DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

termipl
Posty: 8
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 15:56
Lokalizacja: WLC

DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: termipl »

Witam jakiś czas temu zakupiłem Phantoma 4 Pro i mam z nim problem wszystko było od początku spoko do czasu małego wypadku wleciałem w słup jedyne uszkodzenie to mocowanie śmigła i śmigła pojechałem do serwisu gdzie po wymianie mocowania oraz śmigieł jak i testu i sprawdzenia przez serwis wszystko było ok od tamtej pory jak przeglądam video z kamery obraz jest nie ostry a zdjęcia robi z dużą ilością kaszy kombinowałem w ustawieniach ale jakoś bez efektu jestem początkujący dlatego proszę o pomoc i wyrozumiałość czy to jest kwestia ustawień czy uszkodzenia kamery taśma gim-bala wizualnie wygląda ok.
Proszę was o pomoc. :idea: :?:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: Verid »

termipl pisze:Proszę was o pomoc.
Znaczy że co? Któryś z forumowiczy ma ci to naprawić? Skoro sam nie dałeś rady z czymś tak trywialnym jak mocowanie śmigła to teraz pod kierunkiem kogokolwiek chcesz się bawić w korektę ustawień obiektywu, matrycy i piorun wie czego jeszcze? Wróć do tego serwisu i powiedz że nie wszystko naprawili i niech się biorą do roboty.
Zdecydowanie nie polecam gmerania Ph4 osobie bez doświadczenia bo szkody jakich możesz dokonać będą daleko bardziej kosztowne niż naprawa obecnego uszkodzenia.
Ten wredny...
termipl
Posty: 8
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 15:56
Lokalizacja: WLC

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: termipl »

Tego nie powiedziałem że chce aby jakiś forumowicz mi naprawił model po prostu chciałem się dowiedzieć też bo może to tylko kwesta ustawień w DJI GO 4 może tam coś źle ustawiłem proszę tylko oto aby mi ktoś podpowiedział jakie ustawienia mam zastosować aby obraz był ok sugestie chociaż ...
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: Carrock »

Verid to umie czlowieka podniesc na duchu :) sprobuj przywrocic ustawienia fabryczne. Skalibruj co sie da tylko porzadnie i poogladaj na yt jak to robia doswiadczeni uzytkownicy. Jesli to nie pomoze na 100% cos uszkodziles w kamerze czy gimbalu wiec czeka Cie prawdopodobnie wysokobudzetowa naprawa w serwisie. Tak jak Verid napisal nawet nie probuj niczego sam naprawiac.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
termipl
Posty: 8
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 15:56
Lokalizacja: WLC

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: termipl »

Kalibracja przeprowadził serwis imu oraz kompasu wyresetowalem ustawienia wszystkie jakie są i dalej to samo zadzwoniłem do serwisu tam Pan mi powiedział że na pewno mam problem w ustawieniach a nie w sprzęcie dron uderzył Śmigłem a nie gimbalem spadł z wysokości około metra w krzaki gdzie był do góry nogami mam znajomy serwis elektroniczny może dacie mi jakieś wskazówki co do naprawy to chłopaki takto sobie poradzą z problemem mam wszystko ustawione na auto w ustawieniach jutro dam jeszcze surowy materiał przed i po ok
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: Kamyk »

Pewnie dostanę za to ostrzeżenie ale, aż oczy mi krwawią, jak to czytam... Trzymaj -......... ,,,,,,,,,- garść kropek i przecinków.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: misiekkk »

Kamyk pisze:Pewnie dostanę za to ostrzeżenie ale, aż oczy mi krwawią, jak to czytam... Trzymaj -......... ,,,,,,,,,- garść kropek i przecinków.
Tak, dostaniesz ostrzeżenie, bo dałeś ZA MAŁO TYCH KROPEK I PRZECINKÓW :evil:

termipl, litości, tego się czytać na trzeźwo nie da...
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: matulekpl »

Pokaż nam jak wyglądają te zdjęcia i jakiś film to postaramy się pomóc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
termipl
Posty: 8
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 15:56
Lokalizacja: WLC

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: termipl »

Poniżej prezentuję fotki oraz zrzuty z filmów po wypadku nawet udało mi się wychwycić na jednym zdjęciu problem , jak się doszukam zdjęć przed wypadkiem to oczywiście zapodam na forum pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje za pomoc.

1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: matulekpl »

termipl pisze:Poniżej prezentuję fotki oraz zrzuty z filmów po wypadku nawet udało mi się wychwycić na jednym zdjęciu problem , jak się doszukam zdjęć przed wypadkiem to oczywiście zapodam na forum pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje za pomoc.

1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
to drugie zdjęcie to nie wiem co to:)

ale 1 i 3 to nie widzę nic nieprawidłowego??
gimbal nie trzyma horyzontu, ale to trzeba skalibrować i ewentualnie zmienić w DJI Go.
co do focusa to nie wiem czy wiesz, ale Phantom 4 Pro ma focusa ustawianego ręcznie. Musisz zanim zrobisz fotkę kliknąć na ekranie w miejscu, do którego ma ustawić ostrość i po krzyku. Tylko pamiętaj, że ustawianie ostrości ma sens na obiektach bodajże do 30m. Powyżej to już nie ma znaczenia na czym zrobisz focusa.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
termipl
Posty: 8
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 15:56
Lokalizacja: WLC

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: termipl »

To drugie to zrzut ekranu przy odtwarzaniu video zawsze nagrywa parę takich klatek nie wiem może to błąd zapisu na kartę ale wątpię wczoraj pisałem z supportem DJI przesłałem te same zdjęcia i facet stwierdził że to wina sprzętu i żebym im go wysłał ale się trochę boje że nie uznają mi gwarancji bo mam mocowania śmigieł z phantoma 4 a nie z pro bo jeszcze niema części do PRO w Polsce a i najważniejsze zawsze klikam aby ustawił ostrość odnośnie gim-bala to już robiłem nie raz kalibrację i zawsze jest ten sam problem że nie trzyma horyzontu u ciebie też tak jest i jeszcze jedno zauważyłem że po włączeniu Phantoma gim-bal na początku wydaje dość piskliwy dźwięk i po chwili jest już wszystko ok.
termipl
Posty: 8
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 15:56
Lokalizacja: WLC

Re: DJI Phantom 4 Pro PROBLEM POMOCY

Post autor: termipl »

Więc rozwiązanie było dość zaskakujące serwis po kontakcie mailowym wysłał mi firmware powiedzieli co gdzie podpiąć i działa wszystko jest już ok temat uważam za zamknięty winą był firmware modułu kamery.
ODPOWIEDZ