phantom 2 + taranis - sterowanie zenmuse H3-3D

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Lotnik
Posty: 99
Rejestracja: sobota 21 lis 2015, 19:35

phantom 2 + taranis - sterowanie zenmuse H3-3D

Post autor: Lotnik »

Hej,
mam taki problem, że skonfigurowałem sobie gimbal (ruch góra dół) pod potencjometr S1 w taranisie.
Ale zakres pracy to jest dosłonie 1/20 obrotu potencjometru lekko ruszę w pewnym zakresie potencjometr kamera gna od razu do góry albo na dół nie idzie nawet wyczuć ruchu/zakresu

czy mogę jakoś wypłaszczyć/wyskalować w całym zakresie potencjometr ?

drugie pytanko jest takie czy mogę skonfigurować sobie dwa dodatkowe przyciski taranisa pod gimbala, że np po wciśnieciu jego gimbal robi przejazd z góry do dołu z określoną prędkością np 10% maksymalnej wartości.

z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: phantom 2 + taranis - sterowanie zenmuse H3-3D

Post autor: Verid »

A ty nie masz przypadkiem ustawionego sterowania "prędkością" wychylania gimbala zamiast "kątem"? Wybierz "stary" typ sterowania. W Ph2 z aparaturą z "rolką" zamiast suwaczka, wychylenie rolki determinuje prędkość z jaką gimbal zmienia położenie. Ruch ustaje po puszczeniu rolki. W wersji starszej, z suwaczkiem, położenie suwaczka determinowało położenie gimbala.
Ten wredny...
Lotnik
Posty: 99
Rejestracja: sobota 21 lis 2015, 19:35

Re: phantom 2 + taranis - sterowanie zenmuse H3-3D

Post autor: Lotnik »

ooo to już jest jakiś trop zaraz zabieram się do testów
orientujesz się jeszcze czy mogę wykonać ruchy gimbala pod przełącznikami ?

Edit:
mam ustawione stare sterowanie, właśnie testuje pod starą apką bo tam też sobie na początku wstawiłem potencjometr i tam hula wszystko w pełnym zakresie potencjometru
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: phantom 2 + taranis - sterowanie zenmuse H3-3D

Post autor: Verid »

Nie mam Taranisa, unikam jak ognia, więc jeżeli chodzi o możliwości skonfigurowania jakiegoś skryptu który by ci to robił przełącznikiem nie będę pomocny.

EDIT - a zrobiłeś kalibrację potencjometru pod Asystentem Phantoma?
Ten wredny...
Lotnik
Posty: 99
Rejestracja: sobota 21 lis 2015, 19:35

Re: phantom 2 + taranis - sterowanie zenmuse H3-3D

Post autor: Lotnik »

tak - wykonałem zgodnie z procedurą, którą robiłem pod standardowe radio p2 ale tam powiedzmy w połowie skali łapie 1mm ruchu i suwak lata lewo - prawo

w zasadzie też bym nie cudował z apkami ale jak się tłuke z całym majdanem to jedna apka do wszystkiego jest jakimś komfortem - stąd takie udziwnienie
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: phantom 2 + taranis - sterowanie zenmuse H3-3D

Post autor: Verid »

A jakbyś w Taranisie zbliżył endpointy dla tego kanału maksymalnie do siebie i powtórzył kalibrację? Może to co podaje Taranis na wyjściu jest zbyt duże na móżdżek Asystenta i nie ogarnia...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ