPARKA?? Czy lepiej zakupić go w Kraju ?? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: DJI Spark

Post autor: macgyverek »

A tego nie wiem. Ja polecam Rcforever. Taniej niż oficjalnie.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
daniel4g
Posty: 16
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 22:57

Re: DJI Spark

Post autor: daniel4g »

macgyverek pisze:DJI Spark Fly More Combo

Parę dni temu, dzięki firmie RCForever, zakupiłem quadrokopter marki DJI Spark...
Mógłbyś napisać lub podlinkowac opis w jaki sposób odpalic aparaturę w trybie FCC tak żeby wydłużyć zasięg?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: DJI Spark

Post autor: macgyverek »

Obrazekhttps://drive.google.com/open?id=0B1efQ ... nlQRmF1T1E

Jeden ze sposobów to zainstalowanie modyfikowanej wersji dji go 4.1.3
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
bratpit
Posty: 6
Rejestracja: piątek 21 lip 2017, 08:15
Lokalizacja: Głubczyce

Re: DJI Spark

Post autor: bratpit »

Jak wygląda serwisowanie Sparka zakupionego w RCForever? Czy gwarancja jest honorowana przez DJI?
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: DJI Spark

Post autor: macgyverek »

Tak. Rcforever jest pewnym sklepem. Dostaniesz paragon ew fakturę.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Strasznie trąci reklamą. Nie wiem czy to dozwolone na forum.
lukaszkrkpl
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 09:09
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Spark

Post autor: lukaszkrkpl »

tomtop to sprawdzony sklep, mi za sparka wyszło 2500zl

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ